Reklama:

Colliery srdcem - nová neziskovka při ostravské crossfitové tělocvičně

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Ostravská crossfitová tělocvična Colliery, o které dávají často na závodech vědět její úspěšní členové, nyní přichází s novinkou. Pracuje na vzniku nové neziskové organizace Colliery srdcem, která bude mít za úkol představit CrossFit školám a zprostředkovat jej také seniorům a lidem s fyzickým hendikepem. Předsedou nové organizace bude majitel a provozovatel tělocvičny CrossFit Colliery Ostrava Stanislav Kupčík, ovšem jinak, jak sám říká, půjde o kolektivní dílo. "Čeká nás spousta práce. Například program pro hendikepované je hodně složitý administrativně a bude vyžadovat i úpravy zázemí gymu, ale parta lidí kolem Colliery je skvělá a my to zvládneme," je přesvědčen předseda nové neziskovky.

Stando, můžeš, prosím, upřesnit, co všechno bude úkolem neziskové organizace Colliery srdcem a co Vás přivedlo k myšlence ji založit?

Nejdřív skvělá zpráva na začátek - neziskovka už je zapsaná a běží!

Prvním bodem v našich stanovách je podpora mladých atletů a zapojení škol v blízkém okolí, kterým chceme nabídnout program CrossFit for School. Mladé atlety podporujeme u nás v Colliery v podstatě od samotného vzniku gymu. Jan Vantuch, který u nás cvičí (po Open 62. na světě a 10. v Evropě, v ČR nejlepší atlet teen kategorie), nám byl velkou inspirací. A bude inspirací i pro další mladé lidi, kteří s tímto sportem začnou.

CrossFit je v povědomí mnoha lidí zapsán jako sport, při kterém se děje dost úrazů. Nebude tato jeho pověst překážkou pro implementaci do škol?

Na bezpečnost a prevenci zranění dbáme u našich klientů od začátku, tedy od vstupního kurzu On Ramp (pět lekcí základů CrossFitu). Dbáme na techniku a správnost provedení cviků. Nic se nesmí uspěchat, i když jsou mladí horliví a chtějí mít hned six-pack a zvedat těžké váhy. Ne, o tom to není. Musíme dobře odprezentovat, že technika je základ. Správnou technikou a dobrým protažením před cvičením se dá zraněním předejít.

Jinak náš program pro školy CrossFit for School jsme už v minulém roce vyzkoušeli na Střední zdravotnické škole v Ostravě, kde z něj studenti byli nadšení. Program tedy chceme šířit i dál, máme k němu připravené promo video, které můžeme školám prezentovat.

Zaměřit se chcete ve své činnosti i na seniory a lidi s fyzickým postižením. Proč to?

Důvodem byli naši členové, kteří chodí do Colliery cvičit. Jsou to Pavel a Michaela, oba tělesně hendikepovaní. Jsou hvězdami našeho Instagramu a neskutečná motivace. Jana a Bolek jsou zase naši dva top atleti masters kategorie - nikdy nepřestanu doufat, že v jejich věku budu mít tolik elánu, jako mají oni.

Senioři a lidé s fyzickým hendikepem mívají mnohá zdravotní omezení, a tak bude komplikovanější sestavit pro ně vhodný program. Chystáte v tomto ohledu spolupráci s odborníky?

Ano, tady to bez odborníků ani nepůjde. První, co nás zde napadlo, byl program pro vozíčkáře, se kterým nám hodně pomáhá Daniela Nacházelová z Rowline CZ - zastoupení Concept2 vesla pro ČR. Daniela má připravený program pro veslování vozíčkářů. Pro trenažery existuje adaptér, který se připojí k veslu, a vozíčkář přijede a rovnou vesluje. Je to věc, která mě ohromně nadchla, takže první adaptér už máme objednaný a míří do Colliery!

Také společnost CrossFit na hendikepované sportovce myslí, a tak je jedním z jejich speciálních kurzů, na který chceme jet, Adaptive Athlete - kurz zaměřený na to, jak pracovat s atletem, který má nějaké pohybové omezení například v důsledku úrazu. Kurz pro nás bude do budoucna určitě výhodou i při prezentování naší neziskovky.

Co myslíš, že lidem se speciálními potřebami přinese integrace do kolektivu zdravých, nabušených jedinců, a co myslíš, že to přinese těm zdravým členům Vašeho gymu?

Přinese jim to bezvadnou komunitu lidí, která neškatulkuje. V CrossFitu si je každý rovný - mladý, starý, hubený, tlustý... No a co, že máš "o dvě kolečka víc", že ses narodil dřív než já. Já taky jednou zestárnu a nebudu chtít být na okraji společnosti. Přijmeme všechny bez rozdílu a dáme jim možnost zkusit si CrossFit - ten báječný sport, kterému jsme v Colliery všichni podlehli.

Další informace o neziskové organizaci Colliery srdcem naleznete na jejím Instagramu a na facebookových stránkách. Členem této neziskové organizace se může stát každý, komu jsou její myšlenky blízké. "Nemusí to být člen Colliery, nemusí být z Ostravy, může to být kdokoli, koho daná myšlenka baví a věří nám. Budeme moc rádi," dodává závěrem zakladatel neziskové organizace Stanislav Kupčík.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 38 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFreimen´s FEST: nová generace silově-...
ContiHan (14:56) • Ahoj, je zde psáno, striktně dodržet den volna mezi FB tréninky. Bohužel práce mi to ne...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra