Reklama:

NPC Jr. Nationals 2017:
35 nových profesionálů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


Americké soutěže národní úrovně,
na kterých se udělují profesionální karty:
 • NPC Jr. USA
 • NPC Jr. Nationals
 • NPC Team Universe
 • NPC Masters Nationals
 • NPC USA
 • IFBB North American Championships
 • NPC Nationals

 • Přibližně čtyřtisícový Rosemont, nacházející se bezprostředně severozápadně od Chicaga, ve dnech 16. až 17. června přivítal další ročník americké amatérské soutěže národní úrovně NPC Jr. Nationals, na které je každoročně ve hře hned několik profesionálních karet. Ty se na klání pravidelně udělují nejúspěšnějším závodníkům nastupujícím v kategoriích classic physique, physique mužů, physique žen, figure žen, bikiny fitness žen a fitness žen. Jak se již stalo naším zvykem, závody ani tentokrát neuniknou naší pozornosti a všechny nové profesionály, kteří z NPC Jr. Nationals 2017 vzešli, Vám ve zkratce představíme.

  Připomínáme, že příznak "Jr." v názvu soutěže neznamená, že by byla určena závodníkům juniorského věku. Toto označení slouží pro rozlišení klání národní úrovně nižšího významu, která mají především sloužit jako kvalifikační akce na vrcholy sezóny, jimiž jsou NPC USA a NPC Nationals.


  Classic physique - osm nových profesionálů

  Podobně jako na nedávném NPC Jr. USA se i na NPC Jr. Nationals v classic physique profesionální karta udělovala zlatým a stříbrným medailistům všech čtyř výškových kategorií. K profi kartě se přitom probojovali jak borci, kteří mezi elitou takřka okamžitě mohou pomýšlet na dobré výsledky, tak i takoví závodníci, pro něž to v jejich začátcích v profi divizi IFBB nebude snadné. Mezi ty první jistě patří vítěz kategorie do 170 cm Joshua Beacham, který si na klání došel i pro titul celkového šampióna, když se prezentoval ideální kombinací vyváženosti, pěkných tvarů a připravenosti.

  Druhé místo za Joshuou v jeho výškovce vybojoval sedmadvacetiletý Charles Williams, v kategorii do 178 cm pak soutěž nejlépe vyšla Brianu Martinezovi, za kterým na druhém místě skončil devětadvacetiletý Aaron Jeffery. V kategorii s limitem do 185 cm zvítězil Stephen Pinto a druhou příčku bral Necorian Jones. Mezi nejvyššími závodníky pak profesionální kartu získali první Derrick Simmons a druhý Richard Daniels.

  Physique mužů - šest nových profesionálů

  Ve physique mužů profi karta připadla vítězům šesti vypsaných kategorií. V kategorii do 170 cm ji vybojoval Joshua Bynum, jehož mezi borci s výškou do 173 cm napodobil Mitchell Spadafore. Ze soubojů v kategorii do 175 vítězně vyšel jednadvacetiletý Steven Cao, který o několik chvil později nenašel přemožitele ani v souboji o titul celkového šampióna. V kategorii do 180 cm dokázal všechny soupeře překonat Jonathan Mordechai, ve výškovce s limitem do 183 cm se totéž povedlo Anthonymu Woodsovi. Ze souboje nejvyšších borců na pódiu potom nejlépe vyšel Robert Collins.

  Physique žen - čtyři nové profesionálky

  V ženském physique se na amerických amatérských soutěžích národní úrovně zpravidla závodí ve čtyřech kategoriích a nejinak tomu bylo i na NPC Jr. Nationals. Profi kartu si přitom měly zajistit všechny vítězky. V kategorii do 157 cm nad síly soupeřek byla Jaslieza Scott, ve výškovce s limitem 163 cm si pak nejlépe vedla Andrea King. Z kategorie do 168 vzešla pozdější absolutní šampiónka klání Lauren Quinn a mezi nejvyššími závodnicemi triumfovala Kortne Greene.

  Figure žen - šest nových profesionálek

  Ve figure žen se závodilo v šesti kategoriích a tomu odpovídal i počet udělovaných profesionálních karet. V kategorii do 155 cm si pro svou vstupenku mezi elitu došla v prozatím životní formě závodící Stacy Fujarski, v kategorii do 159 cm pak panel rozhodčích nejvíce zaujala Hailey Delf. O kategorii výše (nesla limit 163 cm) při svém teprve třetím soutěžním startu triumfovala Raynesha Sharpe, v kategorii do 166 cm se pak našla pozdější celková šampiónka soutěže C. J. Engels. Ve výškovce s limitem do 170 cm si se všemi jedenácti soupeřkami poradila čtyřiadvacetiletá Erin Lyn Dull, mezi nejvyššími závodnicemi potom uspěla Kiana Harris.

  Bikiny fitness žen - osm nových profesionálek

  O start v kategorii bikiny fitness je v poslední době takový zájem, že na některých soutěžích musel být počet vypsaných výškových kategorií navýšen z šesti na osm. Platí to také pro NPC Jr. Nationals, kde se tak udělovalo i osm profesionálních karet. V kategorii do 155 cm si díky vítězství cestu do profesionálního tábora otevřela Amy Landry, která se již nechala slyšet, že si po zbytek roku dopřeje soutěžní přestávku, během níž se pokusí nabrat něco málo další svalové hmoty.

  V kategorii do 157 triumfovala Samantha Bornstein, mezi závodnicemi s výškou do 160 cm pak prozatím životního sportovního úspěchu dosáhla vítězná Donna Fewell. Další výškovka nesla limit 163 cm a ze soubojů v ní nejlépe vyšla Tianna Wesselmann. V kategorii do 165 cm pak rozhodčí vypátrali absolutní vítězku v osobě Tiffany Servantius. Mezi závodnicemi s výškou do 168 cm si nejlépe vedla Denetra Blackshear, v předposlední výškové kategorii se dařilo Ashley Nicastro. V kategorii nad 170 cm pak rozhodčí za vítězku vybrali teprve osmnáctiletou Kamillu Barrett.

  Fitness žen - tři nové profesionálky

  Ve fitness žen byly pro závodnice nachystány tři kategorie. V kategorii do 157 cm soutěž ovládla Leah Christiana, která si záhy připsala i celkový triumf. V kategorii do 164 cm na zlato dosáhla Jobie Gooddro, v poslední kategorii si stejný úspěch připsala Jeanine Holtgrave.


  Foto:
  www.npcnewsonline.com / Amir Marandi


  Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
  PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
  magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
  PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
  magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
  Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
  magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
  decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
  magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
  moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
  NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
  Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
  bazar Posilovací set
  Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
  bazar Prodam vybaveni fitness studia
  Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
  práce Osobní trenér pro VIP klientelu
  Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
  práce Trenér do domu
  Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie