Reklama:
Kloubní výživa Flexain v akci 1+1 ZDARMA!
⭐⭐⭐⭐⭐ Extra silné složení pro Vaše klouby. Více zde.

Heroes Race 2017: závod pro silné povahy - reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Heroes Race je jeden z mála překážkových závodů, na kterém nesmím nikdy chybět. Možná je to proto, že vždy zapomenu, jaké to bylo minule utrpení. A možná jen proto, že to mám z Ostravy celkem blízko. Každopádně ani letošní, už třetí ročník jsem si nemohla nechat ujít a s velkým nadšením jsem vyrazila na místo. Mé nadšení rázem trochu opadlo, když jsem dorazila do Hradce nad Moravicí a začalo pršet jako z konve. Počasí nám opět nepřálo - minule jsme závodili ve čtyřicetistupňovém vedru, letos jsme naopak bojovali se zimou celí promočení už ze začátku. Běžet takto přes 13 kilometrů není nic příjemného, ale i přes to všechno běžet prostě musím.

Krátce po registraci v 10 hodin startuje elitní vlna. Můj čas přichází až v 11:15, tak si během toho čekání procházím kousek trati. Po cestě potkávám své kamarády a z dálky je alespoň podporuji. Sotva se naději, je skoro 11 hodin a je čas na rozcvičku. Všichni jsou schovaní pod střechou, aby nevymrzli ještě před vyběhnutím, a na startovní čáru jdeme až těsně před startem. Tam už na nás čekají hráči amerického fotbalu, kteří nám mají znesnadnit start. Už začíná odpočet a následuje střelba z dýmovnice. Probíháme růžovým kouřem, skládáme hráče k zemi a běžíme dál. Zatím po rovince se dostáváme k první překážce, kterou je ostnatý drát. Při plazení na nás chrlí hasiči vodu, kdyby nám náhodou déšť nestačil a bylo nám moc teplo. Osvěžení na začátek neuškodí a člověk aspoň přestane vnímat škaredé počasí. Kousek dál je zavěšena síť, kterou na pohodu všichni závodníci zdolávají, a po ní je na řadě opět lomená stěna, kvůli které dělám trestné angličáky. Další překážkou je ručkování po kruzích a pak přechod na tyč, která dává celkem zabrat (oproti minulu byla ztížena kruhy). Přeskakuji tatrovku a čeká mě brodění splavem. Něco mi říká, že té vody dnes bude asi ještě více.

Zatím se stále pohybujeme po rovném terénu s řadou překážek na rovnováhu, který zakončuji chůzí po kamenech s kamenem (loni se chodilo s kládou), taháním pneumatiky z vody na laně a sítí z pneumatik. Tímto končí veškerá sranda. Napojuji se na schody a už je to jen samý kopec. Po cestě si párkrát prolezu tunelem z roury a blížím se k první občerstvovací stanici. Jak to tak bývá, nic není zadarmo a ještě musím udělat 7 shybů (muži 10 shybů). Udělám tedy pár pseudoshybů a po krátkém občerstvení a motivaci, že už jsme na pátém kilometru (ještě ani ne v půlce), s úsměvem běžím dál.

Terén už začíná být o něco přívětivější a běží se místy i z kopce. Na trati nebyl nikdo ušetřen ani tahání pytlů s pískem do kopce a z kopce, plazení se pod ostnatým drátem do kopce s pytlem a válení sudů z kopce aneb kocovina zadarmo. Co mě trochu překvapilo, byla střelba z praku. To nemůže být tak těžké, říkám si. Při pohledu na angličákující závodníky měním názor a následně se k nim přidávám i já. O něco dál se střílí pro změnu zase z luku. Už jsem byla tak blízko, ale zase nic. Opět mě čekají mé oblíbené angličáky. Dostávám se konečně k něčemu, co mi jde skvěle, a to je farmářská chůze s pneumatikou.

Slaňuji dolů po srázu a brodím se vodou, která už má snad 18 stupňů. Chůze do kopce s kládou a zpět mě celkem odrovnává a necítím už ani stehna, ani lýtka. Jediné, co cítím, je nabitý zadek od dřevěných stěn a ostrý kámen v botě, který nejde vyndat. Dostávám se k tunelu, který je snad nekonečný, a pohybovat se tak dlouho se skrčenou hlavou ve tmě není moc příjemné. Když už vidím světlo na konci tunelu, říkám si sláva. Sotva ale vylezu, je tam další tunel. Krátce se protáhnu a pokračuji. Naštěstí už to je poslední tunel. Šplh na laně taky nesmí chybět. Skvělé je, že jsou na laně uzly a člověku tak mokré lano neproklouzává.

V samotném závěru na posledním kilometru čeká na závodníky překvapení. Všichni už jsme vyčerpaní a ještě máme chodit na chůdách. Pro mě to znamená další angličáky, protože nohy už jsou tak vymrzlé a tuhé, že nechtějí vůbec poslouchat. Hned vedle lezu do kontejneru s vodou, kde mám na pět ponoření vytáhnout jednu medaili. Marně se snažím rozpoznat nohou, kde se asi tak nějaká nachází. Tak se potápím. Ve čtyřech pokusech nacházím cokoliv, jen ne medaili, na pátý pokus už myslím, že snad vytáhnu spíše zlatou rybku. Nakonec se poštěstilo a trestné angličáky nedělám.

Ještě se párkrát opláchnu ve vodě při podplouvání pneumatik a následně zase zabahním v jámě při podplouvání roury. Přede mnou už stojí poslední překážka - dvě dřevěné stěny naproti sobě. Když mi slečna z dobrovolníků říká, co tam mám dělat, doufám, že je to vtip. Pokud sledujete pořad Ninja Warrior, určitě víte, o co jde. Musíte se zapřít rukama i nohama proti stěnám a přejít (přeskákat) takto na druhou stranu. No, zkouším to a padám. Síla už tam prostě není, a tak si ještě před cílem dávám trestné kolečko běhu. Mé myšlenky už se ubírají jen k přede mnou stojícímu cíli a vidině dobrého oběda. Cíl probíhám kotoulem a ze země si přebírám medaili. Už na mě čeká rodina, která mě v těchto závodech podporuje (za to velké díky), a já mám skvělý pocit, že jsem si tu medaili opět zasloužila. A teď už hurá domů do tepla.

Dojem z letošního ročníku

To, co organizátoři slibovali, skutečně splnili - závod byl mnohem náročnější než minule a nejeden z nás si skutečně sáhl na své dno. Několik závodníků muselo kvůli zranění odstoupit, to však k takovým závodům bohužel patří. Všichni jim přejeme brzké uzdravení - důležité je se hlavně zúčastnit. O to větší respekt si zaslouží všichni, kteří trať doběhli, a především ti, kteří běželi i přes nějaká zdravotní omezení.

Heroes Race si svůj název opravdu zaslouží, protože to není žádná procházka růžovým sadem a medaili si zaslouží opravdu jen "hrdina". Je to dřina, pot a překonávání svých fyzických i psychických hranic. Když už si myslíte, že jste připraveni na vše, vždy Vás něco překvapí. A to je na tom právě to nejlepší - máte se vždy kam posouvat a co překonávat. Když pak doběhnete do cíle s pocitem, že jste zvítězili sami nad sebou, je to k nezaplacení.

Heroes Race 2017 - výsledky

Nejlepší muži
p.jménoměstočas
trasa 13 km
1.Jiří Vacík Praha 01:39:53
2.Aleš VeličkaOstrava 01:40:17
3.Marek ZemanOstrava 01:46:11
trasa 7 km
1.Jakub LudvíkVelká Polom 00:59:32
2.Martin NavaříkRožnov pod Radhoštěm 01:01:46
3.Vojtěch BubeníkKolín 01:07:38

Nejlepší ženy
p.jménoměstočas
trasa 13 km
1.Bronislava Mrákavová Bratislava 02:18:29
2.Kateřina Hollá Lindnerová Ostrava 02:29:31
3.Kristína MálkováPraha 02:33:45
trasa 7 km
1.Kristýna HůrkováKolín 01:10:56
2.Jana Ševčíková 01:22:59
3.Kateřina ValentováZábřeh 01:27:42

Nejlepší týmy
p.jménozávodnícičas
trasa 13 km
1.PredatorsLukáš Vorobok, Tomáš Vorobok 01:51:30
2.ZVIRATAMartin Jabůrek, Zdeněk Konárek, Vlastimil Krejčí 01:55:28
3.Tantrum MonstraBohuslav Šála, Josef Babák 01:55:40
trasa 7 km
1.SRTG KolínMartin Turek, Michal Gono 01:04:22
2.ZVIRATAVlastimil Krejčí, Martin Jabůrek 01:07:59
3.DvojčátkaRadek Simandl, Ondřej Simandl 01:10:49


Heroes Race 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra