Reklama:

Reebok Harmony Road - spolehlivý parťák na stovky běžeckých kilometrů

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Značku Reebok má v posledních letech většina sportovní veřejnosti spojenou s CrossFitem nebo překážkovými závody, pro které tato firma vyvíjí obuv odpovídající nárokům těchto sportů. V letošním roce se ale společnost snaží prorazit i v běžeckém světě a zdá se, že se jí to daří. Její nové silniční boty Reebok Harmony Road získaly ocenění "Debut roku" od prestižního běžeckého magazínu Runner's World, a tak jsme se rozhodli tento běžecký objev ověnčený vavříny otestovat.

Vzhled

Vzhled je samozřejmě záležitostí značně subjektivní, ale já za sebe musím přiznat, že boty Reebok Harmony Road na mě při prvním otevření krabice valný dojem neudělaly. Moje první myšlenka byla "tlusté nemotory". Tyto běžecké botky totiž skutečně nepůsobí jako "ladné laňky", ale spíše jako řádně vypolštářovaný tank. K robustnímu vzhledu přispívá hlavně masivní vyztužující podkova podrážky pod zadní částí boty a také mohutné vyměkčení kolem paty a kotníků. Ani váha modelu není nikterak nízká, takže již na první pohled je patrné, že tyto boty nejsou určené k trhání rychlostních rekordů, ale že půjde spíše o festovní kousek, který bude odolným držákem a vydrží pěkných pár stovek naběhaných kilometrů. Díky bezešvému svršku je také velká pravděpodobnost, že se tyto kilometry obejdou bez otravných puchýřů a otlačenin.

První dojem po nazutí

Pokud jsem se dívala při prvním prozkoumávání na boty Reebok Harmony Road s mírným despektem, po prvním obutí jsem se jim musela omluvit. Vklouznout do nich bylo jako pohodlně se usadit do příjemně vypolstrovaného křesla. Do křesla, které není ani tak měkké, že byste do něj zahučeli a už se nezvedli, ale ani tak tvrdé, že byste se v něm nepříjemně ošívali. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklá spíše na méně tlumivé boty, mě pocit měkkosti nejdříve překvapil, ale pak se příjemně rozlil po těle, jako když skočíte z asfaltu a běžíte si po mechu. A to pak odpustíte mohutnému polstrování kolem kotníku jeho objemnost, protože tak krásně objímá patu, a odpustíte podrážce její "nafoukanost", protože Vás každým krokem tak krásně měkce zhoupne. Z celé té blaženosti mě vytrhlo až zavazování tkaniček. Strukturované tkaničky mají tu výhodu, že se jen tak nerozvážou. Jenže mají také tu nevýhodu, že špatně kloužou dírkami, a tak se boty hůře dotahují. Za sebe bych upřednostnila spíše snazší dotahování a zavázání na dva uzly.

Spolu na trati

Model Reebok Harmony Road je určený pro dlouhé běhy po silnici, tam jsou tyto boty skutečně jako doma. Běh na tvrdém povrchu dělají příjemnější a účinně tlumí dopady, což výrazně ocení těžší běžci nebo běžečtí začátečníci, kteří došlapují přes patu. Výrobce specifikuje, že jsou boty určené pro neutrální došlap, ovšem díky vysoké stabilitě mohou boty sedět i běžcům s mírnou pronací. Mně ze začátku poněkud překážela pata, jelikož sklon pata - špička je 13,2 cm, což je více, než mají moje ostatní běžecké tenisky. Ovšem za čas jsem si zvykla a pocit z bot byl celkově velmi příjemný. Ocenila jsem i dostatečný prostor v přední části obuvi. Nebudou se v ní tedy tísnit ani běžci s širšími chodidly.

Závěr

Silniční boty Reebok Harmony Road možná nejsou ladné krásky, které Vás uchvátí na první pohled, ale jsou to spolehlivá vlídná dobrotiska, co Vám nedají sežrat, že Vaše běžecká technika není právě ukázková. Společně na trati zvládnete tolik kilometrů, že až jednou přijde jejich čas, nebudete mít srdce hodit je jen tak do popelnice. Postavíte je vedle a s pohnutím budete doufat, že se třeba ještě budou někomu hodit.


Silniční běžecké boty Reebok Harmony Road


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra