Reklama:

Přijďte si zacvičit
sami nebo s přáteli

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Ve fitness centru Aquapalace Praha si můžete zacvičit individuálně s osobním trenérem nebo využít širokou nabídku skupinových lekcí. Ty mají výhodu v tom, že si tu dáte sraz třeba s přáteli a povýšíte tak chvíle strávené ve fitness na společenskou událost.

Skupinové lekce s trenérem jsou motivačnější. Cvičíte ve skupině patnácti až dvaceti lidí, ale nemusíte se obávat toho, že byste ostatním nestačili. Na výběr je celá řada aktivit od nejrůznějších druhů cvičení přes tancování až po bojové sporty. Zacvičit si mohu přijít maminky s dětmi, těhotné, aktivní sportovci i senioři. Žádná omezení neexistují, stačí mít chuť, odhodlání a vybrat si pohybovou aktivitu podle toho, co Vás baví. "Skupinové lekce mají v oblibě především ženy, protože jsou anonymnější a mohou je absolvovat s kamarádkami. Tím, že se společně vypraví jednou nebo vícekrát týdně do fitka, se navzájem motivují a je to pro ně příjemnější,“ vysvětluje Lukáš Kverka, manažer Fitness Aquapalace Praha, a dodává, že skupinové lekce bývají často prvním krokem ke změně životního stylu.

Nejoblíbenější skupinové lekce

K nejoblíbenějším skupinovým lekcím patří kruhové tréninky, při nichž se cvičí s vlastní váhou těla. "Na ty chodí často i páry. Myslím si, že to je fajn, protože mají společnou aktivitu i zážitky a budují si tak pevnější vztah. Nicméně u tohoto druhu cvičení jsme předpokládali větší zájem ze strany mužů, protože je to docela adrenalinová záležitost. Paradoxně však převažují ženy, což je potěšující," říká Lukáš Kverka. Kruhové tréninky probíhají čtyřikrát do týdne a zájem o lekce je velký. "Abychom uspokojili poptávku, přidáváme další lekce. Uvítali jsme mezi sebou i novou trenérku Vladimíru Krásovou, jejíž jméno je v tomto sportu pojmem. Vlaďka je naší známou profesionální závodnicí bikiny fitness v IFBB (International Federation of Bodybuilding and Fitness),“ doplňuje Lukáš Kverka.

Kruhový trénink

Jak probíhá kruhový trénink pod vedením Martina Šetelíka, trenéra Fitness Aquapalace Praha? "Při tomto druhu tréninku provádíme cvičení ve vysoké intenzitě. Klienti cvičí na 15 až 18 stanovištích po dobu 35 vteřin a během krátké pauzy se přesouvají k dalšímu cviku v předem stanoveném pořadí. Po dokončení jednoho celého kola (kruhu) přichází tříminutový odpočinek. Takto za celou lekci zvládneme tři kruhy," popisuje detailně Martin a dodává: "Díky kruhovému tréninku si zlepšíte fyzickou kondici, dosáhnete potřebného spalování tuků, zpevňování a formování svalů. Kruhový trénink je vhodný pro muže i ženy v jakémkoliv věku a kondici, protože na jednotlivých stanovištích si každý může vybrat obtížnost tak, aby ho provedl v dostatečné intenzitě a zároveň s důrazem na správnou techniku."

Ladies kruháček

Cvičení určené výhradně ženám vede zkušená trenérka, která Vás zbaví ostychu a nejistoty a dokáže Vás perfektně motivovat k dalšímu cvičení. Některé ženy preferují více soukromí a přítomnost mužů jim při cvičení není z různých důvodů příjemná. Chceme, aby se u nás cítili komfortně všichni klienti, proto nabízíme i skupinové lekce pouze pro ženy.

Tabata

I do čestlického fitness centra dorazil hit s názvem tabata. Uvítají ho především ti, kteří jsou zaměření na efekt a zároveň chtějí šetřit svůj čas. Tento druh cvičení patří do rodiny vysoce intenzivních intervalových tréninků (anglicky High Intensity Interval Training - HIIT). Nabízí rychlý způsob, jak se dostat do formy díky intenzivnímu výkonu ve velmi krátkém čase. Trénink rozhodně není vhodný pro začátečníky, je fyzicky hodně náročný a ne nadarmo se mu říká japonský zabiják. Dr. Tabata tuto metodu vyvinul pro zvýšení kondice olympioniků. "Máte-li rádi výzvy a ne všechna cvičení jsou pro Vás dostatečně náročná, přijďte si vyzkoušet tabatu v pondělí od 19 hodin s Vlaďkou Krásovou, nebudete litovat," láká nás Lukáš Kverka.

Flowin

Nový koncept cvičení flowin slouží k efektivnímu posílení a protažení celého těla. Cvičí se na desce, po které se posunem malých destiček kloužete, a formou odporu posilujete. Flowin vznikl ve Švédsku a rychle se rozšířil do celého světa. Díky svým zdravotním přínosům byl rychle akceptován nejen trenéry vrcholových sportovců a instruktory ve fitness centrech, ale i fyzioterapeuty a rehabilitačními pracovníky. Přijďte si ho vyzkoušet i Vy!

Myslíme i na děti

Taneční a pohybová školička je určená těm nejmenším. Lekce jsou zaměřené na rozvíjení všeobecných pohybových dovedností. Děti se naučí správnému držení těla a zadovádějí si ve společnosti kamarádů pod dohledem zkušené Míši Horákové, která k tomu dodává: "Do budoucna bychom chtěli zavést i cvičení dětí s tatínky, maminky už společné cvičení se svými ratolestmi mají. Cílem je, aby si přišla zacvičit celá rodina a všichni si to pořádně užili."

Indoor cycling

Jízda na stacionárním kole je velmi efektivní a může zaručit cílené spalování tukových polštářků. Jde o poměrně náročný sport, ale má své výsledky. V indoor cycling sále dojde k velkým změnám. Klienti se mohou těšit na nová kola a na velkou LCD obrazovku s různými vizualizacemi cyklistických tratí z celého světa, což jistě přispěje k lepšímu prožitku při sportu. I tento druh sportovní aktivity si návštěvníci Fitness Aquapalace Praha velmi oblíbili.

Běžecký trénink

"Na jaře a v létě pořádáme také běžecké kurzy, které probíhají ve spolupráci s dendrologickou zahradou. Klienti si tak mohou zaběhat v krásném přírodním prostředí za dohledu zkušených trenérů, což ocení zvláště začátečníci, pro které bývá obtížné pustit se do běhu na vlastní pěst a nedělat při tom chyby," vypráví Lukáš Kverka. Při běhu je totiž správná technika nesmírně důležitá. V lekcích se dozvíte vše potřebné od vhodného oblečení a obuvi až po správné provedení techniky běhu, včetně dýchání.

Další nabídka skupinových lekcí

V nabídce fitness centra nechybějí ani lekce standardního typu jako například p-class - vytrvalostně-silové aerobní cvičení zaměřené na formování svalstva celého těla, pilates - cvičení na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna, bosu - balanční cvičení, které pomáhá zlepšit správné držení těla, cvičení maminek s dětmi či jóga pro těhotné a další.

Plány do budoucna

"Rádi bychom zařadili do naší nabídky také twerk. Twerk je moderní tanec, který má kořeny v černošských tanečních pohybech. Jeho aktuální podoba je stará asi dvacet let a pochází z Ameriky, kde se stala velkým hitem. Twerk je založený na pohybu hýždí v podřepu a pomůže výborně zpevnit břišní, zádové a především hýžďové svaly," vysvětluje Lukáš Kverka a těší se, že i tento druh tance najdete v dohledné době v nabídce Fitness Aquapalace Praha.

Rezervační systém

Nezapomeňte si rezervovat vybranou lekci předem. Můžete to udělat prostřednictvím telefonu, osobně na recepci nebo k tomu využít přímo rezervační systém, který najdete na webových stránkách. Některé lekce jsou obsazenější, tam je potřeba rezervovat si místo s předstihem. Je také možné přihlásit se na již plné lekce jako náhradník. To poté funguje tak, že se informaci o uvolněném místu dozvědí všichni zájemci prostřednictvím e-mailu, a kdo první zareaguje, jde cvičit. Sledujte také facebookové stránky Fitness Aquapalace Praha, protože tam se dozvíte všechny novinky z první ruky.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNew York Pro 2018: výsledky a fotogra...
Turakam (13:48) • Milan paráda, fakt pekne skalpy ukoristil, pár kíl naviac a udržať pripravenosť a budú...
magazínNew York Pro 2018: výsledky a fotogra...
70mMyW!53 (12:15) • btw: neni ten Josh Wade New Yorčan? *7*
magazínArnold Classic Africa 2018: úspěch če...
th.0.th (08:33) • Kohutová: skvělá forma a navíc neuvěřitelně krásná ženská! Ondrejovičová: totéž! Kašp...
magazínNew York Pro 2018: jaké bylo semifiná...
70mMyW!53 (23:01) • nevim co tam ve finale dela zalitej s pupkem Delarosa jak na exhibici i presto ze ten v...
magazínNew York Pro 2018: jaké bylo semifiná...
70mMyW!53 (22:55) • tohle uz je ostrejsi... https://www.youtube.com/watch?v=7FpNWRrx5B8Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra