Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Boty Reebok All Terrain Super 3.0
při praktickém testování

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Boty All Terrain Super 3.0 jsem si vzal na své první letošní závody Spartan Race v Koutech nad Desnou. Kde jinde pořádně otestovat takovou botu než ve členitém terénu plném různých překážek a povrchů. Letos zde opravdu nic nechybělo - bahno, sníh, led, mokré kamení a voda.

Vzít si nevyzkoušenou botu na závody není úplně ideální řešení. Trochu jsem se bál, jak dopadnu, zda nebudu mít puchýře. Světe div se, nic takového se nekonalo. Bota na noze seděla parádně, jen mi v první chvíli přišlo, jako bych nic na noze neměl. První kilometr jsem byl sice lehce nejistý, ale nakonec se ukázalo, že to byla dobrá volba. Po chvíli pocit nejistoty mizí, přichází první úseky v blátě a následně i ve sněhu. Bota moc neklouže a překvapivě drží. Při sebězích a na balančních překážkách seděla jako přikovaná. Na mokrém železe tedy klouzala, ale to asi každá bota. Při vodní překážce perfektně odváděla vodu z boty. Opravdu jsem si první seznámení užíval až do cíle.

Boty z edice Reebok All Terrain jsou uzpůsobeny pro závodní překážkové běhy. Navíc jsou na noze neskutečně lehké, měkké, vzdušné a pocitově i rychlé. Na noze je skoro ani neucítíte. Co se týká pohodlí a pevnosti, noha v nich sedí opravdu skvěle. Ve vnitřku boty jsou výstelky, které zlepšují pohodlí v botě.

Boty prošly velkou změnou v konstrukci, jelikož předešlé modely měly problémy s trháním. U nového modelu najdeme protaženou část Dura Gripu, zpevňující části boty na místech, které se nejvíce trhaly. Novinkou u těchto bot je také nový systém šněrování. Zatím jsem tento typ nikde neviděl. Tkaničky neprocházejí skrz botou jako u ostatních bot, ale jsou zde gumové podélné kusy, ke kterým vedou tkaničky. Samotný jazyk je našitý na jedné straně k botě a na vnitřní části je volnější, což zabezpečuje jeho lepší umístění a nedochází k posunu. Při nazouvání by se ještě hodil u paty nějaký úchyt pro lepší nazutí.

Samotná podrážka má dost drapáků. Střední část boty má Obstacle Grip, Rock Guard a Rope Pro, který je vytažený až ke gumě pro tkaničky. Pro lepší lezení po laně. Tento grip zlepšuje přilnavost k lanu a tím ulehčuje lezení. Určitě bude účinný i na jiných překážkách, jako je třeba Flying Totem na Predator Race. V přední části jsou také odvodňovací kanálky, které skvěle odvádějí okamžitě vodu mimo botu. Výrobce nabízí tři pánské barevné varianty: černo-šedé, šedo-oranžové a šedo-modré. Všechny barvy vypadají skvěle a nevěděl bych, které si vybrat.

Boty jsem otestoval na několika závodech a v různých podmínkách. Na Spartan Race Super a Sprint v Koutech nad Desnou, na Gladiator Race v Milovicích, také dostaly pěkný zápřah na Bahňákovi. Ve zhodnocení z těchto závodů musím říci, že jsem s botami spokojen a že mě mile překvapily. Hlavně tím, jak jsou lehké, odvádějí vodu a že jsou po těchto závodech téměř netknuté. Doufám, že vydrží ještě další náročnější závody, na které se chystám.

Závěrem, za mě super!

Je vidět, že Reebok zapracoval na slabinách u předešlých modelů a snaží se neduhy odstranit. Věřím, že novinka si získá mnoho závodníků na poli OCR závodů.


Reebok All Terrain Super 3.0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra