Reklama:

Věra Mikulcová: "V Chicagu bych se ráda představila v dobré formě s váhou 85 kg."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Věra Mikulcová
- trénink ramen
a bicepsů
V profesionální kulturistice žen se letos odehraje hned sedm soutěží, včetně již tradičního Wings of Strength Chicago, na kterém se ve dnech 30. června až 1. července plánuje do boje o přízeň rozhodčích zapojit i Věra Mikulcová. Jak se naší závodnici v probíhající přípravě na její v pořadí druhou profesionální soutěž daří, se dozvíte z našeho nejnovějšího rozhovoru. Ten navíc doplňujeme o fotografie, které přibližují, v jaké formě se Věrka nacházela v okamžiku, kdy ji od vstupu na pódium dělilo sedm týdnů!


Věrko, tvoje příprava na Wings of Strength Chicago je v plném proudu. Jak jsi s ní zatím spokojená? Daří se ti ladit formu podle plánu?

Příprava je jako vždy náročná. Jsem ze staré školy, jedu klasiku - celé čtyři měsíce pouze maso, bílky, rýži, zeleninu a tvaroh (ten pouze před spaním). Trénuji každý den, ve velké intenzitě. Musím říci, že vše zatím vychází podle plánu. Přípravu jsem začínala na váze 96,6 kg, nyní sedm týdnů před závody vážím 88 kg. Na závodech v Torontu (v roce 2015) jsem měla 76 kg. Letos v Chicagu bych se ráda představila v dobré formě s váhou 85 kg.

Ty v přípravě využíváš přístroj pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla InBody. Jak je to důležitá pomoc, jaké poznatky ti dává a jak podle toho případně přizpůsobuješ trénink a dietu?

Věra Mikulcová 7 týdnů
před Wings of Strength Chicago 2017

Přístroj InBody jsem použila poprvé v přípravě na svou první profesionální soutěž v Torontu. Na přístroji se měřím jednou týdně celý průběh diety. Sleduji tak úbytek podkožního tuku a stav svalové hmoty, což Vám obyčejná váha neumožní. Rozhodně ale nedělám závěry jen z výsledků přístroje InBody. Opět sázím i na starou klasiku - pohled do zrcadla. (úsměv)

Děláš v přípravě něco jinak oproti tomu, když ses připravovala předloni na závody do Toronta?

Určitě ano. Trénuji zatím jednofázově, v přípravě na Toronto jsem cvičila tři měsíce dvoufázově. Rozhodně mám větší příjem bílkovin (3,5 g na 1 kg tělesné váhy) i příjem sacharidů (50 - 200 g).

V zahraničí je poměrně běžné, že závodníci hledají finanční podporu formou tzv. crowdfundingu. Ty jsi to u nás zkusila přes Startovač, a pokud vím, tak jsi dokonce přesáhla stanovenou cílovou částku. Čekala jsi takovou podporu?

O crowdfundingu jsem vůbec nevěděla, dokud mě na tuto možnost finanční podpory neupozornil jeden náš zákazník (za to bych mu chtěla moc poděkovat). Pak už jen stačilo nápad předhodit Janě Paulátové, která se stará o veškeré věci ohledně mé propagace, a vznikl projekt na mou podporu. Popravdě jsem nedoufala, že se najde tolik lidí, kteří projekt podpoří. Jsem za to moc ráda a podpory si vážím. Vybralo se 56.400 Kč, z toho připadá 7 % provize Startovači. Peníze použiji na nákup letenek na soutěž do Chicaga.

Máš nějaké zprávy o tom, jaké další závodnice se na soutěž připravují, anebo jsou pro tebe tvé příští soupeřky zatím velkou neznámou?

Aktuálně vůbec netuším, které závodnice se připravují přímo na Chicago. Řadu profesionálních kulturistek mám "v přátelích" na Facebooku a občas mrknu na jejich aktuální formu, ale každodenně se rozhodně nepídím po tom, kdo má kolik přes biceps a na kterou soutěž jde. (smích)

Ve Fitness Factory Jihlava to v posledních týdnech zdaleka nežilo pouze tvou přípravou, když se dva vaši závodníci představili na domácích mistrovských soutěžích. Prozraď nám o nich něco… A co říkáš na jejich výsledky?

Přípravě závodníků se věnujeme od doby založení klubu Fitness Factory Jihlava (rok 2003). Sezóny se dělí dle toho, zda se připravuji na závody já. Vím, že se závodníkům nebudu moci věnovat na sto procent, a proto jich připravuji málo. Když se naopak na závody nepřipravuji, věnuji se většímu množství závodníků, ale i pořádání soutěží (naposledy mistrovství republiky juniorů 2016). S formou obou našich letošních závodníků (Radek Lysý, Bohuslav Krajíček) jsem velmi spokojená, myslím, že vyšla na sto procent a patřili k nejlépe připraveným. Oba vědí, kde mají své slabiny ve svalovém rozvoji, a záleží jen na nich, zda na nich dokáží do příští sezóny zapracovat. Z mé strany mají k dispozici pomoc ve formě konzultací jak ohledně správného cvičení, tak stravování.

Kdo ti v probíhající přípravě nejvíce pomáhá, komu bys touto cestou chtěla poděkovat?

V přípravě mi určitě nejvíce pomáhá Jana Paulátová, která ví, o čem je příprava závodníka v kulturistice. (úsměv) Vzhledem k tomu, že mou prací je mé fitko, jsem moc ráda, že mám kolem sebe skvělé lidi, ať už tátu a bráchu za barem, nebo i super zákazníky, kteří mi fandí. Zeptají se, jak jde příprava, pochválí a popřejí mi dobrou chuť, když celý den jím na baru maso. (smích) Každá příprava stojí nejen obrovské úsilí, ale i finance, proto jsem vděčná všem, kteří se mě rozhodli podpořit. Především firmě se zdravou výživou Natural Jihlava.


Věra Mikulcová 7 týdnů před Wings of Strength Chicago 2017Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.05.05:51daymoon - V přípravě mi určitě nejvíce pomáhá Jana Paulátová, která ..+1
18.05.21:58Mar00nn - Držím pěsti :) jsem moc rád, že máme takové kvalitní závod..+1
18.05.21:56Milan A. - Je super, jak si jde za svým snem a daří se jí. Držím palc..+2
18.05.21:06aptor - Nedivím se, že se tohle to omezuje
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra