Reklama:

CrossFit: První Bestie Open roku 2017 proběhla v Pardubicích

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Cyklus závodů Bestie Open, určený zejména crossfitovým začátečníkům a hobby sportovcům, pořádá Martin Štěpánek již od roku 2015 a jeho závody se těší velké oblibě. Je to z velké části tím, že Martin je již zkušený pořadatel, takže jeho akce mají spád, časový harmonogram sedí, tým rozhodčích funguje, workouty jsou obvykle hezky postavené a moderátor akce, kterým je sám pořadatel, umí podpořit atmosféru povzbuzením publika či vtipnou hláškou. A jelikož jsou tyto závody už hezky zaběhlé, nechtěl o ně Martin Štěpánek připravit zájemce ani v letošním roce, přestože ho pořádání akce právě v tuto dobu stálo tentokrát ještě více starostí než obvykle.

Martin Štěpánek je totiž nejen pořadatel závodů a majitel tělocvičny CrossFit Hradec Králové, ale také elitní závodník, který si svou přípravu na letošní sezónu plánoval už hezky dlouho dopředu. Právě letos totiž Martin spadl v rámci celosvětové soutěže Reebok CrossFit Games do masters kategorie 40 - 44 let, čímž se stal jedním z nejmladších závodníků této skupiny atletů, a tak ucítil svoji šanci. Svému tréninku dal tedy Martin Štěpánek v přípravě na letošní Open prioritu. Důsledná příprava pod vedením trenéra Michala Bohumela se vyplatila. Hradecký závodník to dotáhl v první fázi závodu na 64. místo celosvětového žebříčku, čímž se dostal do postupujícího užšího výběru.

Postupující atleti masters kategorie se 20. dubna dozvědí další soutěžní workouty, a pokud se chce Martin udržet ve hře, nesmí polevit. Vměstnat do intenzivního tréninku ještě organizaci závodu tedy nebylo jednoduché. "Psychicky to bylo náročné moc, už od ledna jsem s tím "bojoval". Nepřipravit lidi o jejich závod a zároveň nemít výčitky, že jsem narušil tréninkový plán.“

I přes své dvoufázové tréninky a péči o vlastní tělocvičnu Martin Štěpánek nakonec další závod Bestie Open uspořádal. První závod z předpokládané série se konal v sobotu 8. dubna 2017 v tělocvičně CrossFit Pardubice, startovalo se v kategoriích muži, ženy a dvoučlenné smíšené týmy.

Již při prvním WODu se závodníci pěkně zahřáli, ovšem někteří to "neudýchali". Hned dvě dvojice musely po prvním workoutu závod ukončit z důvodu zranění na box jumpech. Nejlepšího výsledku v prvním úkolu dosáhl mezi muži Marek Vácha, mezi ženami Eliška Růžičková, v týmech se o první místo po shodném výkonu musely podělit týmy dva - M&M a Bacon Gym Opava.

WOD 1
AMRAP - časový limit 8 minut
3 kola:

  • 14 box jump overs - 60 / 50cm
  • 7 snatches - 40 / 25 kg

3 kola:

  • 7 toes to bars
  • 14 burpee box jumps

Ve druhém workoutu už k žádné nechtěné eliminaci závodníků nedošlo, ukázalo se, že veslo a olympijská činka se 40 kg pro muže a 25 kg pro ženy jsou bezpečnějším sportovním náčiním než dřevěné boxy. S veslem i thrustery se ukázal být nejlepší kamarád Antonín Radouch mezi muži, mezi ženami si vítězství ve workoutu opět přisvojila Eliška Růžičková.

WOD 2
časový limit 9 minut

  • 20 cal row
15-10-5-10-15
  • squat clean thrusters 40 / 25 kg

"Buďte rádi, že to není AMRAP. Takhle víte, že ti nejlepší to budou mít za sebou do tří minut a nejdéle se budete trápit 7 minut," chlácholil závodníky po uvedení třetího workoutu Martin Štěpánek. "Je jen jediný člověk, který zvládne sedmiminutový AMRAP za 3 minuty, a to je Chuck Norris," dodal organizátor a spustil časomíru.

WOD 3
časový limit 7 minut
3 kola na čas

  • 60 přeskoků švihadla
  • 10 deadlifts - 45 / 25 kg
  • 8 hang power cleans - 45 / 25 kg
  • 6 shoulders to overheads - 45 / 25 kg

Nejlepšího času (2:46) dosáhl ve třetím workoutu Marek Vácha mezi muži, držitelkou nejlepšího výkonu mezi ženami se stala Adriana Machová, která workout dokončila v čase 2:54. První místo v týmech patřilo tentokrát dvojici startující pod jménem Bacon Gym Opava.

V celkovém součtu se vítězkou ženské kategorie stala Eliška Růžičková, závodnice z Benešova, která se CrossFitu věnuje asi rok. "Jsme malý gym a jsme spíš nadšenci, hobíci," říká skromně závodnice, která pracuje jako fitness trenérka. Jak přiznala, její největší slabinou v CrossFitu je vzpírání, její nejsilnější stránkou zase gymnastika. "Gymnastika mi jde, nemám třeba problém chodit po rukách, ale má technika na čince je prasácká, s osou se zatím peru."

Co se ovšem týče workoutů na Bestii, ty Elišce v Pardubicích sedly. "Martin se mi dnes obecně hrozně trefil do chuti. Nejtěžší workout byl pro mě ten první. Ten poslední, i když jsem na něm skončila druhá, už byl pro mě za odměnu. Byla to krátká, náhlá smrt, takže super," říká spokojeně vítězka.

I mužský vítěz Marek Vácha byl se závodem spokojený: "Byla skvělá atmosféra a dneska mi to sedlo, takže super," libuje si závodník, který trénuje v tělocvičně Fudochi Kan ve Strakonicích. Marek se CrossFitu věnuje asi tři roky, ale má za sebou bohatou sportovní minulost. Dříve šest let závodně plaval a od dětství se věnuje bojovým sportům. Zajímavá je i jeho životospráva. "No meat," hlásá jeho tričko. Jak atlet potvrzuje, maso opravdu už tři roky nekonzumuje. Jak ovšem tvrdí, na sportovní výkonnosti mu to neubírá. "Naopak, cítím se super. Veganská nebo vegetariánská strava je pro tělo lehčí, tráví se rychleji, a tak i energie jde rychleji využít."

Pro Marka Váchu byla nejobtížnějším úkolem pardubické Bestie kombinace vesla a thrusterů. Zde skončil strakonický závodník šestý, zbývající dva workouty vyhrál, což mu v součtu vyneslo vítězství. Nejlepším týmem závodu se stala dvojice, soutěžící pod lahodně znějícím názvem Bacon Gym Opava.


Nejlepší závodníci závodu Bestie Open I. / 2017

Nejlepší muži a ženy soutěže Bestie Open Pardubice 2017
p. muži ženy
1. Marek Vácha Eliška Růžičková
2. Martin Dolanský Kateřina Vašíčková
3. Oldřich Rídl Adriana Machová

Nejlepší dvojice soutěže Bestie Open Pardubice 2017
p. dvojice
1. Bacon Gym Opava
2. Profitko Mushrock
3. CCT


Bestie Open Pardubice 2017 - fotogalerie


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra