Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Army kemp s FreshKruháčem byl trochu záhul

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Nejlepší kruhový trénink v Praze

Když jsem se rozhodla, že se zúčastním army kempu, který pořádá FreshKruháč, abych na vlastní kůži zkusila atmosféru a zhodnotila obtížnost tréninkového víkendu, netušila jsem, do čeho jdu. A opravdu to bylo něco. Písničku Flower od Mobyho, na kterého jsme dřepovali do aleluja, slyším v uších doteď, a slovo angličák, které jsme dělali na Roxanne od The Police, mi z hlavy už nikdo nevymaže. Když k tomu ale připojím našlapaný program od rána do večera, kopu zábavných soutěží v "četách", skvělé tréninky a strašně fajn lidi, už teď vím, že až se pojede příště, budu první nastoupená v pozoru, abych se stihla přihlásit. Tenhle kemp byl prostě pecka.

Jak army kemp probíhal?

Celý zaheslovaný program vyvěsilo důstojnictvo již dva týdny před akcí. Sraz všech fresháků byl v pátek kolem 16 hodin. V 17 hodin byl nástup čet již ve vojenských převlecích. Maskáče a khaki barva tomuhle víkendu prostě vládly. Sedmatřicet účastníků a pět členů důstojnictva - to bylo osazenstvo tohoto kempu. Po celý kemp se soutěžilo ve skupinách pod vedením jednoho četaře. Čety byly tři po dvanácti lidech a složení si fresháci domluvili již předem. Nevím, jak se mi to podařilo, ale dostala jsem se do nejlepšího týmu. Ostatní prominou, ale je to tak. Nejenže jsme byli skvělá parta, ale ještě jsme makali ve všech soutěžích naplno.

Kemp byl zahájen společným nástupem a následoval první kruhový trénink. Angličáci a šikana ze strany trenérů tu byly na místě už od začátku. Trenéři s sebou na rozdíl od ostatních kempů nosili desky, kam si zapisovali čárky. Co čárka, to tři angličáci. A trenéři si vždy našli příležitost nějakou přidělit, takže jsem se dostala na slušné číslo již během prvního nástupu. Po kruháči, který byl docela náročný kvůli hojnému počtu angličáků a dřepů, byla první týmová soutěž. Takzvaná angličáková smrt. Myslím, že chápu význam tohoto názvu, neboť jsem si kvůli tomu, že jsem byla vybraná jako jeden ze zástupců našeho týmu do téhle soutěže, užila až až. Povedlo se nám vyhrát a připsat si tak body. Tím to však nekončilo. Museli jsme si odmakat angličáky za čárky. Nejdřív proběhl trest za kapitána, u kterého jsme nasbírali asi 110 angličáků, a pak jsem musela odjet ještě svých asi 50. Musím říct, že po tréninku a soutěži jsem měla docela dost.

Po tréninku nás čekala večeře. Jídlo během kempu je vždy zajištěno. Kluci to mají skvěle zařízené a vždy se postarají o kvalitní zdravou stravu, která je pro tréninky potřeba. Večer proběhlo zahájení, dostali jsme kempová maskáčová trička a byl prostor pro volnou zábavu. O tu se postaral v našem týmu náš kapitán, který s sebou "dovalil" spoustu sklenic vína.

Trochu hardcore budíček

Trochu mě v sobotu ráno překvapil budíček, který byl už v 6 hodin. Důstojnictvo si to evidentně hodně užívalo a všechny nás vytáhlo z postele. Při té příležitosti rozdalo pár čárek a zavelelo ranní výběh k rybníku. Tam jsme si dali rovnou týmovou soutěž, kdy jsme měli odnést kapitána a jednoho raněného zpět do kempu. Bohužel jsme výhru nebrali, zato jsme si udělali další zraněné, když při předání jednoho raněného došlo ke kolizi a slečna z mého týmu skončila obličejem na betonu. Naštěstí z toho bylo "jenom" odření a oteklý obličej. Co se ale opravdu cení, je její plné nasazení.

Po snídani byla kontrola ubikací. V životě jsem se tak nenasmála jako při téhle srandě. Kluci rozdávali čárky hlava nehlava za každou blbinu. Alkohol či sladkosti na pokoji se vykupovaly za kliky. Dopoledními aktivitami pak byla další týmová soutěž, následoval kruháč, rozdělený na kluky a holky, a hned poté další týmovka. Silové týmové tahání lana. No a nakonec jsme ještě museli nastoupit na trest. Protože jsme všichni posbírali více bodů, než se očekávalo, důstojníci udělali výjimku a místo angličáků nám počítali dřepy. Zaplať pánbůh za to, protože jinak bych už byla v angličákovém nebi.

Výšlap v plné polní

Po obědě jsme měli na programu výšlap v plné polní. Tým musel odnést jednoho zraněného na židli, tři plné barely s vodou a dva plné kýble vody. Cílem bylo dojít na určené místo. Bohužel na kopci. Přesto se nám opět povedlo zvítězit. Hned po výšlapu následovala další soutěž, kdy vybrané dvojice musely tento kopec vyběhnout na rychlost. Byla jsem opravdu vděčná, že jsem do téhle soutěže nebyla nominovaná. Vítězství nám uteklo o fous. A aby toho nebylo málo, poslední soutěží bylo donést co nejvíce vody v kýblech zpět do kempu. Starali jsme se o ně jako o mimina, aby neukápla ani kapka nazmar.

Tresty, tresty, tresty

Před tréninkem záhadně důstojnictvu zmizely desky, a tak byl stanoven trest 60 angličáků pro všechny, neboť se viník nepřihlásil a desky nevrátil.

Po rychlé svačině jsme si pak dali kruháč, kdy nám na rozcvičku hrál asi dvakrát za sebou náš oblíbený Moby, takže opět dřepy, a dvakrát Roxanne, kdy jsme dělali angličáky. Pak následovalo 1500 týmových swingů, 1500 týmových kliků, výpadů a na závěr opět dvakrát Moby a jednou Roxanne.

Po večeři bylo na programu "Riskhuj", kde byly tři okruhy otázek - z válečné oblasti, ze sportu a ze základů FreshKruháče. Úplně jsme v této soutěži nevynikli. Těžko říct, jaký vliv na to měly naše znalosti a nakolik přípitek (respektive více přípitků) takzvaného "ovocíčka", tedy bowle s ovocem.

Poslední den aneb jak se bojuje o vítězství

Ráno nám začalo budíčkem a další kontrolou ubikací. Tentokrát byla v některých pokojích o něco důkladnější, neboť stále nebyly nalezeny "ztracené desky", a tak se zamykalo na pokojích, vyskakovalo z oken nebo se dokonce lámaly kliky u dveří. Následovala snídaně a poté výběh na pole, kde probíhala vajíčková štafeta. Poté opět kruháč a také FreshProtahovač, kde jsme si napravovali unavené svaly.

Odpoledne byla v plánu poslední soutěž - týmový štafetový běh, kdy se běželo do opravdu velkého krpálu. Musím říct, že jsem měla docela co dělat, když jsem doběhla. V této soutěži jsme zvítězili, ale výsledné body byly pro dva nejlepší týmy nerozhodně, a tak bylo jasné, že bude následovat ještě nějaký rozstřel. Ten si kluci nechali úplně na konec. Dali jsme si tedy odpoledne kruháč pro dvojice a následoval rozstřel. Vymysleli si pro nás stoj na rukou ve stojce o zeď. Vítězem se stal ten tým, který v součtu vydržel ve stojce nejdéle. Ač to bylo těsné, podařilo se nám díky naší týmové motivaci zvítězit a protihráče porazit.

Měli jsme z toho hroznou radost, a tak nezbývalo než zahlučet náš týmový pokřik!

"Pod Richardem sloužíme,
na kruháčích trpíme.
V lágru dělat němčáky,
večer kalit panáky.
Jsme fresh, fresh, fresh!
A nečum!"

Úplně na závěr proběhla i šikana trenérů, kdy se rozhodli také zaangličákovat pod podmínkou vrácení desek. Trenéři makali jako o život, ale ani jim se šikana nevyhnula, protože jim to fresháci nedali zadarmo a víkend utrpení jim dostatečně vrátili.

Celý víkend byl opravdu hodně náročný, ale naprosto skvělý. Dlouho jsem se takhle nenasmála. Když k tomu připojím to, že jsem si skvěle zamakala a zasoutěžila, mám super zážitek. Bylo to prostě top a snad už to nejde ani posunout výše. Mimo to jsme si s týmem sedli natolik, že už máme naplánovaný další společný trénink na Bořislavce.

Musím říct, že klukům z FreshKruháče se opravdu daří vytvořit na kempech skvělou atmosféru. Je vidět, že si na přípravě dávají záležet. Mimo to jsou všichni trenéři moc fajn a o to je to prostě lepší.

Díky, že jsem se mohla účastnit. Příštímu army kempu zdar!


FreshKruháč army kemp - video


FreshKruháč army kemp - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.04.13:34Pažout - Chápu Marczuse a osobně tyto články přeskakuju, ani neotví..+3
26.04.10:37Martina - Souhlasím, méně hardcorově zaměření čtenáři, kteří hledají..
26.04.10:23Geolupos - Nejlepší věta je ta poslední: Takže si myslím, že pestrost..
26.04.10:10dcbmxx - Naprosto chápu Marczuse. Před 21 lety jsme si s kamarády v..
26.04.09:57Marczus - Raději zůstanu v bouchárně bez vzduchu, abych náhodou nepo..+1
26.04.09:39Martina - Marczus: Máš pravdu, není to už jen o kulturistice, je to ..-2
25.04.22:39jari - Všichni ne, ale uplně mu rozumim. Marczus: Máš ode mě pale..
25.04.17:15Milan A. - To že se nelíbí téma tobě neznamená že to tak vidějí všich..
25.04.16:43Marczus - Chápu, že už dávno tento server není jen o kulturistice, a..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra