Reklama:

Karolína Borkovcová - rozhovor po zisku profesionální karty

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Potvrzeno: Česká republika má novou profesionálku IFBB!
Karolína Borkovcová
- rozhovor po vítězství na Arnold Classic Australia 2017
Arnold Classic Australia 2017: fantastický úspěch českých závodnic!
Australské Arnold Classic letos pro naše závodnice v kategorii physique dopadlo nejlépe, jak mohlo. Alena Hatvani, Lenka Ferenčuková a Karolína Borkovcová si mezi sebou totiž rozdělily všechny tři medaile. Nejúspěšnější byla tentokrát Karolína Borkovcová, která dokázala v početném závodním poli zvítězit. Získala tak současně i právo zažádat si o profesionální kartu.

Jak jste si už u nás mohli přečíst, její žádost byla schválena. Z původně plánované další amatérské soutěže na Maltě tak sešlo a Karolína se připravuje na svou první profesionální soutěž ve federaci IFBB. Která soutěž to bude, to se mimo jiné dozvíte v dnešním rozhovoru.

Karolíně ještě jednou gratulujeme a přejeme jí dlouhou a úspěšnou soutěžní dráhu v profi divizi.


Karolíno, původně jsem s Vámi připravoval rozhovor před Diamond Cupem na Maltě, kde jste si chtěla pojistit zisk profi karty. Rozhodnutí o jejím schválení federací IFBB ovšem přišlo ještě před soutěží a z vás je tedy nová profesionálka. Kdy a jak jste se tuto zprávu dozvěděla a jaké byly vaše reakce a pocity?

Zprávu mi volal Vjačeslav Vinogradov ze SKFČR. Dozvěděla jsem se to včera (5. dubna) ráno. Zrovna jsem jela kardio a do toho mi začal zvonit telefon. Měla jsem strašnou radost! To je jasné! Reakce byla, že jsem slezla ze stepperu, začala pobíhat po fitku a několikrát se ptala, jestli jako FAKT JO?! Takže JO! Prostě pecka. Strašně chci ještě využít formu a zkusit hned první soutěž. Je jasné, že neočekávám nějaký zázračný výsledek, profi už je opravdu jiná liga, ale budu se snažit vydat ze sebe maximum!

V Austrálii jste se po vašem vítězství místo bujarých oslav vydala s manželem projít do ZOO. Budete tentokrát nějak slavit zisk profi karty?

Vzhledem k tomu, že dál samozřejmě držím dietu a režim, tak se nic neslaví. Ale to mi nevadí, teď je priorita mít formu. Slavit se bude potom, včetně mých narozenin, které jsem měla 10. března, a byly to kulatiny (30). Já jsem velký žrout, takže až bude "po", tak to bude velké! (smích)

Co bude následovat nyní? Byla jste zvědavá a dívala se dopředu na termíny profesionálních soutěží, které by připadaly v úvahu, kdyby to vyšlo? Je možné, že vás v brzké době uvidíme na profesionálních pódiích, nebo si chcete před svým debutem naopak dát pauzu?

Chceme hned zkusit závody, na co čekat. (úsměv) Forma je, tak se aspoň ukázat. Jak jsem řekla, nečekám, že tam nějak extra zaboduji, ale budu se snažit! Vybrali jsme St. Louis Pro v USA 14. - 15. dubna, takže ve středu příští týden letíme. Je to mazec, museli jsme vyřídit spoustu věcí, ale když se chce, všechno jde. A mně se chce! (smích)

V minulosti jste závodila v různých kategoriích včetně kulturistiky. Lákalo by vás teď v profi vrátit se k této kategorii, nebo vidíte svoji budoucnost v ženském physique? Která kategorie se vám osobně líbí nejvíc?

Pro mě je physique určitě lepší. Nikdy bych se nemohla dostat na takové objemy, abych mohla být konkurencí. Navíc měřím jen 154 cm. Nyní jsem měla na soutěži nějakých 55 kg a to je o 5 kg svalů méně, než jsem měla na soutěži v kulturistice. Spousta lidí mi říká, že naživo vlastně ani tak velká (svalnatá) nejsem, že na těch fotkách to vypadá obří. No, zdání klame. Když mám na sobě tričko, tak ani není moc vidět, že cvičím, natož závodím. (smích) Každý máme holt nějakou genetiku.

Sledovala jste v minulosti profesionální divizi ženského physique? Máte mezi závodnicemi, teď už kolegyněmi, nějaké oblíbenkyně? Jak se na pohled liší top závodnice z profi od té amatérské?

Sleduji a sledovala jsem to stále. Mám ráda Dani Reardon. Rozdíl mezi profi a amatéry je jak kdy. Na některých profi soutěžích byly i takové závodnice, že jsem nechápala, jak se do profi mohly dostat, ale na druhou stranu tam jsou i takové, které mají neuvěřitelné formy a jsou výborné! A to jsou většinou ty, co pak závodí na Olympii.

Chtěla byste touto cestou někomu poděkovat za pomoc nebo podporu na vaší cestě za tímto úspěchem?

Určitě chci poděkovat mému manželovi Jirkovi Borkovcovi! A taky SKFČR, že se to i díky nim takto rychle podařilo vyřídit!


Karolína Borkovcová - fotogalerie


Foto:
archiv Karolíny Borkovcové


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 73 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNejčastější chyby ve stravě začáteční...
Roumec (15:29) • Jak tedy na po tréninkové jídlo když zvládnu normální jídlo tak do hodiny a půl? Protei...
magazínVideo: fantastický íránský profesioná...
Rahorus (22:41) • Ročník 93 ale vypadá tak na 40..
magazínIFBB Elite Pro Canada 2018: výsledky...
jari (21:04) • Toni Gutierrez, nikdy se nedostal do bodovaný patnácky a hle, přestup k super eliťákum...
magazínIFBB Elite Pro Canada 2018: výsledky...
Marczus (16:10) • Koukal jsem na fotky kategorie open. Opravdu jsou to profíci? Mr. Santoja, běž s tím do...
magazínJeremy Buendia: následky zranění prsn...
Arnold Strong (00:11) • No zvětšil.se neskutecne a co za defekt by to melo byt na zádech ?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra