Reklama:

Margita Zámolová: "New York Pro je pro mě jednou z nejprestižnějších soutěží."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Margitu Zámolovou čeká už tuto sobotu čtvrtý profesionální start! Poté, kdy v předchozích měsících nastoupila k Arizona Pro, Women's Physique International a Karina Nascimento Pro, je před ní nyní účast na tradičním New York Pro, kde se samozřejmě opět představí ve physique žen. S jakými očekáváními a ambicemi se naše závodnice na cestu do New Yorku chystala, se dnes můžete dočíst v našem nejnovějším rozhovoru!


Margito, je před Vámi start na New York Pro, které pro Vaši kategorii představuje jednu z nejlépe obsazených soutěží sezóny. Jak silnou konkurenci očekáváte a s jakým výsledkem byste s přihlédnutím k tomu byla spokojená?

Vzhledem k tomu, že vítězka New York Pro 2017 je známa předem (bude to opět Shanique Grant), tak člověk může uvažovat při štěstí pouze o dalších místech. Celkem je nás 19 v kategorii - 14 holek z USA, a pak po jedné z Mexika, Koreje, Francie, Aruby a já.

New York Pro je pro mě jednou z nejprestižnějších soutěží a podle toho k tomu přistupuji. Pokud bude finále, fajn, ale první desítka také potěší. Bez boje to nikdy nevzdávám!

Margita Zámolová během exhibice na mistrovství České republiky 2017 (foto: Lukáš Machala, Ronnie.cz)

Nelitujete zpětně toho, že jste se nezúčastnila nedávného St. Louis Pro a Europa Charlotte Pro? Tam se ve physique žen přeci jenom tolik závodnic nesešlo a šance na další body do kvalifikačního žebříčku by pro Vás byla obrovská.

Dívala jsem se na startovní listiny a šance byla skutečně veliká. Litovat se dá ledačeho, ale mám určité angažmá i v rámci Pro Tanu a zrovna probíhala sezóna. Nemůžu se chovat úplně nezodpovědně ani vůči svým klientům, které trénuji. Soutěžení beru jako zábavu a doplněk k mému zaměstnání, jako jakousi reklamu. Spíše to peníze bere, než dává, takže úplně se na to upnout také není moc rozumné. Zatím z toho u nás nikdo nezbohatl.

Bude New York Pro představovat Vaši poslední jarní soutěž, anebo plánujete nastoupit ještě k nějakým dalším závodům?

Určitě ne. Hned následující víkend po návratu je Czechia Pro v Ostravě. Doufám, že se nás sejde víc a bude to skvělá soutěž. Pro mě to je premiéra v profesionální kategorii před domácími fanoušky. Za poslední čtyři roky jsem převážně soutěžila v zahraničí, takže se na to těším. Pak se uvidí, jaké soutěže ještě vybereme z nabídky. Pro naši kategorii jsou možnosti omezenější.

Jste v přípravě opět už velmi dlouho. Jak je za těchto okolností náročné udržet koncentraci v tréninku i dietě?

Kdybych tvrdila, že to není náročné, tak bych lhala. Naučila jsem se v tom ovládat a držet disciplínu jak v jídle, tak ve cvičení. Po soutěži se nenacpávám nesmysly a nenadělávám si zbytečnou práci. Kvůli nepodstatným věcem nevynechávám trénink. To už musí být opravdu důležitá věc, abych kvůli tomu posunula či vynechala trénink. To rozlišuje profi od amatérů.

Margita Zámolová během exhibice na mistrovství České republiky 2017 (foto: Lukáš Machala, Ronnie.cz)

Před nedávnem jste si vyzkoušela exhibiční vystoupení na mistrovství České republiky. Byla to Vaše první exhibice? Jaká to byla zkušenost?

V mé novodobé závodní historii to byla první exhibice, ale za starých časů jsem si to už vyzkoušela. Byla to pro mě celkem zajímavá zkušenost a užila jsem si to. Byl to vlastně další trénink, tentokrát sestavy. Byla jsem ráda, že tam byla přítomna i Eva Sukupová, která mi pomohla se sestavou a viděla, co je potřeba ještě dodělat či odstranit. Po každém vystoupení a po každé soutěži si člověk uvědomuje určité chyby a nedostatky a postupně se to zdokonaluje. A až se to úplně naučím, tak to stejně musím změnit, protože už to bude okoukané. Ale ze všeho vždy něco člověka posouvá dál.

Za dobu, která uplynula od našeho posledního rozhovoru, jste se zúčastnila také sportovního veletrhu FIBO. Jaký byl?

Na FIBO jsme letěli čistě pracovně. Měli jsme tam domluvených několik schůzek a pak jsme byli rádi, když jsme za sebou zavřeli dveře. Těch akcí, soutěží a všeho už je moc. Už se také nehrneme do všeho jako v počátcích. Poslední roky byly velmi intenzivní, co se týče nasazení i zážitků, a už vše také nemusíme.

Je někdo, komu byste touto cestou chtěla poděkovat?

Chtěla bych poděkovat všem sponzorům - především Interpharm Slovakia - Jamieson, Fitnesshouse - Better Bodies, Performance Brands - Pro Tan, Kába reklama, Fitness Menu, Plavky Karnabel a Karolíně Bělohlávkové za krásné plavky, všem fanouškům, Evě Sukupové, manželovi a dětem.


Margita Zámolová na Karina Nascimento Pro 2017 (5. místo)

Foto: Dan Ray, Midwestmusclereport.com


Margita Zámolová - exhibice na mistrovství České republiky (23. dubna 2017)

Foto: Tino Kuskunis, Ronnie.czLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.05.09:31jnerez - Má na to atakovat nejvyšší příčky. Je naprosto bombastická..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra