Reklama:

CrossFit: Jakub Brichta ušel na Carpathian Games 104 m po rukou!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

O víkendu 8. - 9. dubna 2017 se v bratislavské hale Elán uskutečnil mezinárodní crossfitový závod Carpathian Games 2017, kde nechyběli ani čeští účastníci. Nejlepšího výsledku z Čechů dosáhl Jakub Brichta, který se připravuje v pražské tělocvičně CrossFit Iron Land a na soutěži vybojoval druhé místo.

Jakube, velká gratulace ke skvělému druhému místu na Carpathian Games. Jak moc obtížný závod to pro tebe byl?

Děkuji, závod byl pro mě mnohem náročnější z psychického hlediska než z fyzického, protože jsem na Carpathian Games odjížděl s tím, že bych se chtěl umístit nejlíp z Čechů, což mě možná trochu sužovalo.

Nebyl jsi unavený po pětitýdenním závodě Open?

Unavený jsem si nepřišel. Spíše se mi zdálo, že nemám natrénováno tak, jak bych si představoval. Open byl dlouhý, nicméně z přípravy na něj jsem těžil i v tomto závodě.

Jak probíhala bitva o druhé místo, bylo to napínavé?

Z počátku mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohl bojovat o umístění na bedně. V průběhu závodu, kdy jsem se stále posouval do předních pozic, jsem tomu začal věřit a podařilo se. Opravdu to byla bitva o druhé místo, jelikož vítěz závodu Ľudovít Czókoly předváděl oba dny neskutečné výkony a byl takřka nedostižný.

...trenér mě upozornil, že jestli s někým prohraju, tak poběžím domů za autem...
Jakub Brichta

Byl nějaký workout, kde to všechno sedlo, jak mělo, a ty jsi z něj měl super pocit? Pokud ano, jaký workout to byl a jaké bylo jeho složení?

Druhá část prvního workoutu byla chůze po rukou 2 minuty a to se mi velice zamlouvalo. Trenér mě upozornil, že jestli s někým prohraju, tak poběžím domů za autem. (smích) Ušel jsem 104 metrů. Také se mi líbil workout číslo 5, kde se mělo na čas ujet 24 cal na assault bike + 4x šplh na laně, 24 cal AB + 3x šplh na laně, 24 cal AB 2 lana a 24 cal AB 1 lano. Čas 6:42 stačil na druhé místo.

Měl jsi na Carpathian Games i nějakou horší chvíli?

Ve WODu číslo 6 došlo k nedorozumění, kdy jsem dostal 2x no rep, i když jsem squat clean provedl tak, jak jsem měl. Po závodě se vše vysvětlilo a jsem rád, jak David Egydy s hlavním rozhodčím Iljou vše profesionálně a rychle vyřešili.

Jak jsi zvládl dvoudenní závod, byl jsi schopný udržet výkonnost po oba dva dny, nebo už druhý den byla únava znát?

Výkonnost jsem díky těžkým tréninkům udržel, do druhého dne jsem šel s úplně zataženými kvadricepsy. Uklidňoval jsem se, že určitě nejsem sám.

Jak se stravuješ během závodů, abys měl energii, ale zároveň příliš nezatížil trávicí systém? Máš s tím nějaký problém, nebo to moc řešit nemusíš?

Jsem vždy hodně nervózní, i přesto, že mi přítelkyně pořád klade na srdce, že o nic nejde. Proto málo snídám a během závodu toho moc nesním. Doháním to suplementy od společnosti Namakanej a po závodě vydatnou večeří, což je chyba.

Fungovalo tělo během závodu, jak mělo, nebo jsi musel bojovat i nějakými bolístkami?

Bojoval jsem pouze s únavou, žádné bolesti mě naštěstí neomezovaly díky pravidelným rehabilitacím.

Co ti dle tvého názoru nejvíc pomohlo k výbornému umístění - dobrý tréninkový plán, nebo máš v sobě soutěživost, která tě dokáže dotlačit na hranici tvých fyzických schopností?

Soutěživost v sobě určitě mám, proto mi pomohlo se porovnat na živo s ostatními atlety za přítomnosti mnoha diváků, kteří vytvořili krásnou atmosféru závodu, za což jim moc děkuji. Moje rodina a trenér Karel Polzer mě hnali kupředu celý závod.

Jak často vlastně trénuješ a můžeš lehce nastínit, jak vypadá tvůj tréninkový týden?

Trénuji 6x týdně, z toho některé dny dvoufázově, jeden den se věnuji běhání a kompenzačnímu cvičení.

Na Carpathian Games se před tebe dostal jen Ľudovít Czókoly, což je pan závodník. Na jakých kvalitách ještě musíš zapracovat, abys ho dohnal? (úsměv)

Při 17.5, kdy jsem měl tu čest s ním natáčet WOD, jsem poznal, že je ve výborné formě. Celý závod jsem ho sledoval a nezbývá mi nic jiného, než zapracovat úplně na všem, možná konkrétněji více na vzpírání.

Jinak bych rád touto cestou poděkoval Ondřeji Tencerovi a jeho týmu za uspořádání krásného závodu s přesným načasováním, velmi pěkným zázemím a promyšlenými workouty na luxusní platformě. Na tento závod budu rád vzpomínat.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNa vlastní kůži: Kurz freedivingu ane...
Lucie (11:05) • Děkuju moc za pochvalu:) Jinak mě opravdu zaujalo, že Petr říkal, že to, že umí pracova...
magazínNa vlastní kůži: Kurz freedivingu ane...
Noremorsedan (21:16) • Moc hezky napsaný článek, Lucinko. Jsem moc rád, že se téma freediving objevila na strá...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (06/...
Spazik (10:45) • Myslím si, že to jak se kdo prezentuje ve videích, na soc. sítích atd. je především zál...
magazínPortugal Pro 2018: výsledky a fotogra...
Turakam (18:43) • To sa uvidí, ak sa dorieši jeho štart na mr. O, tak je to jasny víťaz 212ky.
magazínPortugal Pro 2018: výsledky a fotogra...
Petr Prielozny (17:15) • hodne vyvazena postava v podani Hadiho. Skoda,ze nedostane tolik prostoru jako kdyby by...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra