Reklama:

Jim Manion: Kaiovi dám speciální pozvání na Mr. Olympia 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Kai Greene s trofejemi za loňská vítězství na Arnold Classic, Arnold Classic Australia a Arnold Classic Brasil.
V roce 2015 se několik desítek hodin před Mr. Olympia na internetu objevilo video Kaie Greena, v němž špičkový americký profík emotivně fanouškům sděloval, že mu nebude umožněno k Olympii nastoupit, a to z mnoha zákulisních důvodů, o kterých údajně nemůže hovořit. Podle hlavního pořadatele soutěže Robina Changa však jediným důvodem toho, proč Greene nakonec nedostal svolení ke startu, byla skutečnost, že na rozdíl od všech ostatních nedoručil včas podepsaný kontrakt o účasti, který měl k dispozici už od dubna.

Kai v podobné rétorice pokračoval i vloni, kdy zmíněnou vrcholnou událost sezóny vynechal rovněž. Tehdy uvedl, že účast na Olympii rozhodně není v kartách, a to kvůli zákulisním silám, které velmi tvrdě pracují na tom, aby komplikovaly věci více, než je potřeba. Proti mnoha nejasným vyjádřením Kaie Greena z posledních let je zde letos zcela konkrétní sdělení prezidenta profesionální divize IFBB Jima Maniona. Ten v nejnovějším rozhovoru s redaktorem Peterem McGoughem pro magazín Flex promluvil naprosto jednoznačně: "Míč je na Kaiově straně hřiště!"

Manion se nechal slyšet, že by bylo skvělé mít Kaie zpátky na Olympii a že na pódium soutěže patří. Ačkoliv se Greene technicky k účasti na soutěži musí kvalifikovat, u trojnásobného vítěze severoamerického Arnold Classic a trojnásobného stříbrného medailisty Mr. Olympia vnímá, že je na místě udělit výjimku, a pokud Greene poslouchá, dá mu ke startu na letošní Olympii speciální pozvání, tak jako to vloni udělal u Kevina Levroneho. Kai tedy nebude muset před Olympií závodit, aby se k účasti na klání nominoval.

Ve zmíněném interview došlo i na často probírané téma, a to, že Kai nechce na Mr. Olympia závodit kromě jiného i proto, že cítí, že se mu zde nedostane od rozhodčích spravedlivého zacházení. Jim Manion v této souvislosti ujistil Greenovy fanoušky, že nikdo v IFBB, včetně jeho samotného, nechce Kaie jakkoliv podrazit. Úřadujícího šampióna Olympie Phila Heatha nebo kohokoliv jiného může porazit kdykoliv. To, zda je šampiónem Olympie Kai nebo Phil jemu ani rozhodčím nepřináší žádnou výhodu. Pokud by byl Manion v roli pořadatele Mr. Olympia, uvažoval by tak, že by bylo skvělé mít na soutěži různé šampióny s tím, že by se ten sesazený na pódium Olympie vracel příští rok zpět, aby získal titul opět do svých rukou a podobně.

Zdá se tedy, že účast na letošní Olympii opravdu závisí pouze na Kaiovi, který se mimochodem dlouhodobě udržuje ve formě, která není daleko té soutěžní. Co myslíte? Nastoupí Kai Greene letos poprvé od roku 2014 na pódium Mr. Olympia?


Použité elektronické zdroje:

 • McGough, P. Kai Greene in the 2017 Olympia? [online] [cit 2017-06-23]. Dostupné na http://www.flexonline.com.

 • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  25.06.16:00Seazer - Souhlasim s maxpointem. Olympie je cim dal vetsi nuda a ve..
  25.06.13:18Hockey1000 - Kdes na to přišel, že lidi na nejsledovanější kulturistick..
  25.06.12:14maxpoint97 - A jako jedinej důvod proč by měl Kai závodit? Manion je..-1
  25.06.11:00KKarmasin - Přesně *79* -3
  25.06.11:00KKarmasin - Počty sledujících na sociálních sítí jsou fakt relevantní ..
  25.06.10:00bystri14 - 3 týdny před Olympií zas čekám nějakou ubrečenou pohádku o..
  24.06.23:11dzmilo - Je srandovne ako ho 2015 zablokuju, samozrejme ze nepodpis..
  23.06.20:57DiamonD123 - Tak samozřejmě, že by to bylo skvělé mít Kaie na pódiu. Př..
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBehind the Pump - Branch Warren a Joh...
  jr.e (22:39) • Nevím teda,ale technika Cviků u Branche a Johnniho je otřesná.,(hlavně co největší váhu...
  magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
  Valasekjakub123 (22:13) • To je jedna fotka podívej se zepředu málo hmoty zality břicho atd...... na mezinárodní...
  magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
  Geolupos (16:21) • Vždyť vypadá dobře.... https://kulturistika.ronnie.cz/img/data/clanky/galerie_2011/29...
  magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
  Valasekjakub123 (15:46) • Sobotkovi chybí trošku soudnost! Nechápu co se tam ser..... zbytečná cesta
  magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
  Klára (08:24) • Dávat za příklad někoho z roku 2013 je chyba, tenkrát byly bikini o hodně jinde než teď...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
  Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra