Reklama:

Slovenský objev roku Michal Križánek chce na Diamond Cupu získat profi kartu!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

AMIX Patriot Cup 2017
- výsledky a fotografie
Extrifit Slovakia Cup 2017: kompletní výsledky s body

[Text: Ľubomír Chochula] Na Slovensku se objevil kulturistický talent, který ve svých šestadvaceti letech vzbudil zaslouženou pozornost. Dosud v kariéře absolvoval tři soutěže, všechny včetně slovenského šampionátu na jaře 2017 a ani na jedné nenašel přemožitele. Tento nováček na scéně bodybuildingu z Prievidze se jmenuje Michal Križánek a 10. května absolvoval v Mozolani Fitness Žilina společný trénink s profesionálním kulturistou kategorie do 212 liber a účastníkem loňské Olympie Andrejem Mozolánim.

Križánek si kulturistiku vybral proto, že se mu tento sport líbí. "Cvičím jedenáct let, a když dozrál čas, postavil jsem se na soutěžní pódia. Vypadalo to docela nadějně, tak jsem to zkusil. A udělal jsem dobře. Zřejmě jsem na to měl, když jsem na Extrifit Slovakia Cupu v Michalovcích vyhrál svou kategorii kulturistiky nad 90 kg plus absolutku (8. dubna), pak jsem zvítězil na mistrovství Slovenska v Púchově v kulturistice nad 100 kg (23. dubna) a triumfoval jsem i na Amix Patriot Cupu ve Vranově nad Topľou v kategorii open (30. dubna)."

Michal Križánek a Andrej Mozoláni při společném tréninku paží

Križánek, jehož vzorem je profesionální kulturista Dennis Wolf, má vysoké ambice, a to i přesto, že dosud na mezinárodní scéně nestartoval. "Na Diamond Cupu v Ostravě (26. - 28. května) chci získat profesionální kartu, což znamená vyhrát nejen svou kategorii, ale i absolutku v kulturistice," sebevědomě prohlásil slovenský objev roku, který svou přípravu směřuje právě k tomuto vrcholu.

"Dvakrát až třikrát týdně absolvuji dvoufázový trénink. Řídím se podle pocitu, jestli jsem unavený, nebo ne. Nohy cvičím dvakrát v týdnu, v pondělí přední stehna a v pátek hamstringy. V úterý mám trénink zaměřený na šířku zad, ve středu trénuji hrudník s tricepsy, ve čtvrtek jsou to ramena s bicepsy, v pátek se kromě zmíněných hamstringů také zaměřuji na hloubku zad. Přes víkend bych měl mít volno, ale protože já doma příliš neposedím, v neděli absolvuji kruhový trénink a spíše se zaměřuji na ty svalové partie, ve kterých trochu zaostávám. Na ty nebudu upozorňovat, naopak, mými nejsilnějšími partiemi jsou bicepsy a tricepsy. Nejraději cvičím šířku zad a hrudník. Řeknu jeden příklad cviku na hrudník, je to bench-press s váhou 150 kg pro 10 opakování a 4 - 5 sérii. Co se týče stravy, denně přijímám 400 - 500 g bílkovin, které čerpám z tvarohu, kuřecího masa, ryb, vajec a proteinových nápojů Yamamoto. Sacharidů mám denně 150 - 200 g (dvoustovka je, když cvičím nohy) a jejich zdrojem jsou rýže, brambory a těstoviny. Momentálně vážím 112 - 113 kg, v objemovce to bylo do 125 kg, ale moje soutěžní váha je 105 - 106 kg. Měřím 183 cm. Z doplňků výživy beru takové základní věci - BCAA, proteiny, aminokyseliny, glutamin, všechno jsou to přípravky značky Yamamoto."

Michal Križánek a Andrej Mozoláni při společném tréninku paží

Na progresu Križánka má zásluhu i jeho trenér Alexander Hlobík, což závodník potvrzuje těmito slovy: "Se Šanim spolupracuji už rok, jsem s ním velmi spokojen, takového trenéra jen tak neseženete. On mi pomáhá ve všem, nejen co se týče tréninků a stravy. Stará se o mě příkladně, za což mu děkuji. Příprava jde dobrým směrem, problém mám trochu s pózováním, což není překvapující, protože jsem začátečník. Ale to, doufám, ještě doladíme."

Trenér Hlobík vidí ve svém svěřenci velký potenciál i co se genetiky týče. "Jeho tělo reaguje velmi dobře. Michal je velmi disciplinovaný v trénincích i stravě, jsem s ním spokojen, plní vše, co mu řeknu. Máme mezi sebou důvěru, spolupráce funguje velmi dobře a výsledky jsou toho důkazem. Uvědomujeme si, že poslední týden před Diamond Cupem bude kritický, ale uděláme vše pro to, aby byl v Ostravě v co nejlepší formě, kterou časujeme právě na tyto závody," doplnil Alexander Hlobík.


Michal Križánek a Andrej Mozoláni - společný trénink paží (video)


Michal Križánek a Andrej Mozoláni - společný trénink paží (fotografie)


Zdroje:
www.youtube.com
www.mozolani.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

31.10.16:38panopařen - Križánek je mij idol.. tak to je.*32* *88* *2*
31.10.16:36panopařen - Slovensko ma člověka který, který se stal hrdinou v kultur..
17.05.12:44Endo - Vo videu spomínal, že pred týmito súťažami nešiel superkom..+2
17.05.10:58decarabas - Nohy teda naozaj nemá slabé *2* Síce sa mi nezdal dotiah..
16.05.22:07ALKAPONE - Me ty nohy teda neprijdou slaby *2* https://kulturistika..
16.05.18:04Petr Prielozny - Nozky teda dost slaby, ale vrsek paradni. -1
16.05.15:02Sanr11 - Niení som vyžratý, 20kg stáhnout z objemu *2* Dobrý macek ..
16.05.14:29kome - Nabouchanej Fantomas *24*
16.05.12:30Mikuc - Slušnej oddíl!
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
Arnold Strong (20:46) • Kdopak je ten mistr republiky ktery zemřel na rakovinu?
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra