Reklama:
Vitamíny a minerály pro imunitu
Vitamín D3, multivitamíny a minerály, ale třeba i probiotika. Klikněte zde.

Mad Race Sport 2017
- reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kalendář extrémních překážkových běhů 2017
Možná jste tam byli, možná ne. Každopádně jste o tom určitě slyšeli a neuniklo Vám, že tuto sobotu proběhl v Ostravě již třetí ročník překážkového závodu Mad Race. Vše se odehrávalo v krásném venkovském prostředí u Vaňkova kopce.

Jak to probíhalo?

Opět jsem si závod musela vyzkoušet na vlastní pěst a těm, kteří závod neabsolvovali, ale uvažovali o tom, popíšu, s čím se můžete na Mad Race setkat. Doufám, že Vás to osloví natolik, že se příští rok všichni setkáme na startovní čáře.

Ale teď už k samotnému průběhu. První vlna varianty Sport startuje, já s ní a před námi je krásná vyhlídka výklusu do kopce. Rozcvička jako vyšitá. Po pár metrech přichází záchrana a chvilka oddechu, tou je první překážka - "čapí nohy". Ze záchrany se ale náhle stává boj o přežití a snaha o to nenarazit si ciferník. :-) Běh se u většiny závodníků postupně mění v chůzi a každý se už těší, až bude nahoře, seběhne dolů a už ten kopec nikdy v životě neuvidí. Omyl. Organizátoři tratě si na nás totiž připravili výběh "Vaňkáče" hned dvakrát. Ať už poklusem, nebo želvím tempem, zvládl to nakonec každý. Nahoře ho čekalo za odměnu zchlazení v jámě.

Při seběhu kopce nás ještě překvapilo plazení se pod dráty a dole už byly připraveny monkey bar a přeskoky klád na rovnováhu, kde se hojně angličákovalo. Mě angličáky naštěstí minuly, tedy prozatím. Další překážkou bylo přelézání vysokých slaměných balíků a pak už se běželo do lesa. Na trati jsme se setkali se sítěmi, kterých opravdu nebylo málo, s různými tunely, ručkováním, zvedáním pytlů do výšky přes kladku, balancem na lanech či kličkováním mezi pytli s pískem a dalšími překážkami. A to by nebylo ono, kdyby chyběl šplh na laně.

Opravdu výživné bylo válení velkých pneumatik po nerovném terénu z kopce, do kopce, do stran a zase do kopce. Ale pozor, tento úsek měřil v myšlenkách závodníků snad kilometr a před očima bylo nekončící utrpení - konec okruhu byl stále v nedohlednu. Místy jsem si říkala, proč jsem si raději nedala těch 30 trestných angličáků. Ale nejsem přece padavka a člověk se nemá vzdávat, aniž by to alespoň nezkusil. Střídáním válení a farmářské chůze s pneumatikou jsem se nakonec probojovala celkem rychle ke konci a radovala se z toho, že už tu pneumatiku dlouho neuvidím. Běžíme dál. Po trati jsme si užili také brodění se bahnem a osvěžující bahenní lázeň.

Po výběhu z lesa na louku za sebou následovala řada překážek, mezi které patřilo i nošení klád, průskoky, stěna a přeskok velkého kola (zajímavá specialita). "Horolezecká stěna" byla opět obklopena závodníky, kteří dělali trestné angličáky, a já bohužel byla mezi nimi. Nedá se nic dělat, úchop selhal a únava spolu s přehřátím ze slunce udělaly své. Po občerstvovací stanici už bylo lépe a všichni nabrali druhý dech.

Jelikož terén u Vaňkova kopce znám moc dobře, věděla jsem, že se blížím téměř k cíli. Taky jsem ale věděla, že mě čeká ještě závěrečný nepříjemný kopec. Tady už jsem zařadila spíše rychlochůzi (říkejme tomu tak) a snažila se jakýmkoliv způsobem vynést svůj zadek k cílovému úseku. Teď už není cesty zpět. Poslední zchlazení opět v jámě, tentokrát s přídavkem studené sprchy. Podpora přátel mi dodává energii zrychlit k poslední překážce a dovalit se do samotného cíle.

Zhodnocení závodu

Co se týče organizace závodu, vše bylo skvěle podchyceno už od počáteční registrace, kde docházelo k rychlému odbavení závodníků. Nestalo se, že by vznikaly fronty až po samotný cíl, kde bylo dobře postaráno o všechny sportovce. Zázemí nám zpříjemňoval skvělou hudbou a svým osobitým humorem DJ Lowa a nechyběl ani bohatý doprovodný program včetně taneční show.

Velkou pochvalu musím udělit za přidružené občerstvení. Málokterá akce, byť je sportovní, zajišťuje kvalitní jídlo. Většinou si závodníci musí buď nosit své jídlo, nebo se spoléhat na místní "rychlovku". Zde byl k dispozici opravdu skvělý výběr kvalitního jídla a pití. Na místě byly také ochutnávky produktů od Nutrendu.

Samotný závod hodnotím velmi kladně a ve srovnání s předchozími ročníky musím uznat, že se čím dál více posouvá k lepšímu.

Proč zrovna Mad Race

Protože je originální. Každý rok je závod náročnější (avšak stále zvládnutelný, nebojte) a překážky čím dál propracovanější. Nestane se, že byste se každý rok setkali se zcela stejnými překážkami, to je na tom to nejlepší. Není to nuda a vyzkoušíte si opravdu všechno. Mad Race spojuje testování jak síly a vytrvalosti, tak i obratnosti, to vše i s nutnou dávkou bahna.

Proto neváhejte a příští rok do toho pojďte taky! Sami uvidíte, že si závod užijete na maximum, a ještě uděláte něco navíc pro své zdraví.


Mad Race 2017 - výsledky

Hobby - muži
p.jménoměstočas
1.Ludvík Jakub Velká Polom 00:59:03
2.Suszka TomášNýdek 00:59:09
3.Špak ZdeněkNapajedla 01:06:56
4.Chrobok JiříPetrovice u Karviné 01:10:56
5.Liška JanOstrava-Hrabová 01:13:01

Hobby - ženy
p.jménoměstočas
1.Buhlová RenátaBohumín 01:10:34
2.Zahradníková Barbora Dětmarovice 01:14:16
3.Valentová KateřinaZábřeh 01:22:29
4.Glogarová PetraOpava 01:30:25
5.Machatá OlgaOstrava 01:31:37

Sport - muži
p.jménoměstočas
1.Zeman MarekOstrava 01:16:30
2.Velička AlešOstrava 01:18:44
3.Sedláček TomášTřinec 01:26:22
4.Vepřek MartinKolšov 01:31:27
5.Havlásek JanOpava 01:34:32

Sport - ženy
p.jménoměstočas
1.Adamcová JanaOstrava 01:40:59
2.Mrákavová Bronislava Bratislava 01:46:14
3.Jurková SoňaOstrava 01:47:13
4.Celtová DagmarOstrava-Hrabůvka 02:06:51
5.Feješová MarcelaKarviná 02:07:19

Hobby - týmy
p.jméno čas
1.Polar Extreme Team A 01:16:36
2.1st International School of Ostrava 01:22:58
3.Tlustoprd 01:25:21
4.Koks team 01:28:03
5.Legie Zdeňka Pospíšila 01:28:04

Sport - týmy
p.jméno čas
1.Polar Extreme Team B 01:28:54
2.SK Černé plíce 01:40:48
3.Rocket men 01:47:25
4.OCR runners Olomouc 01:50:47
5.Hlubina team 01:59:28


Mad Race Sport 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra