Reklama:

Italian Showdown 2017 - úspěch pro Trojovského i další české atlety

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Soutěž Italian Showdown 2017, která se konala 28. - 30. dubna nedaleko Milána ve městě Busto Arsizio, byla tak trochu jiná. Organizátoři se rozhodli nevyužít obvyklého modelu on-line kvalifikace, ale spustili otevřenou registraci pro celkem 1000 atletů, které si pozvali v pátek 28. dubna k živému souboji o postupová místa do hlavního závodu.

Kvalifikace byla složena ze tří tříminutových workoutů, mezi kterými byla vždy minutová pauza.

WOD 1: 30 cal assault bike, ve zbytku času maximální počet pull-ups

WOD 2: 30 american kettlebell swings 24 / 16 kg, ve zbytku času co nejvíce calories na vesle

WOD 3: 30 glute ham developer sit-ups, ve zbytku času deadlifts 100 / 70 kg

Kvalifikačním sítem prošlo do hlavního víkendového závodu 300 atletů ze všech kategorií. Z mužské elitní kategorie například postoupilo pouze 50 ze 450 atletů, ze 197 masters závodníků v kvalifikaci jich do hlavního závodu proklouzlo jen dvacet. Mezi těmi, kteří dostali šanci si vyzkoušet víkendový koktejl workoutů určených pro soutěž Italian Showdown, bylo i několik českých sportovců. Jan Vantuch se kvalifikoval do soutěže juniorů, Jan Peršín a Michaela Palová měli bojovat mezi seniory a Filip Trojovský v kategorii masters.

První soutěžní den čekaly závodníky celkem tři workouty. První z nich - Isabel (60 snatches, 60 kg) udělal velkou radost Filipu Trojovskému, který si na tomto benchmarku vylepšil svůj nejlepší čas o 23 vteřin a výkonem 1:33 workout ve své kategorii vyhrál. Druhý a třetí workout byly spojené, tady už to pro Filipa tak růžové nebylo. "Bohužel jsem se ne úplně dobře domluvil s rozhodčím, a tak jsme měl hodně no repů," říká brněnský atlet, který ovšem i tak první den závodu uzavřel příjemným třetím místem průběžného pořadí.

Do nedělního závodu postoupilo už jen pět závodníků kategorie masters. První WOD Filipovi Trojovskému vyšel dobře, vynesl mu 2. místo, ovšem čtvrtý a s ním propojený pátý WOD byly zklamáním. Organizátoři neodhadli dobře časový limit, takže čtvrtý WOD nikdo ze soutěžících nestihl, a tak se pátý, na něj navázaný WOD nekonal. "Zrovna pro mě to byla škoda, protože tam byl one rep max Clean & Jerk," litoval český masters závodník vypadnutí své silné disciplíny.

"Zajímavé je, že borec Francesco Sorge, který mě nyní v Itálii porazil, byl před měsícem v Athénách za mnou na druhém místě. Koncem května se spolu zase potkáme na Roma Trowdown, tak uvidíme, kdo s koho," těší se na další souboj s rivalem Filip Trojovský.

Atlet z CrossFit Destiny si nyní věří. Po dlouhotrvajících problémech se zády je totiž opět fit a bez bolestí. "Díky hřejivým náplastem Capsicolle a rehabilitaci se mi vstřebal otok mezi hrudní a bederní páteří a já zase mohu trénovat jako dříve," říká Trojovský spokojeně.

Filip Trojovský navíc momentálně trénuje ve zbrusu novém vybavení, které mu po vykradení auta na závodech v Athénách a odcizení všech jeho osobních věcí včetně čerstvě získané medaile pohotově poskytla společnost Botyobleceni.cz.

A jak dopadli na Italian Showdown další čeští atleti? Junior Jan Vantuch získal ve své kategorii skvělé 3. místo, Michaela Palová ve tvrdé konkurenci, která zahrnovala i závodnice z Regionals, vybojovala vynikající 5. místo. 16. místo Honzy Peršína z původních 450 atletů je také úspěch.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 20 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazín„Moderní výživy“ se prodalo již 5.000...
th.0.th (16:04) • Jsi moc hodny, Peto, ale ten preklad se musi udelat poradne...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (06/...
ygg (11:53) • Osladil tu pár tréninkových videologů kdysi měl. Ne každému sedly, ale mně přišly super...
magazínRaritní videozáznam Ronnieho Colemana...
Arnold Strong (11:22) • A co měl Ronnie za zdravotní problémy během soutěže
magazín„Moderní výživy“ se prodalo již 5.000...
Petr Prielozny (03:54) • Kniha by mela byt k dispozici i na Amazonu v AJ. Ja s manzelkou jsem k dispozici to cel...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (06/...
ivolgin (22:48) • Taky mě zajímá, proč nevezmete do party toho Osladila. Je tak odstrčenej a přitom vás o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra