Reklama:

Na soutěž Battle of Prague dorazí top atleti z Česka i ze zahraničí

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Cítíte to také? Ty vibrace, jako když se něco velkého chystá, ale zatím tomu nic nenasvědčuje, jen Vaše smysly ví, že je něco ve vzduchu, a Vám to způsobuje husí kůži? Vnímáte to vnitřní napětí způsobené očekáváním, zvědavostí a možná i nedočkavostí, kdy už se to neznámé a tajemné konečně ukáže? Ne, Vaše smysly se nemýlí, něco velkého se skutečně blíží. Je to horda novodobých gladiátorů, kteří směřují ku Praze, aby zde poměřili síly na chystaném Battle of Prague.

Kdo všechno se objeví 10. - 11. června v Malé sportovní hale na pražském výstavišti? Zdá se, že konkurence bude nabitá, takže se očekávají tuhé boje a dechberoucí sportovní výkony. Účast přislíbila řada vynikající atletů nejen z Česka, ale i ze Slovenska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Ukrajiny, Maďarska, Polska či Itálie. Několik účastnících se top atletů jsme u příležitosti Battle of Prague trochu vyzpovídali. Jsou jimi Karin Freyová, která obsadila v letošních Open 74. příčku a mezi českými a slovenskými ženami byla nejlepší, v nedávném Athens Throwdown pak vybojovala vynikající 3. místo. K top účastníkům mezi muži budou patřit Jindřich Tovaryš nebo Ondrej Tencer, který v tomto roce obsadil v Open 40. příčku evropského žebříčku a na Battle of Prague bude součástí týmu RB Babes.


Karin Freyová


věk 22 let
výška 173 cm
váha 77 kg
tělocvična CrossFit Pressburg
silové výkony back squat 125 kg
clean & jerk 105 kg
snatch 90 kg
deadlift 160 kg
ss

Karin, proč jste si do svého soutěžního rozvrhu zařadila právě Battle of Prague?

Po soutěži Open jsem si předsevzala zúčastnit se řady soutěží, abych nasbírala zkušenosti, Battle of Prague odstartuje moji letní sezónu. V dubnu už jsem se zúčastnila Athens Throwdown (3. místo), takže jsem připravená ze sebe vydat maximum a užít si Prahu, na kterou mám velmi pěkné vzpomínky.

Jakou důležitost tomuto závodu přikládáte?

Každou soutěž beru jako výzvu a možnost porovnat se se soupeřkami. Mnoho děvčat už znám z lokálních soutěží a Battle of Prague nabízí opravdu dobré obsazení, což je důvod, proč tuto akci řadím k těm náročnějším. A jelikož závodím v jednotlivcích, bude to o to těžší.

Jste nyní - nedlouho před závodem - zcela fit, nebo vás trápí nějaké bolístky či zranění?

Momentálně mě trápí pouze alergie, jinak jsem stoprocentně fit a bez zranění.

Jakou disciplínu byste na Battle of Prague radši neviděla?

Každý, kdo mě zná, ví, že nejsem vybíravá, těším se na všechno, co mě čeká.


Ondrej Tencer


věk 25 let
výška 185 cm
váha 95 kg
tělocvična CrossFit Košice
silové výkony back squat 185 kg
clean & jerk 150 kg
snatch 125 kg
deadlift 230 kg
ss

Ondro, proč právě Battle of Prague?

Prahu jako město miluji a kamarád Joey Scafidi, který je hlavním organizátorem Battle of Prague, se mě ptal, jestli bych nechtěl přijet soutěžit, takže odpověď byla jasná.

Jaká ze soutěží, které jste absolvoval, pro vás byla zatím ta nej?

Dalo by se říct, že letošní Open, kde jsem skončil 40. v Evropě, nebo Swiss Alpine Battle, kde jsem mohl soutěžit s úplnou CF špičkou, například s Matem Fraserem.

Do jaké míry je pro vás zajímavý fakt, že workouty, které vás čekají na Battle of Prague, připravil Chris Spealler?

Chris Spealler je crossfitová legenda, takže "pojíst" to, co on navařil, bude celkem výzva. (úsměv)

Víte přibližně, kdo se na závodě objeví ve vaší kategorii a kdo by vám mohl být největším soupeřem?

Popravdě to vůbec netuším. Velmi se však těším na všechny staré i nové přátele, protože to je to, co mám nejradši na každé crossfitové soutěži, které se účastním. (úsměv)


Jindřich Tovaryš


věk 28 let
výška 174 cm
váha 81 kg
tělocvična CrossFit Bratislava
silové výkony back squat 195 kg
clean & jerk 146 kg
snatch 115 kg
deadlift 215 kg
ss

Jindro, čím vás nejvíc láká soutěž Battle of Prague?

Láká mě, protože budu soutěžit s mnoha kluky, které znám, a bude to super příležitost se spolu potkat. Je to pro mě po delším čase opravdu kvalitní individuální soutěž, takže se na ni velmi těším.

Jak by vypadal váš vysněný workout, který byste si v soutěži nejvíc užil? Workout, který by vám padl přesně na míru?

Kdybych si mohl vytvořit workout, tak by v něm určitě byly striktní handstand push-ups anebo ring handstand push-ups. Mohly by být v kombinaci s muscle-ups, ať už na kruzích, nebo na hrazdě.

Tak uvidíme, jestli alespoň něco z toho se na Battle of Prague objeví. Jak se těšíš na workouty vytvořené takovou legendou, jakou je Chris Spealler?

Myslím, že workouty budou super, a to hlavně proto, že Chris se věnuje CrossFitu už dlouhé roky (jako trenér i jako sportovec) a je součástí CF Seminar Staff. A jelikož nás čeká během dvou dní 8 workoutů (včetně finále), myslím, že nás WODy prověří po všech stránkách, ale pravděpodobně nebudou nijak přepálené, jak se to často stává.

Jak se cítíte nyní, krátce před závodem? Nebude vás na Battle of Prague limitovat nějaké zranění?

Momentálně se cítím skvěle. Asi 2 týdny nazpět jsem bojoval s menší chorobou, ale už je to snad za mnou. Trénuji převážně dvakrát denně, když mi to práce dovolí, a věřím, že v Praze do toho budu schopný dát maximum.


Podrobné informace o soutěži Battle of Prague naleznete na oficiálních stránkách battleofprague.com nebo na Facebooku.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie