Reklama:

New York Pro 2017:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V prostorách víceúčelové americké arény Westchester County Center, která pojme 5.000 diváků, v sobotu 20. května proběhl další ročník tradiční profesionální soutěže federace IFBB New York Pro. Na klání tentokrát dostali příležitost závodníci nastupující v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber, classic physique, physique mužů, figure žen, bikiny fitness žen a physique žen, přičemž platilo, že ve všech kategoriích bylo ve hře jedno přímé postupové místo na Olympia Weekend určené vítězi. Kromě něj se samozřejmě opět bojovalo i o body do kvalifikačního žebříčku, které měly připadnout závodníkům na druhé až páté příčce.


New York Pro 2017 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Williams, Heirati, Delarosa, Oliva, Morel, Rodriguez
2.Augustin, Beckham, Dautruchee, Kašpar, Lynn, Olejniczak, Upshaw
3.Oliva, Delarosa, Rodriguez
4.Morel, Rodriguez, Williams, Heirati

V kulturistice mužů open se na pódiu představilo třináct borců. Do boje o přízeň rozhodčích se přitom zapojili jak zkušení Juan Morel s Jonathanem Delarosou, tak i profesionální nováčci Sergio Oliva Jr. a Luis Rodriguez. Pro českého fanouška bodybuildingu pak klání těžkotonážníků bylo atraktivní i z toho pohledu, že v záři reflektorů pózoval také Tomáš Kašpar.

Průběh prejudgingu napověděl, že souboj o vítězství s největší pravděpodobností svádějí Jonathan Delarosa a Sergio Oliva Jr., o další přední příčky pak reálně bojovali také Luis Rodriguez, Akim Williams, Sasan Heirati a Juan Morel. Zatímco mladý Sergio na pódium přinesl lepší formu, skvělý pózing, obrovskou bojovnost a nadšení, Jonathan působil celkově mohutněji. Pohled do výsledkové listiny napovídá, že si s oběma borci, z nichž se každý prezentoval jinými přednostmi, nevěděli úplně snadno rady ani rozhodčí, a tak zatímco se po semifinále ujal vedení Delarosa, ve finále vítězství na svou stranu při profesionálním debutu strhl Oliva Jr.

Pro syna stejnojmenného šampióna Mr. Olympia z let 1967 až 1969 se jednalo o mimořádně důležitý úspěch. Před závody jednak přiznal, že by mu nějakou dobu trvalo, než by sehnal peníze potřebné pro účast na další soutěži, a jednak se mu opět o něco málo podařilo vystoupit ze stínu jeho slavnějšího otce, když ukázal, že má na to, aby si mezi profesionály sám vybudoval dobrou kariéru. Na svůj první triumf v profesionální divizi IFBB poněkud symbolicky dosáhl jen několik desítek kilometrů od Madison Square Garden, kde jej 3. listopadu 1984 coby čtrnáctidenního jeho otec na pódiu Mr. Olympia představil publiku. Nyní se Sergio Jr. bude moci Olympie sám aktivně zúčastnit. Bezprostředně po vyhlášení výsledků se Sergio svěřil, že vítězství z newyorské profesionální show je pro něj tou nejlepší věcí, jaká se mu kdy stala, a doslova mu zachránila život. Jako závodník, který se na soutěž chystal bez sponzora, na tom byl totiž finančně tak špatně, že si do New Yorku musel koupit pouze jednosměrnou letenku. Žertoval o tom, že si peníze na zpáteční let bude muset vytancovat na ulici.

Sergio Oliva a Sergio Oliva Jr. na pódiu Mr. Olympia 1984

Na Jonathanu Delarosovi bylo znát, že po vítězství na New York Pro netouží o nic méně než jeho úspěšnější soupeř, ale vysněný úspěch mu nakonec o dva body unikl. Ať už by se Delarosa s Olivou o první dvě místa rozdělili jakkoliv, zřejmě by nikdo nemohl příliš namítat. To, jak se ale závodníci poskládali na dalších příčkách, už určitou míru nevole budí. Mnozí by místo třetího Juana Morela, který se potýkal s nevyvážeností postavy i určitou nedotažeností, na poslední medailové příčce raději viděli kompletního a dobře připraveného Sasana Heiratiho. Ten se však nakonec musel spokojit až s šestým místem, když se před něj kromě Morela vtěsnali ještě Luis Rodriguez a Akim Williams.

Čtvrtý Luis Rodriguez, který na New York Pro absolvoval svůj první profesionální start, se prezentoval dobrou formou, ale měl rezervu v separaci kvadricepsů. Pátý Akim Williams nastoupil na pódium tak mohutný, že by mohl své objemy rozdávat. K jeho škodě, masivnost není to, na co by se měl v přípravě soustředit. Jeho problémem v minulosti často byla nedostatečná tvrdost a ostrost a v takřka exhibiční formě Akim nastoupil i tuto sobotu. Tomáš Kašpar v šedesátitisícovém White Plains, které klání hostilo, prožil své dosud nejnevydařenější vystoupení v sezóně, a ačkoliv se řadil k nejmohutnějším borcům startovního pole, obsadil tentokrát až jedenácté místo.


Výsledky New York Pro 2017 - kulturistika mužů open:

  1. Sergio Oliva Jr.*
  2. Jonathan Delarosa
  3. Juan Morel
  4. Luis Rodriguez
  5. Akim Williams
  6. Sasan Heirati
  7. Jeff Beckham
  8. Marek Olejniczak
  9. Marc-Arthur Dautruchee
  10. Michael Lynn
  11. Tomáš Kašpar
  12. Derek Upshaw
  -. Edgard John-Augustin**

* kvalifikace na Mr. Olympia 2017
** soutěž nedokončil


1. Sergio Oliva Jr.

2. Jonathan Delarosa

11. Tomáš Kašpar

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 20. květnu 2017:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2016 1.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2016 2.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2016 3.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2016 4.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2016 5.
Nathan Sylvester Velká Británie Ferrigno Legacy 2016 1.
Hadi Choopan Írán O. A. World Showdown 2016 1.
Roelly Winklaar Curaçao Sheru Classic Dubai 2016 1.
Lionel Beyeke Francie San Marino Pro 2016 1.
Cedric McMillan USA Arnold Classic 2017 1.
Brandon Curry USA New Zealand Pro 2017 1.
Lukáš Osladil Česká republika Arnold Cl. South America 2017 1.
Johnnie Jackson USA Arnold Classic Africa 2017 1.
Sergio Oliva Jr. USA New York Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - žebříček k 20. květnu 2017:

p. jméno stát body
1. Juan Morel USA 22
2. Michael Lockett USA 15
3. Dallas McCarver USA 12
3. Max Charles USA 12
5. Jeff Beckham USA 10
6. Petar Klančir Chorvatsko 9
7. Jonathan Delarosa USA 6
8. Justin Compton USA 4
8. Tomáš Kašpar Česká republika 4
8. Luis Rodriguez USA 4
11. Branden Ray USA 3
11. Victor Martinez Dominikánská republika 3
11. Akim Williams USA 3
14. Guy Cisternino USA 2
14. Ibrahim Sami Fahim Kuvajt 2
16. Aziz Jalali Katar 1
16. Charles Griffen USA 1
16. Gerald Williams USA 1
16. Miha Zupan Slovinsko 1
16. Darryn Onekawa Nový Zéland 1


New York Pro 2017 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Cambronero, Clarida, Richardson, Rockel, Šádek
2.Bishop, Cambronero, Cisternino, Escolastico, Rivera, Troudi
3.Dankwa, Cho, Ojex, Oslan, Ramirez
4.Kökény, Debenham, Kubík, Que, Winklaar
5.Joseph, Morales, Sánchez, Robinson, Wright

V lehčí váze rozhodčí posuzovali formy sedmadvaceti kulturistů, k nimž kromě řady borců ze zámoří patřili i Milan Šádek a Jan Kubík. První semifinálové vyvolávání, které zpravidla napovídá o šancích závodníků na dobrý výsledek, tentokrát patřilo Alejandru Cambronerovi, Shaunu Claridovi, Craigu Richardsonovi, Ronnymu Rockelovi a již zmíněnému Milanu Šádkovi. Až ve druhém vyvolávání prostor poněkud překvapivě dostal šampión posledních dvou ročníků newyorské profesionální show Guy Cisternino, jenž tak po první polovině soutěže nebyl daleko tomu, aby mu uniklo dokonce i umístění v první pětici.

Soutěž profíků z dvěstědvanáctky nakonec měla mírně překvapivého vítěze, když čtyřiačtyřicetiletý Ronny Rockel ukázal, že ještě nepatří do starého železa a připsal si své vůbec první vítězství od přestupu do lehčí váhy. Druhé místo vybojoval pouze 157 cm vysoký Američan Shaun Clarida, který na pódium nastoupil s necelými 80 kg, což pro něj znamenalo výrazný posun v soutěžní hmotnosti. Od loňska nabral bezmála 5 kg svalů a novou svalovou hmotu dokázal i perfektně zpracovat.

Milan Šádek tentokrát dosáhl na výbornou třetí příčku a pokračuje tak v úspěšné cestě letošní sezónou, kterou před několika týdny začal vítězstvím na Europa Charlotte Pro. V New Yorku se přitom stejně jako další borci, kteří se podobně jako on se soutěžní hmotností blížili k limitu kategorie, potýkal s určitou nevýhodou. Vážení bylo na programu pouhé dvě hodiny před začátkem semifinále a na doladění formy tak nejtěžším profíkům v kategorii již příliš času nezbývalo.

Modřiny Guye Cisternina, kvůli kterým nedokončil start na letošním New York Pro.

Další místa v první pětici obsadili Craig Richardson a Alejandro Cambronero, Jan Kubík tentokrát spolu s dalšími deseti profíky obsadil dělené šestnácté místo. Guy Cisternino, jehož jméno jsme zmínili v souvislosti s nevydařeným vstupem do závodů, nakonec newyorskou profesionální show vůbec nedokončil. Důvodem jsou zdravotní potíže, které jej potkaly v týdnu, kdy se mu pod kůží z dosud nevysvětlených důvodů začaly tvořit modřiny. Guy ve čtvrtek večer absolvoval cestu na lékařskou pohotovost, ale co je příčinou jeho současných obtíží, se podle dostupných informací nedozvěděl. Nanášení soutěžní barvy a oleje jeho stav ještě zhoršilo, a tak se bezprostředně po sobotním semifinále na pohotovost musel vydat znovu. V současnosti by ale měl být již z pohotovosti doma.


Výsledky New York Pro 2017 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Ronny Rockel*
  2. Shaun Clarida
  3. Milan Šádek
  4. Craig Richardson
  5. Alejandro Cambronero
  6. Cane Bishop
  7. Marco Rivera
  8. Tristen Escolastico
  9. Samir Troudi
  10. Derik Oslan
  11. Eric Dankwa
  12. Bola Ojex
  13. Nameun Cho
  14. Erik Ramirez
  15. Sheldon Hall
  16. Pedro Barron
  16. Béla Kökény
  16. Mike Debenham
  16. Jason Joseph
  16. Jan Kubík
  16. Antonio Morales
  16. Vincent Que
  16. Raúl Sánchez
  16. David Robinson
  16. Quincy Winklaar
  16. Gary Wright
  -. Guy Cisternino**

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2017
** soutěž nedokončil


1. Ronny Rockel

2. Shaun Clarida

3. Milan Šádek

16. Jan Kubík

Vybraní závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 20. květnu 2017:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2016 1.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2016 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2016 3.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2016 4.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2016 5.
Charles Dixon USA Europa Phoenix Pro 2016 1.
Milan Šádek Česká republika Europa Charlotte Pro 2017 1.
Ronny Rockel Německo New York Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - žebříček k 20. květnu 2017:

p. jméno stát body
1. Guy Cisternino USA 10
2. Craig Richardson USA 8
3. Hidetada Yamagishi Japonsko 6
3. Shaun Clarida USA 6
5. Zane Watson Kanada 5
6. Nicolas Vullioud Švýcarsko 3
6. Alejandro Cambronero USA 3
8. Babak Akbarnia Írán 2
8. Samir Troudi Švédsko 2
10. Vojtěch Koritenský Česká republika 1
10. Nameun Cho Korea 1
10. John Jewett USA 1


New York Pro 2017 - classic physique

V sedmadvacetičlenném startovním poli classic physique do soutěže nejlépe vstoupili George Peterson, Breon Ansley, Lee Banks, Aaron Futel, Jamie Leroyce, Kenneth Owens a Bennett Streets, kteří pózovali v prvním semifinálovém vyvolávání. Zdálo se přitom, že souboj o vítězství svádějí především profesionální nováček Peterson a estetický Ansley. Právě Breon Ansley, jenž patří k borcům, kteří svou postavou naplňují ideál kategorie, si na New York Pro nakonec došel pro vítězství. Na mohutnějšího, avšak až příliš širokým pasem disponujícího George Petersona tak zbylo druhé místo. Další přední příčky potom obsadili Kenneth Owens, Lee Banks a Aaron Futel.


Výsledky New York Pro 2017 - classic physique:

  1. Breon Ansley*
  2. George Peterson
  3. Kenneth Owens
  4. Lee Banks
  5. Aaron Futel
  6. Jamie Leroyce
  7. Bennett Streets
  8. Panexce Pierre
  9. Dani Younan
  10. Mehdi Larijani
  11. Alexander Fong
  12. Christopher Ford
  13. Robert Galva
  14. Garrott Coelho
  15. Frank Griffin
  16. Onder Adsay
  16. Vladimir Agrinskiy
  16. Charles Barney
  16. Stanley Blair
  16. Anthony Brig man
  16. William Gregory
  16. Eric Jones
  16. Jonathan Linden
  16. Daron Lytle
  16. JP Pierce
  16. Sharif Reid
  16. Eduard Seferi

* kvalifikace na Classic Physique Olympia 2017


Classic Physique na New York Pro 2017


Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia k 20. květnu 2017:

jméno stát soutěž um.*
Damion Ricketts USA Pacific USA Pro 2016 1.
Leonardo Pacheco USA Precision Fit Pro 2016 1.
Danny Hester USA Classic Phys. Olympia 2016 1.
Arash Rahbar USA Classic Phys. Olympia 2016 2.
Sadik Hadzovic USA Classic Phys. Olympia 2016 3.
Breon Ansley USA Classic Phys. Olympia 2016 4.
Darrem Charles Trinidad a Tobago Classic Phys. Olympia 2016 5.
Antonio Mitchell USA Hurricane Pro 2016 1.
Lorenzo Jones USA San Antonio Classic 2016 1.
Daron Lytle USA Baltimore Classic 2016 1.
Terrence Ruffin USA Kentucky Muscle Pro 2016 1.
Robert Galva USA Mel Chancey P. Ch. Pro 2016 1.
Robert Timms USA Ferrigno Legacy 2016 1.
Flex Wheeler USA speciální pozvání -
Mateo Vaihu Nový Zéland New Zealand Pro 2017 1.
Jamie LeRoyce USA Fit World Pro 2017 1.
Chris Bumstead Kanada Pittsburgh Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Classic physique - žebříček k 20. květnu 2017:

p. jméno stát body
1. Roger Ferrer USA 17
2. Lee Banks USA 12
3. Garrott Coelho USA 11
4. Dani Younan USA 8
5. EJ Nduka USA 6
5. Stanislas DeLongeaux USA 6
5. George Peterson USA 6
8. Steve Mousharbash USA 5
8. Divine Wilson USA 5
8. Kenneth Owens USA 5
11. Jose Fortuna USA 4
11. Tony Davis USA 4
11. Valentino Harris USA 4
11. Teina O'Malley Nový Zéland 4
11. Darnell Ferguson USA 4
16. Ty Pope USA 3
16. Harry Freeman USA 3
16. Santi Aragon USA 3
16. Courage Opara USA 3
16. Aaron Futel USA 3
21. Javier Martinez Kanada 2
21. Kevin Wilson USA 2
21. Omar Bautista USA 2
21. Jeff Dunn USA 2
21. T. A. Martin USA 2
21. James Davis USA 2
21. Murat Demir Německo 2
28. Robert Johnson USA 1
28. Tim Martin USA 1
28. Frank Griffin USA 1
28. Georghe State USA 1
28. Rudy Ramirez USA 1
28. Ebrahim Abdula Brahan Bahrajn 1
28. Isaac Balbi Brazílie 1


New York Pro 2017 - physique mužů

Ve physique mužů k letošnímu New York pro nastoupilo hned čtyřiatřicet závodníků. V početném startovním poli si od začátku dobře vedli George Brown, Andre Ferguson, Raymont Edmonds, Brandon Hendrickson, Logan Franklin a Chase Savoie. Bylo zřejmé, že právě z této šestice vzejde vítěz. Tím se nakonec stal Andre Ferguson.


Výsledky New York Pro 2017 - physique mužů:

  1. Andre Ferguson*
  2. Raymont Edmonds
  3. Brandon Hendrickson
  4. George Brown
  5. Chase Savoie
  6. Logan Franklin
  7. Joseph Lee
  8. Mohammad Buqambar
  9. Mike Balan
  10. Daniel Lee
  11. Geobanny Paula
  12. John Nguyen
  13. Dean Balabis
  14. Chris White
  15. Alcides Vera
  16. Brenden Floyd
  16. Brendon Osbourne
  16. Charles Tschupp
  16. Clifford Lewis
  16. David Pacheco
  16. Ephfram Lawhorne
  16. Ismael Martinez
  16. Jeremy Jones
  16. Larry Zimmerman
  16. Marcelino Bradford
  16. Maurice Arthur
  16. Maxime Parisi
  16. Michael Mperey
  16. Miguel Mendoza
  16. Ron Dacosta
  16. Scott Dennis
  16. Shawn Labega
  16. Timothy Henley
  16. Troy Williams

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2017


Physique mužů na New York Pro 2017


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 20. květnu 2017:

jméno stát soutěž um.*
Anton Antipov USA Precision Fit Pro 2016 1.
Jeremy Buendia USA Men's Phys. Showdown 2016 1.
Ryan Terry Velká Británie Men's Phys. Showdown 2016 2.
Jeremy Potvin USA Men's Phys. Showdown 2016 3.
Brandon Hendrickson USA Men's Phys. Showdown 2016 4.
Andre Ferguson USA Men's Phys. Showdown 2016 5.
Ahmad DeGuzman USA Titans Grand Prix 2016 1.
Antoine Williams USA Dayana Cadeau Classic 2016 1.
Coty Hart USA Baltimore Classic 2016 1.
Brian Barthule USA Kentucky Muscle Pro 2016 1.
Nikolay Kuleshov Rusko Moscow Pro 2016 1.
Mohammad Kashanaki Írán O. A. World Showdown 2016 1.
Jake Alvarez USA Sacramento Pro 2016 1.
Marvin Moss USA Tournament of Champions 2016 1.
Ondřej Kmošťák Česká republika San Marino Pro 2016 1.
George Brown USA City Limits Pro 2017 1.
Xavisus Gayden USA Los Angeles Grand Prix 2017 1.
Joseph Lee USA Salt City Showdown 2017 1.
Raymont Edmonds USA Europa Charlotte Pro 2017 1.
Long Wu Čína Cali. Night of Champions 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 20. květnu 2017:

p. jméno stát body
1. Arya Saffaie USA 16
2. Jonny Bernstein USA 12
3. Michael Ferguson USA 7
3. Mohammad Buqambar Kuvajt 7
5. Dean Balabis USA 6
5. Dante Jones USA 6
7. Madukaife Ezimorah USA 5
7. Ryan John-Baptiste Velká Británie 5
9. Jermaine Ward USA 4
9. Jason Poston USA 4
9. Gerardo Gabriel USA 4
9. Ryan Hinton USA 4
9. Ismael Martinez Mexiko 4
9. Matt Acton USA 4
15. Jean Walkins Louis USA 3
15. Fa’iq Ma’arij Nizozemsko 3
15. Denis Gusev Rusko 3
15. Thomas Canepa USA 3
15. Jeremy Coleman USA 3
15. Chase Savoie USA 3
21. Geobanny Paula USA 2
21. Andre Smith USA 2
21. David Maxie USA 2
21. Raymond Akinlosotu USA 2
21. Adriano Jimenez Španělsko 2
21. Otto Montgomery Havaj 2
21. Jacques Lewis USA 2
21. Tristan Murray USA 2
21. Suraqah Shabazz USA 2
21. Brad Albertson USA 2
31. Jorge Gonzalez USA 1
31. Kai Spencer USA 1
31. Phillip Thomas USA 1
31. Maxime Parisi Francie 1
31. Hallart Keaton USA 1
31. Jerdani Kraja USA 1
31. Chris Kakouras USA 1
31. Tony Duong USA 1


New York Pro 2017 - physique žen

Pokud byste v některé z kategorií na letošním New York Pro hledali jasného kandidáta či kandidátku na vítězství, Vaše pátrání by se zastavilo právě u physique žen. Ke svým druhým závodům v sezóně zde totiž nastoupila Američanka Shanique Grant, která aniž by se kdy přestavila na Olympia Women's Physique Showdown, letos s předstihem může být považována za nejvýraznější favoritku i na triumf z této soutěže.

Shanique v New Yorku ve dvacetičlenném startovním poli samozřejmě dostala prostor v prvním semifinálovém vyvolávání, ve kterém ji doplnily Maria Rita Penteado, Jillian Reville, Diana Schnaidt, Yeon Woo Ji a také česká profesionálka Margita Zámolová. Grant znovu těžila ze své výjimečné genetiky a bez sebemenších potíží si došla k mnohými očekávanému vítězství. Druhé místo brala Brazilka Maria Rita Penteado, která se stala jedním z překvapení soutěže. Třiatřicetiletá závodnice si pro tak dobrý výsledek došla i přesto, že New York Pro představovalo její první soutěž po čtyřleté odmlce.

K fantastickému třetímu místu a svému dosud nejlepšímu výsledku v profesionální divizi IFBB se pak na tradičním klání probojovala Margita Zámolová, která si tak připsala i dalších pět cenných bodů do kvalifikačního žebříčku na letošní ročník Olympia Women's Physique Showdown. Aktuálně v něm její jméno figuruje na postupových příčkách! Na umístění v první pětici v sobotu dále dosáhly také čtvrtá Jillian Reville a pátá Yeon Woo Jhi.


Výsledky New York Pro 2017 - physique žen:

  1. Shanique Grant*
  2. Maria Rita Penteado
  3. Margita Zámolová
  4. Jillian Reville
  5. Yeon Woo Jhi
  6. Diana Schnaidt
  7. Claudia de Leon Pardo
  8. Desunka Dawson
  9. Alti Bautista
  10. Jessica Rivera
  11. Suha Qasem
  12. Gillian Ward
  13. Laura Richards
  14. Tammy Patnode
  15. Vanessa Naesheim
  16. Elizabeth Bordonaro
  16. Jennifer Grealish
  16. Ann Gruber
  16. Liz Montalbano
  16. Yusmary Villalobas

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2017


1. Shanique Grant

3. Margita Zámolová


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 20. 5. 2017:

jméno stát soutěž um.*
Penpraghai Tiangngok Thajsko Arizona Pro 2016 1.
Juliana Malacarne Brazílie Women's Ph. Showdown 2016 1.
Danielle Reardon USA Women's Ph. Showdown 2016 2.
Heather Grace USA Women's Ph. Showdown 2016 3.
Kira Neuman USA Women's Ph. Showdown 2016 4.
Jamie Nicole Pinder USA Women's Ph. Showdown 2016 5.
Tomefafa Ameko USA Europa Phoenix Pro 2016 1.
Melissa Pearo USA Ferrigno Legacy 2016 1.
Marjorie Beck USA Ultimate Warriors Pro 2016 1.
Daniely Castilho Brazílie W. Physique International 2017 1.
Shanique Grant USA Karina Nascimento Pro 2017 1.
Candrea Judd Adams USA St. Louis Pro 2017 1.
Sheronica Henton USA Europa Charlotte Pro 2017 1.
Frances Mendez USA Optimum Classic Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 20. květnu 2017:

p. jméno stát body
1. Brooke Walker USA 10
2. Margita Zámolová Česká republika 7
3. Zoa Linsey USA 6
3. Maria Rita Penteado Brazílie 6
5. Victoria Flores USA 5
5. Autumn Swansen USA 5
7. Rosela Joseph USA 4
7. Laura Hays USA 4
7. Shelley White USA 4
7. Jillian Reville USA 4
11. Trish Warren USA 3
11. Jeannie Feldman USA 3
11. Joanna Romano Španělsko 3
11. Jill Diorio USA 3
11. Leila Thompson USA 3
11. Yeon Woo Jhi Korea 3
17. Hailey McGrath USA 2
17. La'Drissa Bonivel USA 2
17. Ashley Weimer USA 2
17. Evangeline Belton USA 2
17. B. Barnett USA 2
22. Erin Hutchinson USA 1
22. Beni Lopez USA 1
22. Jessica Gaines USA 1
22. Amanda Slinker USA 1
22. Lynn Reif USA 1
22. Donna Jones USA 1


New York Pro 2017 - figure žen

Ve figure žen závodilo osmadvacet profesionálek. Do prvního vyvolávání se dostaly Camala Rodriguez, Maria Luisa Baeza Diaz, Idalia Molina, Kendyl Seawright, Kacey Stefan, Odalys Ferreira i Natalia Soltero a byla to právě poslední zmíněná závodnice, která si na soutěži nakonec došla pro své první profesionální vítězství a tím i pro premiérovou kvalifikaci na Figure Olympia.


Výsledky New York Pro 2017 - figure žen:

  1. Natalia Soltero*
  2. Odalys Ferreira
  3. Camala Rodriguez
  4. Maria Luisa Baeza Diaz
  5. Kendyl Seawright
  6. Idalia Molina
  7. Chioma Uwasomba
  8. Sandra Grajales
  9. Jessica Canty
  10. Jessica Reyes Padilla
  11. Kristina Dybdahl-Farnsworth
  12. Tara Scotti
  13. Kelly Dominick
  14. Caitlin Cleland
  15. Valesca Macedo
  16. Allison Cote
  16. Carly Murphy
  16. Christi Shaw
  16. Cristy Rosario
  16. Elise Prucha
  16. Kacey Stefan
  16. Linda Stephens
  16. Maude Exantus
  16. Nadia Wyatt
  16. Nikolett Vasvari
  16. Rebecca Schubeck
  16. Sandra Oquendo
  16. Sara Ford

* kvalifikace na Figure Olympia 2017


Figure žen na New York Pro 2017


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 20. květnu 2017:

jméno stát soutěž um.*
Candice Lewis USA Arizona Pro 2016 1.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2016 1.
Cydney Gillon USA Figure Olympia 2016 3.
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2016 4.
Swann Delerosa USA Figure Olympia 2016 5.
Ivana Ivusic USA Hurricane Pro 2016 1.
Stephanie Hammermeister USA Border States Pro 2016 1.
Laurelle Martineau USA Dayana Cadeau Classic 2016 1.
Marlissa Jordan USA Kentucky Muscle Pro 2016 1.
Andrea Calhoun USA Florida Victory Pro 2016 1.
Adela Ondrejovičová Slovensko San Marino Pro 2016 1.
Heather Dees USA Hawaii Pro 2017 1.
Sandra Grajales Mexiko California Gov. Pro Cup 2017 1.
Andrea Pollard USA Pittsburgh Pro 2017 1.
Natalia Soltero Mexiko New York Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 20. květnu 2017:

p. jméno stát body
1. Jessica Reyes Padilla Portoriko 12
2. Camala Rodriguez USA 11
3. Wendy Fortino USA 10
3. Maria Luisa Baeza Diaz USA 10
5. Gennifer Strobo USA 8
6. Sara Ford USA 6
6. Carly Starling-Horrell USA 6
6. Odalys Ferreira USA 6
9. Danielle Balbino Brazílie 5
10. Cassandra Carpenter USA 4
10. Karina Grau Paraguay 4
10. Linda Crossley USA 4
10. Bojana Vasiljevic Srbsko 4
10. Michele da Silva Pinto Brazílie 4
10. Swann Delarosa USA 4
16. Natalia Abraham Coelho USA 3
16. Jennifer Taylor USA 3
16. Kelly Dominick USA 3
16. Brittany Campbell USA 3
16. Julie Peterson Kanada 3
16. Kati Alander Finsko 3
16. Kendyl Seawright USA 3
23. Carolyn Hudson Harris USA 2
23. Melissa Bumstead Kanada 2
23. Tamika Irvin USA 2
23. Renata Benigno Německo 2
23. Angela Yamashita Havaj 2
23. Krista Dunn USA 2
29. Sara Ard USA 1
29. Arja Halmo Finsko 1
29. Amanda Carr USA 1
29. Cinderella Richardson USA 1
29. Agnese Russo Itálie 1


New York Pro 2017 - bikiny fitness žen

Cestu na pódium letošního New York Pro si našlo hned sedmatřicet bikiny fitnessek. Do soutěže nejlépe vstoupily v prvním semifinálovém vyvolávání pózující Caroline Araujo, Romina Basualdo, Eli Fernandez, Marcia Goncalves, Karene Gonzalez, Sheena Jayne Martin a Casey Samsel a nezbývalo než čekat, která z těchto sportovkyň si ve finále dojde pro vítězství. Nakonec se nejšťastnější bikiny fitnesskou na pódiu stala Sheena Jayne Martin z Nového Zélandu.


Výsledky New York Pro 2017 - bikiny fitness žen:

  1. Sheena Jayne Martin*
  2. Casey Samsel
  3. Carolina Araujo
  4. Romina Basualdo
  5. Karene Gonzalez
  6. Eli Fernandez
  7. Marcia Goncalves
  8. Catherine Radulic
  9. Bianca Berry
  10. Danielle Taddeo
  11. Aria Adamy
  12. Adrienne Ochoa
  13. Lorena Bucio
  14. Anita Herbert
  15. Michelle Rubino
  16. Cori Baker
  16. Cristobalina Pajares Torres
  16. Elisangela Angell
  16. Elizabeth Martinez
  16. Emily Hayden
  16. Gidget Migliaccio
  16. Iana Kuznetsova
  16. Isha Barrow
  16. Karina Constantino Durzo
  16. Kaylie Fountain
  16. Lisbeth Marquez
  16. Lulu Giraldo
  16. Madelen Myhr
  16. Maureen Blanquisco
  16. Mikella Dragna
  16. Paige Habermehl
  16. Rachelle Carter
  16. Rodi Bodrug
  16. Ronnice Jenkins
  16. Samantha Skolkin
  16. Virag Kiss
  16. Yeshaira Robles

* kvalifikace na Bikini Olympia 2017


Bikiny fitness žen na New York Pro 2017


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 20. květnu 2017:

jméno stát soutěž um.*
Catherine Radulic USA Naples Pro 2016 1.
Geri Berger Havaj Pacific USA Pro 2016 1.
Romina Basualdo Argentina Precision Fit Pro 2016 1.
Courtney King USA Arizona Pro 2016 1.
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2016 2.
India Paulino USA Bikini Olympia 2016 3.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2016 4.
Jennifer Ronzitti USA Bikini Olympia 2016 5.
Elizabeth Yisrael USA Arkansas Pro 2016 1.
Asia Mendoza USA Hurricane Pro 2016 1.
Yana Kuznetsova Rusko EVLS Prague Pro 2016 1.
Anita Herbert USA Ft. Lauderdale Cup 2016 1.
Margret Gnarr Island Nordic Pro 2016 1.
Camile Periat USA Liquid Sun Rayz Classic 2016 1.
Iveth Carreon USA San Antonio Classic 2016 1.
Eli Fernandez Mexiko Baltimore Classic 2016 1.
Paulina Tran USA Mel Chancey P. Ch. Pro 2016 1.
Cori Baker USA Ferrigno Legacy 2016 1.
Kristina Zdorikova Rusko O. A. World Showdown 2016 1.
Lauren Irick USA Sacramento Pro 2016 1.
Marcia Goncalves Brazílie Florida Victory Pro 2016 1.
Christie Marquez USA Iron Games Pro 2016 1.
Breena Martinez USA Legends Pro Classic 2017 1.
Michelle Sylvia USA Orlando Pro 2017 1.
Narmin Assria USA Salt City Showdown 2017 1.
Keisha Mckenzie Bahamy Optimum Classic Pro 2017 1.
Sheena Jayne Martin Nový Zéland New York Pro 2017 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikiny - žebříček k 20. květnu 2017:

p. jméno stát body
1. Janet Layug USA 18
2. Casey Samsel USA 15
3. Olga Putrova Rusko 12
4. Vanessa Avila USA 11
5. Angie Garcia USA 10
6. Aria Adamy USA 9
6. Carolina Araujo USA 9
8. Diana Salamon Maďarsko 7
9. Laurin Conlin USA 6
9. Jessica Schiefer USA 6
11. Cynthia Benoit Kanada 5
11. Sara Back Finsko 5
11. Bianca Berry USA 5
11. Tamara Haddad USA 5
11. Mikella Dragna Havaj 5
16. Samantha Lemus USA 4
16. Jessica Wilson USA 4
16. Sarah Pearce USA 4
16. Whitney Wiser USA 4
16. Jacquelyn Geringer Havaj 4
16. Olga Korchaka Rusko 4
16. Lorie Forman USA 4
16. Stephanie Mahoe USA 4
16. Frida Paulsen Švédsko 4
16. Marissa Rivero USA 4
16. Ashley Jenelle USA 4
16. Shandy Ortiz USA 4
16. Sandra Reardon USA 4
29. Ekaterina Shokhina Rusko 3
29. Shannon Atkinson Jihoafrická republika 3
29. Tatiana Debique USA 3
29. Jessica Lynn USA 3
29. Amber Callahan USA 3
29. Karina Skowronska Velká Británie 3
29. Nikol Raszyková Česká republika 3
29. Paige Habermehl USA 3
29. Juliana Halloran USA 3
29. Kacy Clark USA 3
29. Karene Gonzalez USA 3
40. Savannah Crayon USA 2
40. Sayuri Torres Brazílie 2
40. Vicki Counts USA 2
40. Anna Kiseleva Rusko 2
40. Kelsie Clark USA 2
40. Ruth Jean USA 2
40. Betty Jean Ezell USA 2
40. Stacy Mccloud USA 2
40. Michelle Mein USA 2
40. Maureen Blasnquisco Norsko 2
40. Natoshia Coleman USA 2
40. Isha Barrow USA 2
40. Chi-Chi USA 2
53. Beth Transue USA 1
53. Pamela John USA 1
53. Jaana Malytcheva Finsko 1
53. Monica Ellis USA 1
53. Ronnice Jenkins USA 1
53. Madelen Myhr Švédsko 1
53. Angelika Perez USA 1
53. Stephanie Sequeira USA 1

Systém bodování v žebříčku pro sezónu 2017*

úroveň 1 úroveň 2 úroveň 3 úroveň 4
umístění Arnold Classic Arnold Classic Europe, New York Pro, EVLS Prague Pro, Olympia Europe, Kuwait Pro Arnold Classic Brasil, Australia, Africa, Australia a Pittsburgh Pro ostatní GP
2. místo 8 6 5 4
3. místo 7 5 4 3
4. místo 6 4 3 2
5. místo 5 3 2 1

* Poslední příležitost k boji o kvalifikaci na Olympia Weekend 2017 závodníci budou mít 12. srpna. Ze soutěží, které se odehrají po tomto datu, se profesionálové budou nominovat až na Olympii pořádanou v roce 2018.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.05.13:38Spazik - Mi přijde že ty \\`physique\\` kategorie vypadjí jako kult..
21.05.20:56Seazer - Sadkuv most muscular
21.05.13:44Rahorus - Souhlas, Clarida je vyloženě neestetickej kulturista, taky..
21.05.10:22ygg - Mně podle toho videa na FB vycházel Rockel jako první a Mi..
21.05.09:31maxpoint97 - No, podle vyvolávček v semifinále to vypadalo na 1. Ri..
21.05.09:20ygg - Třetí místo super, Rockel byl fakt výborný, to druhé místo..
21.05.04:41Petr Prielozny - Gratuluju vsem souteznikum. Jak to presoupli do white plai..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLuboš Chládek a Petr Sedláček - tréni...
Zodiak411 (01:43) • Tento videolog mě potěšil. Luboše sleduju na instagramu a formy dělá neskutečné, takže...
magazínPavel Koukal: trénink hrudníku v příp...
Paulie02 (22:14) • Když točíte někoho nižšího, tak je lepší ho točit alespoň z roviny hrudníku. Tady jse...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Tom23 (19:46) • THE GREATEST! TEN NEJLEŠÍ! Jsem zvědavej kolik let bude trvat než jeho rekord někdo pře...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Quilty (16:55) • Jedinný kulturista,kterého na české scéně sleduji,má opravdu profesionální přístup srov...
magazínPavel Beran se v přípravě zranil
Quilty (16:47) • A nebo třeba Dorian,když si tuším v 94 tém utrhl biceps a potom vyhrál Olympii a nebo s...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie