Reklama:

Jak se připravit na Army Run?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Army Run na Hluboké gradoval bahnem a shyby těsně před cílem
Čtvrtá sezóna oblíbeného Army Runu je již za dveřmi

[Text: Army Run] Army Run je jedním nejextrémnějších překážkových běhů a není úplně jednoduché se na něj správně připravit. Nejde jen o běhání, ale také o dostatečný fyzický fond potřebný k překonávání překážek a psychickou odolnost. Nabízíme několik doporučení od Lumíra Němce, profesionála ze společnosti Thor Tac TC, jejímiž instruktory jsou výlučně bývalí příslušníci speciálních jednotek armády a policie, kteří získali zkušenosti při reálných střetech s nepřítelem nebo pachateli trestných činů. Lumír Němec a Thor Tac TC se současně podílí na stavbě a přípravě tratí pro Army Run.

Jak dlouho dopředu je třeba se cíleně připravovat na Army Run?

Záleží na fyzické kondici a obratnosti každého jedince. Člověk, který má naběháno a je v kondici, může samozřejmě přípravou strávit méně času než někdo, kdo neběhá pravidelně. Army Run každopádně není pouze o vytrvalosti. Je velký rozdíl, když běžíte určitou vzdálenost svým tempem, a když je Vaše tempo neustále přerušováno překonáváním překážek. Takže je samozřejmě dobré běhat a po určitých úsecích běh přerušit a dát si deset angličáků, dvacet kliků nebo dřepů. Tak se můžete nejlépe připravit po fyzické stránce. Na zdolávání překážek je pak nejlepší si někde vyzkoušet, jak se taková překážka překonává. Každá překážka je jiná a vždy je to kombinace síly a obratnosti.

Jak se dá připravit na překážky?

Je dobré trénovat vytrvalostní sílu. Spíše než zvedat činky bych doporučoval zaměřit se na lano, shyby, sedy lehy, angličáky atd. Technika zdolávání překážek se pak dá nejlépe nacvičit přímo na překážkách - identických nebo podobných.

Jak mentálně přistupovat k Army Runu?

Běh typu Army Run je o fyzické kondici, vytrvalosti, ale také o vůli běh dokončit, překonat bolest, únavu a doběhnout. Zkrátka zatnout zuby a jít dopředu za každou cenu. Jenom pak máte šanci běh dokončit.

Co všechno se bude dát trénovat v DRILLu v Tiché Šárce?

Ve výcvikovém středisku budou téměř všechny překážky, které se vyskytují na závodu Army Run. V tomto unikátním tréninkovém centru se bude dát trénovat vše, co potřebujete k úspěšnému dokončení Army Runu. Vytrvalost, síla i technika ke zdolávání překážek. A to vše pod vedením bývalých vojáků, kteří mají s překážkovými dráhami zkušenosti.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 75 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra