Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

Věra Mikulcová: "Za dva roky
jsem nabrala 8 kg svalové hmoty!"

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V prostorách zámořského Tinley Park Convention Center se ve dnech 30. června a 1. července odehraje další ročník profesionální soutěže federace IFBB Wings of Strength Chicago. Na cestu do Chicaga se za závody přitom chystá vydat také kulturistka Věra Mikulcová, pro kterou nadcházející klání bude představovat její první soutěž od profesionálního debutu na Toronto Pro Supershow 2015. Co je u Věrky krátce před závody nového? Podrobnosti se dozvíte z našeho nejnovějšího rozhovoru, který jsme pro Vás připravovali v závěru minulého týdne. Interview pak také doplňujeme o fotografie z objektivu Martiny Štěpánkové, které Vám přiblíží, v jaké formě se Věra Mikulcová nacházela v době, kdy ji od vstupu na pódium dělilo pouhých osm dní!


Věrko, od účasti na tvé druhé profesionální soutěži tě dělí pouze dny. Jaké pocity v tobě převládají? Těšíš se, že budeš moci výsledky své práce konečně prezentovat na pódiu, anebo spíše převládá nervozita z toho, jak to dopadne a jak si budeš stát ve srovnání se soupeřkami?

Rozhodně ve mně převládají pocity natěšení na soutěž. Stále není známá startovní listina, tedy nevím, kolik je soupeřek a jaká jsou jejich jména.

Kdy do zámoří odlétáš, kolik budeš mít času na aklimatizaci a jak dlouho se v Chicagu zdržíš?

Odlétám ve středu 28. června a soutěž je v sobotu 1. července. Na aklimatizaci budu mít tedy pouhé dva dny. Stejně jako na ostatních soutěžích se ani zde nezdržím, protože musím zpět do práce. Do České republiky se vracíme v pondělí.

Co všechno je potřeba v souvislosti se závoděním v USA zajistit? Jak máš vyřešeno, že si budeš mít kde uvařit, kde skladovat potraviny, budeš si mít po cestě kde zacvičit a podobně?

Věra Mikulcová 8 dnů Wings of Strength Chicago 2017 (foto: Martina Štěpánková)

Tyto otázky naštěstí nemusím vůbec řešit. Vše má na starosti Jana. Jelikož přilétám do USA až těsně před závody, odcvičím vše v České republice. A co se týče jídla, tak už pouze cukruji rácia, nepotřebuji si tedy ani vařit.

Je opravdu krátce před závody, a tak se opět nabízí otázka, jak jsi spokojená s formou. Je to takové, jak sis představovala, že to přibližně týden před soutěží bude?

Z formy jsem zaskočená, protože jsem za ty dva roky nabrala 8 kg svalové hmoty a jsem celkově mohutnější. V tuto dobu jsme si vždy připadala jako stažený králík. Doufám, že závěrečné ladění formy klapne. Uvidíme, jak tělo zareaguje na dlouhý let a časový posun.

Vystoupení kulturistky není jen o hmotě, vyváženosti a připravenosti, ale také o pózování a volných sestavách. Věnuješ se nácviku pózování i ladění volné sestavy před závody nějak speciálně? Jak máš tuto část kulturistiky vlastně ráda?

Co ti budu povídat, dřina v posilovně je mi blíž než balet na pódiu. Ale moc dobře si uvědomuji, že musím zvládnout pózy i volnou sestavu, abych kvalitně odprezentovala to úsilí, které dávám do celé přípravy.

V minulém rozhovoru ses zmínila, že proti přípravě na předloňskou Toronto Pro Supershow jsi udělala nějaké změny v tréninku i stravě. Jak bude vypadat tvá finální příprava na soutěž? Chystáš se trochu experimentovat i co se týká superkompenzace?

I má finální příprava se letos bude trochu lišit oproti přípravě na Toronto. Letos si poprvé vše připravuji sama a snažím se především co nejvíc poslouchat své tělo. V superkompenzaci se nechystám nijak experimentovat.

Podílíš se na chodu fitka Fitness Factory Jihlava. Jak máš zajištěné, že vše bude fungovat i během tvého pobytu v Chicagu?

V našem rodinném fitku působíme čtyři. Po našem odletu zůstane ve fitku můj táta a brácha, kteří budou na vše týden sami. Jsou skvělí a moc mi pomáhají, věřím, že vše v pohodě zvládnou.

Nedávno jsi poskytla rozhovor Českému rozhlase. Kdy ho tví fanoušci budou moci slyšet?

Rozhovor v Českém rozhlase bude ve středu 28. června - v den mého odletu. Stejně tak i články v Jihlavských listech a Jihlavském deníku.


Věra Mikulcová 8 dnů Wings of Strength Chicago 2017


Foto:
Martina Štěpánková


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.06.21:35Jardaflex81 - Tys to zabil:-D
27.06.21:34Jardaflex81 - To jsou žvásty nelibi se Ti to? Tak to nečti neřeš nesledu..-2
27.06.19:14xroll - Asi by to chtělo fotografa jako je Adlt.-1
27.06.07:15Milan A. - ironfighter a proč si myslíš že tvůj vkus by měl rozhodova..-1
27.06.00:30Paulie02 - Přeji hodně štěstí a dobrý výsledek :) Ano je nasypaná,..-1
27.06.00:19Seazer - Protoze kazdy clovek at se venuje cemukoliv, tak touzi po ..
26.06.23:49ironfighter - Proste to komentovat musim, ze se nekdo predela na zenu/mu..
26.06.20:00Seazer - Do 2 let si povodi McCarvera!+3
26.06.19:31Mar00nn - Věrka vypadá lépe jak plno chlapů *2* Klobouk dolů !!!
26.06.18:18OMAD_KE - Pretože s tamtým som nemohol prispievať na mainweb, ale le..-1
26.06.17:55GS RIDER - proč sis založil nový nick Rando?
26.06.14:17OMAD_KE - Tak to si môže potom Kai Greene urobiť fotky v chlieve pri..
26.06.14:08amoresPE - ....a urcite by vypadal tento clanok lepsie, bez tvojho ko..
26.06.13:17OMAD_KE - Povedzte, nevyzerali by také fotky lepšie keby boli fotené..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 43 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Qubevm (08:58) • Valasekjakub123 proč by nemohl Matěj závodit na pohárovce proboha.. Dej si facku, probe...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
ambrosan (22:19) • tak to je komentář, který bych od závodníka nečekal...je to dobře, že jsou lidi co akti...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Valasekjakub123 (22:01) • Rysavy na poharovce? Zavodnik s takovymi zkusennostmi a jde na poharovku trosku soudnos...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra