Reklama:

NPC Jr. USA 2017:
22 nových profesionálů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


Americké soutěže národní úrovně,
na kterých se udělují profesionální karty:
 • NPC Jr. USA
 • NPC Jr. Nationals
 • NPC Team Universe
 • NPC Masters Nationals
 • NPC USA
 • IFBB North American Championships
 • NPC Nationals

 • Charleston, přístavní město v Jižní Karolíně, ve dnech 19. až 20. května hostilo letošní první americkou amatérskou soutěž národní úrovně. Na tamním NPC Jr. USA se závodníci nastupující v classic physique, physique mužů, physique žen, figure žen, fitness žen a bikiny fitness žen zapojili do boje o celkem dvaadvacet profesionálních karet. Jak bývá našim zvykem, nejnovější profesionály nepřehlédneme a blíže Vám je představíme v našem dnešním článku.

  Připomeňme, že příznak "Jr." v názvu soutěže neznamená, že by byla určena závodníkům juniorského věku. Toto označení slouží pro rozlišení klání národní úrovně nižšího významu, která mají především sloužit jako kvalifikační akce na vrcholy sezóny, jimiž jsou NPC USA a NPC Nationals.

  I proto se na NPC Jr. USA neudělují profesionální karty v kulturistice mužů, ačkoliv i v této kategorii se na soutěži samozřejmě závodilo.


  Classic physique - osm nových profesionálů

  Novinkou na americké amatérské scéně je, že se na vybraných soutěžích v kategorii classic physique může závodit nikoliv ve třech výškových kategoriích, jako tomu bylo dosud, ale ve čtyřech. To platilo i na letošním NPC Jr. USA. Protože classic physique představuje stále poměrně mladou kategorii a na profesionální scéně je tak potřeba ještě pořád doplňovat stavy závodníků, aby se ani některé menší soutěže nepotýkaly s méně početným obsazením, v Charlestonu platilo, že profi kartu získají zlatí i stříbrní medailisté všech výškových kategorií.

  V classic physique do 170 cm uspěl Keone Pearson, který při výšce 165 cm před soutěží navážil 73,5 kg. Druhé místo v nejnižší kategorii pak patřilo Nicholasi Austinovi. V kategorii do 178 cm vítězství slavil pozdější absolutní šampión soutěže Silvio Toranzo, za nímž se ke druhé příčce probojoval Jason Lowe z Floridy. Start v kategorii do 183 cm nejlépe vyšel Brentu Bumgarnerovi, před nímž se musel sklonit i nakonec druhý Roy Evans. Mezi nejvyššími závodníky pak zvítězil Nat Paul a jako poslední v classic physique na šanci zamířit do profesionální divize IFBB dosáhl za ním stříbrný Taj Parham.


  Physique mužů - tři noví profesionálové

  V mužském physique se cesta do profesionálního tábora měla otevřít před třemi nejúspěšnějšími účastníky souboje o absolutní vítězství. Kromě celkového šampióna NPC Jr. USA Caleba Pearsona (kategorie do 173 cm), profi kartu získali i vítěz kategorie do 180 cm Thomas Bakke a nejlepší borec startovního pole kategorie nad 183 cm Lionel Bassett.


  Physique žen - tři nové profesionálky

  Ve physique žen se profi karta udělovala vítězkám všech tří vypsaných výškových kategorií. V kategorii do 157 cm rozhodčí nejvíce zaujala Bianca Scott, ve střední výškové kategorii pak triumfovala Katherine Hall, která si později došla i pro titul absolutní šampiónky. Do profesionální divize IFBB může zamířit také Ashley Hromyak, která nenašla přemožitelku v kategorii nad 165 cm.


  Figure žen - tři nové profesionálky

  V kategorii figure se profesionální karty rozdělovaly podle stejného klíče, jako tomu bylo v případě physique mužů. K tomu, aby mohly působit mezi elitou, tak dostaly svolení tři nejlepší účastnice souboje o absolutní prvenství. Celkovou vítězkou soutěže se stala zlatá medailistka kategorie do 163 cm Cara Davis, za nové profesionálky se mohou čerstvě považovat také vítězka kategorie do 166 cm Julia Waring a první žena startovního pole kategorie nad 170 cm Alicia Williams.


  Fitness žen - jedna nová profesionálka

  Fitness je mnohými považováno za vůbec nejnáročnější kategorii, v jaké se na současné scéně závodí, a to se na amatérských i profesionálních soutěžích pravidelně odráží i v počtu závodnic. Příliš široké startovní pole ve fitness žen se nesešlo ani na letošním NPC Jr. USA, a tak zde profi kartu získala pouze absolutní vítězka. Tou byla vyhlášena Ashton Pennington, která v civilním životě působí jako trenérka gymnastiky.


  Bikiny fitness žen - čtyři nové profesionálky

  Podobně jako v případě classic physique i v bikiny fitness žen se letos na americké amatérské scéně rozrostl počet výškových kategorií, které mohou pořadatelé na soutěži vypsat. A tak zatímco ještě vloni měly bikiny fitnessky k dispozici maximálně šest výškovek, na NPC Jr. USA již mohly závodit v osmi. Profesionální karta přitom měla připadnout úspěšnější polovině účastnic souboje o titul absolutní vítězky.

  Celkovou šampiónkou klání se stala zlatá medailistka kategorie do 168 cm Paige Lilly, kromě které profi karta patří i Rachael Chiarelli (vítězka kategorie do 157 cm), Leah Humphrey (první v kategorii do 163 cm) a Alexe Berg (zlatá v kategorii do 170 cm).


  Foto:
  www.npcnewsonline.com / Amir Marandi


  Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  Víte, že...
  ...poslední objednávka v obchodě
  Ronnie.cz byla před 22 sekundami?
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
  70mMyW!53 (22:58) • treba to je Rando, jen zmenil taktiku,zacal psat cesky aby nebyl odhalen
  magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
  reveira (21:39) • Jsem stejný ročník jako pan Pavel a cvičím od patnácti a za tu dobu se mi potvrdilo, že...
  magazínMiloš Pavlů a Alena Dobročani - záda...
  reveira (21:31) • Pan Miloš je super rafan.*79* Vypadáte skvěle PANE Mistře.
  magazínEuropean Pro 2020: výsledky a fotogra...
  70mMyW!53 (19:39) • pro me jeden z nejvetsich failu IFBB za posledni dobu https://www.youtube.com/watch?v=...
  magazínVýsledky tipovací soutěže - Wings of...
  dzordn2 (08:15) • Dobrý den, v textu je chyba, ve vyhodnocení tipovačky v tabukce jste. Tex upravíme. Děk...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra