Reklama:

Jaký je ten správný věk na překážkové závody?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Začalo jaro. Ptáci zpívají, sluníčko svítí, na loukách kvete první kvítí a já běhat mám jíti. Jsem plný optimismu. Jde to. Sice ze začátku ztuha, ale co se dá čekat po zimě strávené většinou na zadku. Na spočítání toho, kolikrát jsem byl přes zimu běhat, mi pohodlně stačí má dvacítka prstů a ještě mi jich plno zbude v "záloze".

Prvotní optimismus zamrzl s příchodem prvního jarního mrazíku. Dalším hřebíčkem je rýmička, dalším prácička, jako dobrá výmluva poslouží rodina a už z toho jarního plánu, jak tuhle sezónu nastartuji a pak rozdrtím všechny překážky, moc nezbývá.

Sice je pro mě prvním závodem letos mistrovství ČR v OCR, ale už jsem se začal smiřovat s tím, že titul letos prostě nevyhraji. Co příští rok? Už je mi přes třicet, stihnu to ještě někam dotáhnout, než mě převálcují mladí zajíci? To je přesně ta otázka, která se mi objevila v hlavě. O běžcích se ví, že jejich čas začíná až po třicítce, ale co u překážkových závodníků?

Když už jsem si tu otázku položil, tak jsem se rozhodl, že si ji i zodpovím. A jak? Jdu cestou nejmenšího odporu. Výsledky. Stačilo otevřít Excel, na webu najít výsledky OCR závodů (z celého světa) a kouknout, jak jsou na tom s věkem vítězové. První, druhé a třetí místo by mohlo stačit - pro ženy i pro muže. Když už jsem dal dohromady pár desítek závodů, tak čistě statistická odpověď je jasná - ještě není pozdě. Klidně to můžu nechat na příští rok. Mám čas ještě pár let se na nějakou tu špičku dostat.

To neznamená, že to letos hodím všechno za hlavu a budu spoléhat na to, že příští rok budu mít silnější vůli než letos (ono je docela možné, že opak bude pravdou). Tím, že mám první závod až koncem dubna, jsem si holt trochu posunul začátek trénování. Na nějaké výkony si asi budu muset počkat až na podzimní závody (bojím se totiž, že i během léta přijde nějaký ten mrazík). Příště se holt musím přihlásit už na první březnový závod.

Muži mají největší šanci dostat se na první pozici ve věku od 30 do 35 let. A ještě větší šanci, než že vyhrají, mají na to, že budou třetí. Na druhé místo už musí být muži starší a zkušenější, to nejčastěji přichází až od 35 do 40 let věku.

U žen je to trošku jinak. Největší šanci na první umístění mají ženy ve věku od 35 do 40 let. Od 30 do 35 let mají největší šancí být druhé a od 20 do 25 let mají největší šanci skončit třetí. Dá se tedy říct, že s nabíráním životních zkušeností jsou ženy čím dál tím lepší.

Zajímavé je, že mezi muži jasně vede věková kategorie 30 až 35 let, kdežto ženy to mají vyrovnanější (15 až 20, 25 až 30 a 35 až 40 let). Holky zkrátka vítězí skoro v každém věku.

Závěr

Prosím, neházejte nikdo flintu do žita, toto je pouhopouhá statistika! To znamená, že krásně se umístit můžete v každém věku. Stačí jen makat, snažit se, chtít a mít trochu toho štěstí.

Je to jako ve všem v životě. Jednou to vyjde, jednou to nevyjde. Někdo je lepší, někdo je horší. Jednou zvítězíš, jednou prohraješ. Jen ve statistickém průměru to ve většině případů dopadne takto. To však neznamená, že je to i TVŮJ případ.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra