Reklama:
Protein High Whey 80 - akce 2270 g + 1000 g!
⭐⭐⭐⭐⭐ Špičkové složení, 12 příchutí na výběr. Více zde.

CrossFit: Jakub Brichta - muž, který pokořil Řím

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ve dnech 27. - 28. května 2017 se v Itálii uskutečnil crossfitový závod Roma Throwdown, při kterém vítězný pocit dávných gladiátorů okusil český atlet Jakub Brichta. A to o své vavříny málem přišel! "Zpočátku jsem kvůli zkouškám ve škole ani nechtěl vyrazit, ale nakonec jsem udělal dobře, že jsem jel, závod byl další super zkušeností," říká po soutěži spokojeně svěřenec trenéra Karla Polzera, připravující se v pražském gymu CrossFit Iron Land.

Jak závodník sám přiznal, kvalifikaci šel v rámci tréninku a první WOD poněkud podcenil, když si jej dal místo rozcvičky. Ovšem 16. místo nakonec stačilo k tomu, aby mohl startovat v Římě mezi nejlepšími.

Ačkoli Řím přivítal účastníky závodu Roma Throwdown tropickými teplotami, český závodník si nestěžoval. "Snažil jsem se co nejvíc pobývat ve stínu nebo na hotelu, ale samotné závodění na slunci a v takovém horku mi nevadí. Navíc, všichni jsme měli stejné podmínky," nechal se slyšet Jakub Brichta a celý závod si pochvaloval. "Organizátoři si sice práci ulehčili složením workoutů, ze kterých byly tři sprinty, ale možná právě díky tomu dodrželi časový harmonogram, což mě u Italů příjemně překvapilo. Samotné zázemí bylo pěkné, spousta dobrého jídla, možnost využít fyzioterapeutů a masáží, prostě nic mi zde nechybělo."

Nechyběla ani tribuna nabitá diváky, kteří závodníkům vytvořili patřičnou atmosféru. Češi se navíc hecovali vzájemně, což jim pomohlo k ještě lepším výsledkům. Podpora přátel a trenéra hnala dopředu i Jakuba Brichtu, který si svůj boj o první místo zdramatizoval několika menšími přehmaty. Při nakládání činky z 80 na 100 kg si například Jakub naložil na jedné straně o 10 kg víc, což ho stálo cenné vteřiny i umístění ve druhém WODu. I tak ale český atlet dotáhl závod do vítězného konce.

Čtyřiadvacetiletý Jakub Brichta se ve světě CrossFitu pohybuje teprve rok a půl, ale jeho výsledky jsou obdivuhodné. Jistě mu velkou měrou pomáhá fakt, že je bývalým gymnastou, ale jeho trenér Karel Pozer má na podstatu Kubova úspěchu poněkud jiný názor. "Často od lidí slýchávám "no jo, gymnasta, to jde samo", ale já si to nemyslím. Ve workoutech, kde je gymnastiky více, je to výhoda, ale myslím, že Kubovou nejsilnější stránkou je především hlava a vůle něčeho dosáhnout. Příklad z prvního workoutu letošního open - tekly mu slzy, ale on jel pořád dál. Na konci to zhodnotil slovy "bolelo to už pak tak nějak pořád stejně, tak jsem pokračoval". A to mluví za vše.“

Za Kubovu slabinu považuje trenér maximální váhy. "Při tělesné váze 75 kg je 100 kg na trh slušná váha, ale na konkurenci to nestačí. Na druhou stranu umí Jakub velmi dobře pracovat s váhou kolem 80 - 90 % jeho maxima," hodnotí Karel Polzer silové schopnosti svého svěřence, a ačkoli obvykle příliš nechválí, u Kuby dělá výjimku. "Dobře se s ním pracuje. Na základě toho, že to, co děláme, zatím funguje, mi věří. Skvělé je, že nad celým tréninkem i sám přemýšlí, takže dobře ví, co a proč má ve svém plánu zařazeno. Akorát neumí číst a občas místo tří kol jede pět, ale to už nějak přežiji,“ říká se smíchem Karel Polzer.

Jak se bude Jakubovi dařit v příštím závodě, uvidíme již 10. června na Battle of Prague.

Závodu Roma Throwdown 2017 se zúčastnili i další čeští atleti. Nejlepšího výsledku po Jakubovi Brichtovi dosáhl Filip Trojovský, který ve své kategorii masters 35 - 39 let získal stříbro. Závodník Renato Concolino trénující v Olomouci si z Itálie dovezl bronz, Ria Hrušovská získala 5. místo v kategorii masters 35 - 39 let, z šestého místa v kategorii RX se mohl radovat Petr Schlegel.

Kompletní výsledky soutěže naleznete na wodscast.com.


Výsledky soutěže Roma Throwdown 2017

Nejlepší atleti v kategorii RX
p. muži ženy
1. Brichta Jakub Estrada Jimenez Alba
2. Corriga Tiziano Chelmus Catalina
3. Concolino Renato Fernandez Costas Sara Alicia

Nejlepší atleti v kategorii masters 35 - 39 let
p. muži ženy
1. Camatel Enrico Sheila Alonso Ontavilla
2. Trojovský Filip Longhi Chiara
3. Stefano Puccianti Ivanova PolinaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 85 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
70mMyW!53 (13:11) • Tak ten Platzuv vrsek byl omezeny genetikou asi jako nas milan Oboril
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
jari (12:08) • Něco takovýho tvrdim několik let a je to prostě tak, ať si kdo chce, co chce říká. Můžo...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Spazik (11:44) • Lukáš je borec. Jen mi přijde že ten styl tréninku trochu přeceňuje. Ono když bude ně...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Lukas107 (23:12) • Co musí profi závodník splnit, aby závodil v profi? Že by?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra