Reklama:

CrossFit: Známka pro první Battle of Prague - jednička s hvězdičkou!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Již v době přípravy závodu Battle of Prague bylo zřejmé, že se chystá akce, která bude na české poměry nadstandardní. Příjemné webové stránky, krásné logo, profesionálně vedené promo, zajištění tvorby workoutů světovou crossfitovou legendou - to vše vypovídalo o tom, že organizátoři věnují soutěži obrovskou péči i velkou spoustu času. Ovšem dle rčení "nechval dne před večerem" se přeci jen s napětím čekalo, jaký ten první ročník soutěže Battle of Prague nakonec bude. Nyní po závodě lze už bez okolků říct - bylo to excelentní!

Jak řekl ředitel závodu Joey Scafidi, realizační tým pořadatelského gymu CrossFit Committed věnoval přípravě závodu půl roku. Bylo to šest měsíců intenzivního vymýšlení, plánovaní, zařizování, ladění všeho do posledního detailu. Ovšem vynaložená námaha se vyplatila. Díky CrossFit Committed jsme byli svědky závodu evropské úrovně, který lze bez nadsázky označit za nejlepší tuzemský závod od počátku CrossFitu v Čechách.

Den 1. - sobota

Stánek Ronnie.cz na Battle of Prague 2017
Plán na víkend 10. - 11. června 2017 byl jasný - soutěž Battle of Prague v Malé soutěžní hale na holešovickém výstavišti. Ovšem kde je Malá sportovní hala na holešovickém výstavišti? Většina lidí se podívala na mapu, ale ani línější jedince nenechali organizátoři ve štychu a cestu od vstupu do areálu výstaviště až na místo dění zřetelně označili šipkami s logem akce. Maličkost, ale potěší. A těch věcí, které během obou závodních dní potěšily, bylo mnohem víc. Wau efekt třeba vzbudil už samotný vstup do soutěžní haly. Rozlehlý prostor udělal dojem už sám o sobě, ovšem velká závodní plocha ověnčená bannery jako na hokeji a obří plachta s nápisem Battle of Prague na straně jedné a super hrazdovým systémem od firmy PowerGears na straně druhé pak výsledný efekt ještě umocnila. Bude to velké, hlásalo samo místo.

Sobota se v Malé sportovní hale probouzela pozvolna, a tak ten, kdo dorazil včas, měl prostor k podrobnějšímu probádání terénu. Průzkum ukázal, že to tu nejspíš bude dobré i po jiné stránce než jen po té sportovní. V přízemí se dala "ulovit" vynikající káva, hned vedle se točilo skvělé únětické pivo a ještě o kousek dál se daly k snídani pořídit ty nejlepší lívance s javorovým sirupem. O patro výš byly stánky společností se sportovním vybavením a také výživou, takže tam se zase daly uzobávat vzorky tyčinek společnosti Nutrend. Hostesky Ronnie.cz zase obratně lákaly kolemjdoucí na závod v planku a dřepu, uplácejíce je zdravými domácími fitness koláčky. Divák tu prostě hlady nestrádal, a tak se mohl bez kručení v žaludku soustředit na hlavní dění, tj. na závod.

První den závodu čekaly všech 180 atletů čtyři soutěžní workouty, na kterých se jejich tvůrce Chris Spealler vyřádil. Hned na začátku nechal závodníky "rozdýchat" na assault biku a muscle-upech, ve druhém workoutu je potrápil sandbagy, které se nechtěly nechat pořádně uchopit, v dalším WODu pak atlety "obšťastnil" řadou 21 - 15 - 9 s deadlifty a handstand walkem. I když závod měl gradovat až druhý den, už v tom prvním nesměl nikdo, kdo pomýšlel na příčky nejvyšší, zaváhat ani na chvíli.

Event 1 - Racing Bird
5 kol na čas

 • 21 / 17 calories assault bike
 • 7 / 5 burpee ring muscle-ups

Event 2 + 3 - Golem Sprint + Drop It Like It's Hot
časový limit 16 minut
sandbag relay - 6 minut na dokončení

 • 60 m sandbag carry 65 / 45 kg
 • 60 m sandbag carry 80 / 55 kg
 • 60 m sandbag carry 90 / 65 kg

v 6. minutě má atlet 10 minut k nalezení:

 • 2 rep max hang squat clean

Event 4 - Walking Dead
21 - 15 - 9

 • deadlift 100 / 65 kg
 • handstand walk
časový limit 7 minut

Jako obvykle patřila i tentokrát vůbec největší pozornost velmi kvalitně obsazené mužské kategorii, ve které se objevil i hrdina poslední doby Ľudovít Czókoly, který si v letošním roce splnil sen mnoha CF atletů, když prošel neúprosným sítem celosvětové soutěže Open a probojoval se do elitního výběru Regionals. Vzhledem k tomu, že jeho premiéra na Regionals v Madridu proběhla pouhý týden před Battle of Prague, vypadalo to, že se slovenský atlet pražského závodu nezúčastní. Nakonec ovšem na Battle dorazil, čímž udělal radost organizátorům i mnoha svým fanouškům. Bohužel se ale v průběhu závodu ukázalo, že je nedávný účastník Regionals přece jen ještě příliš unavený, proto po sobotní části ze závodu odstoupil. "Myslel jsem, že jsem v pohodě, ale zřejmě to nebyla pravda," přiznal Czókoly. "Rozhodně se ani náhodou nechci zranit, potřebuji si odpočinout fyzicky i psychicky. Stále je ve mně to, že bych chtěl vyhrát, a když člověk nevidí šanci, ztratí chuť," vysvětlil ještě své rozhodnutí momentálně nejlepší československý crossfiter a na nedělní souboje už dorazil pouze jako divák.

Den 2. - neděle

Neděle začala impozantně. Chipper Iconic svými vysokými počty opakování vyděsil i jedince, kteří o CrossFitu nevědí vůbec nic, u závodníků pak vzbudil přinejmenším respekt. Jsou tak velké dávky adekvátní, nebo to bylo na naše poměry vážně trochu moc? "Já myslím, že to je naprosto přiměřené," míní známý československý trenér Michal Bohumel a dodává: "Právě tady se ukáže, kdo se připravuje adekvátně a kdo se věnuje tréninku více než jiný. Člověk prostě nemůže trénovat nízký objem, pokud chce uspět v soutěži této úrovně."

A jak se tento workout líbil českému závodníkovi Jakubovi Brichtovi, který v něm skončil druhý za Polákem Miłoszem Staworzyńskim? "Bylo dobré, že po sobotě mě nic nebolelo, takže do WODu jsem nastupoval čerstvý. Bohužel ale horší moment přišel na hrazdě, kde jsem si urval mozoly na obou rukou," říká atlet a ukazuje zkrvavené dlaně. "Naštěstí na mě ale můj trenér Karel Polzer zařval, a tak jsem to dojel. Další krize přišla na čince, kde jsem se musel přemlouvat, abych nezpomalil, a na doublech šlo už jen o to kousnout se a dojet jich co nejvíc," popisuje zástupce tělocvičny Iron Land své pocity z prvního nedělního úkolu.

Event 5 - Iconic
AMRAP - 18 minut

 • 120 double unders
 • 100 air squats
 • 80 chest to bar pull-ups
 • 60 calorie row
 • 40 clean & jerks 50 / 53 kg
 • 20 deficit handstand push-ups

Workout Iconic byl pro tým RB Babes ve složení Lucie Gregorová, Ria Hrušovská, Ondrej Tencer a Václav Jach ten den jediný, ve kterém skončili druzí, v ostatních třech už před sebe nepustili nikoho. I přes tak výborný výkon ovšem na celkové první místo nedosáhli. "Bohužel se nám nepovedl workout číslo 4 v sobotu, takže i kdybychom vyhráli vše, na první místo už se pravděpodobně nedostaneme," věděl už po šestém WODu Ondrej Tencer. A měl pravdu. I když si tým RB Babes připsal šest vítězství z osmi workoutů, patřilo mu nakonec druhé místo za vedoucím rakouským uskupením TrainBlue RX.

Event 6 - Snatch Shuttle
časový limit 6 minut

 • 40 power snatches 45 / 30 kg
 • 200 m medball shuttle run 9 / 6 kg

Event 7 - The Crippler
2 kola na čas

 • 25 hang power cleans 70 / 45 kg
 • 15 m sandbag lunges 65 / 45 kg
 • 25 ring dips
časový limit 10 minut

Event 8 - Dead By

 • minuta 1: 2 dumbbell thrusters (15 / 10 kg) + 2 burpees
 • minuta 2: 4 dumbbell thrusters (15 / 10 kg) + 4 burpees
 • minuta 3: 6 dumbbell thrusters (15 / 10 kg) + 6 burpees...
dokud atlet nedokáže dokončit předepsaná opakování během jedné minuty

V ženské části startovního pole byla velkou favoritkou na vítězství Karin Freyová, která si ale po celou dobu dobře uvědomovala, že v crossfitovém závodě není nikdy nic předem jisté. O své strategii ale měla jasno: "Od začátku bylo mým cílem držet se ve workoutech v top trojce, což se mi podařilo. Nervózní jsem ale byla před každým WODem, protože jsem nechtěla být zklamaná, kdyby mi něco nevyšlo, i když jsem zároveň věděla, že mám natrénováno."

Navenek ovšem nebyla na závodnici z Bratislavy žádná nervozita znát, naopak působila po celou dobu závodu vyrovnaně a nanejvýš koncentrovaně. To přední slovenská atletka komentuje slovy: "Psychika atleta na soutěži je velmi důležitá, protože od ní se odráží celý sportovní výkon. Proto se snažím jít do workoutů s rozvahou a klidem. Myslím, že hlavně programming, podle kterého trénuji (thesystembymikko), mi velmi pomáhá být vyrovnaná, nepanikařit v nepříjemných situacích, jen zatnout zuby a jít dál."

Kombinace fyzických a psychických schopností nakonec vynesla Karin Freyové vítězství v pěti workoutech a celkově jisté první místo, napínavé to ale bylo mezi slovenskou závodnicí Lucií Krškovou a Maďarkou Fedrou Szakoliczai, které soupeřily o druhé a třetí místo. Na vyšší příčku dosáhla po závěrečném součtu bodů maďarská závodnice, která "předběhla" Lucii Krškovou ze Slovenska o jeden jediný bod.

Mezi muži vynikal svými kvalitami polský závodník Miłosz Staworzyński, který si připsal čtyři vítězné workouty a v konečném pořadí obsadil s dostatečným bodovým náskokem první místo. Mnohem napínavější to opět bylo v souboji o místo druhé a třetí. Velmi nadějně se pral za české barvy Petr Schlegel, který na Battle of Prague předvedl výbornou formu, ovšem Chris Codem ze Švýcarska urval tři body navíc, čímž pro sebe získal stříbro a českého závodníka poslal na třetí místo.

I tak se ale závod Petrovi Schlegelovi líbil a Battle of Prague 2017 ohodnotil slovy, která zřejmě budou vyjadřovat i názor mnoha dalších lidí, kteří se prvního ročníku této soutěže zúčastnili: "Celkově je to za poslední roky nejlepší závod, který jsme tu měli. Komplexní, promyšlený, opravdu hezký. Je to něco, co si Česká republika už dlouho zasluhovala."


Výsledky soutěže Battle of Prague 2017

Kategorie Elite
pořadí muži pořadí ženy
1. Miłosz Staworzyński (CrossFit Genius) 1. Karin Freyová (CrossFit Pressburg)
2. Chris Codemo (CrossFit GVA) 2. Fédra Szakolczai (Crossfit Budapest)
3. Petr Schlegel (The Gym HK) 3. Lucia Kršková (Crossgym)

Kategorie Teams
pořadí tým
1. TrainBlue RX (Prattes, Streibl, Heber, Schabl)
2. RB Babes (Jach, Gregorová, Tencer, Hrušovská)
3. Knödl Und Schnitzel (Jahn, Certov, Kerber, Lettner)


Battle of Prague 2017 - fotogalerie

[Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 73 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Mikuc (09:21) • No pane jo, to byla mixáž typů, proporcí a hlavně nefazón. Hodně lidí tam jela asi jako...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
LOPO (08:08) • Toto Claridove víťazstvo má strašné potešilo 💣🎉🥇🏆. Sergia by som dal druhého . Patric a...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
WORM (01:11) • Ibutamoren, SR9009 tam vidím např, určitě budou i další. Peptidy kompletne nově.
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
peter_m (19:16) • WORM, muzes teda rict, co konkretne se ohledne SARMs zmenilo v nove vyhlaske, krome toh...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (16:22) • Líbí se mi ten křik potrefených hus. Také na Facebooku to bylo příjemné čtení, ze které...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie