Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Nejsilnější ženou Slovenska je opět Jana Vašková!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

[Text: Pavol Guga] Osm silných žen se střetlo v areálu Sport Hotelu Ostrov, aby si změřily síly v netradičních disciplínách. V pátek 21. dubna jsme poznali novou mistryni Slovenska pro rok 2017! Na regulérnost soutěže dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, moderování se opět zhostil Milan Gabrhel a o technickou část se starala rodina Golierových - Braňo, Majka a Damián.

Pět náročných testů síly čekalo na aktuální mistryni SR Janu Vaškovou, která obhajovala titul z loňského šampionátu, Majku Kubičkovou, Nikolu Hudákovou, Janu Ďurčákovou, Kristínu Kužmovou, Mariannu Hajdukovou a Viktórii Balódiovou.

Hned pět silných žen nominoval na závod oddíl silového trojboje ŠK Zemplín Michalovce pod vedením Ladislava Lechana staršího. Úvod patřil 65kg kládě, kterou silné ženy měly vytlačit nad hlavu do natažených rukou. Až na Vaškovou a Kubičkovou neměly závodnice dostatek zkušeností. Navzdory jejich snaze se jim nepodařilo předvést ani jeden platný pokus. První místo tak vybojovala Vašková (12x) před Kubičkovou (11x).

Následovala pneumatika na dvě otočení. Na výběr byly dvě možnosti, a to lehčí 200kg a těžší 300kg. Na druhou se odvážily jen Vašková s Kubičkovou. Takové bylo i pořadí prvních dvou míst v druhém testu síly. Třetí místo získala Viktória Balódiová. V polovině závodu nosily silné ženy na zádech 150kg jařmo neboli Super Yoke, jak se daná disciplína nazývá. Svou neskutečnou sílu opět předvedla Vašková a získala prvenství i v třetí zkoušce před Kubičkovou a Ďurčákovou. Předposlední disciplínou bylo zdvihání sudu. I v tomto testu byly potřebné zkušenosti, které chyběly novým tvářím. Udělila se tak jen první dvě místa, která nepřekvapila. Vašková vyhrála před Kubičkovou.

Poslední zkouškou bylo nejdříve vyložení sudu a následně tří betonových koulí (60, 70, 80 kg) na stůl. Vítězstvím v posledním testu se Jance podařilo to, co i v minulém roce. Zvítězila ve všech disciplínách a připsala si tak neohroženě druhý titul mistryně Slovenska po sobě. Druhé místo vybojovala Majka Kubičková, která se připravuje na soutěž v Anglii - BodyPower Expo. Pevně věříme i v co nejlepší výsledek Janky Vaškové, která bude reprezentovat taktéž. Třetí místo si z nových tváří urvala Viktória Balódiová, která tento sport trénuje teprve pár měsíců a do budoucna vykazuje slibný potenciál.

pořadíjménobodové hodnocení
1.Jana Vašková40
2.Mária Kubičková34
3.Viktória Balódiová17
4.Kristína Kužmová Melková 13
5.Jana Ďurčáková12
6.Marianna Hajduková6
7.Nikola Hudáková6
8.Eva Padová5

Skvělý závod taktéž zažily svěřenkyně Ladislava Lechana, které i přesto, že se jednalo o jejich první zkušenost s takovou soutěží, nezklamaly, nezalekly se, a pokud potrénují, tak do budoucna budou skvělými reprezentantkami silných žen. Děkuji všem zúčastněným tohoto skvělého závodu!


Foto:
Michal Múdry


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra