Reklama:

Jaké suplementy používá Láďa Semerád v přípravě na jarní soutěže?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Jak je ve fitness světě zvykem, většina výrobců sportovní výživy má své sportovce, které podporuje v přípravách na soutěže, a snaží se jim maximálně pomoci na cestě k jejich cílům a úspěchům. Ani u nás tomu není jinak. I my se snažíme podporovat sportovce prostřednictvím našich doplňků a pomáhat jim stoupat vzhůru.

Jedním ze sportovců, se kterými spolupracujeme, je například známý český kulturista a trenér Láďa Kurčík. Ten se se svým svěřencem a závodníkem Láďou Semerádem, který má nyní před několika závody, na nás přijel podívat, a tak jsme neváhali a rovnou si na ně připravili pár otázek.

Máme těsně před jarními soutěžemi a určitě připravuješ spoustu závodníků. Pověz nám, Láďo, jaké závodníky připravuješ, a využíváte do přípravy naše výrobky?

Láďa Kurčík: Je to přesně tak, i v letošním roce budu mít závodníky v kategoriích bikiny fitness, physique mužů, physique juniorů a kulturistika juniorů. Využívání doplňků stravy, zejména pro závodníky, považujeme za naprostou nezbytnost.

Máš rozmanitý tým. Využívají všichni tví závodníci stejné produkty? Myslím tím, co se týče mužů, žen, kategorií apod.?

Láďa Kurčík: V určitém ohledu je téměř jedno, zda to jsou holky do bikin nebo těžký váhový kulturista. Základ je u obou podobný. Ale v období přípravy, která trvá řadu měsíců, se samozřejmě doplňky liší s ohledem na kategorii. Zmínil jsi, že je blízko do závodů, tudíž jsou určitě nezbytné doplňky jako BCAA, HMB, tribulus a karnitin. Naprostý základ tvoří kvalitní protein, za který považuji Váš ISO Protein 90. Ale pokud jsme u těch proteinů, tak tam především kluci, ať už physique, nebo kulturisté, využívají k naprosté spokojenosti 100 % Whey 80 protein, a to téměř v celé fázi přípravy.

Teď jsi zmínil dva naše nejprodávanější proteiny. V nabídce MaxxWinu je tedy jak proteinový koncentrát 80, tak proteinový izolát 90. Vidíš v tom ty osobně nějaký rozdíl v přípravě závodníků nebo sportovců? Který protein je podle tebe vhodnější a pro koho?

Láďa Kurčík: ISO Protein 90 je takový Rolls-Royce, co se týká zpracování proteinu, a má především u kulturistiky a fitness využití v závěrečné přípravě, kdy je velmi důležité, jakou formu bílkoviny do sebe kulturista, fitnesska nebo závodník physique přijímají. U proteinu 100 % Whey 80 by se dalo říci, že platí to samé, ale využití je širší. Využívá se i do silových sportů, které tolik nelpí na formě bílkoviny, a je rozhodně využitelnější v širším měřítku ve všech sportech. Spousta lidí dnes chce být fit. Chtějí být přiměřeně osvalení a trénovaní, ale nechtějí být v pravém smyslu kulturisté. Dělají heaty, hardcory, crossfity... a pro tuto skupinu je koncentrát 100 % WHEY 80 naprosto dokonalý. A do tvarovací a objemové fáze je využitelný také pro kulturisty a fitnessáky. Obecně jsou proteiny s nižším obsahem proteinu naprosto vhodné i pro obyčejné cvičence, co cvičí sami pro sebe.

Zmiňoval ses o dalších produktech, které využíváte v přípravě. Zastavil bych se u BCAA. Vím, že spíše preferuješ tabletové a kapslové formy. Vidíš v tom nějaký rozdíl oproti instantních? Proč je tato forma pro tebe lepší?

Láďa Kurčík: Především považuji BCAA (větvené řetězce aminokyselin), což jsou tři aminokyseliny, které si lidské tělo neumí vytvořit samo, a proto musí být dodávány, za základ silového tréninku. A to zdaleka neplatí jen pro kulturisty nebo fitnessáky. Samozřejmě je rozdíl v tom, že mně jako trenérovi se lépe doporučuje určitě množství miligramů na určitou spotřebu v tabletách či kapslích. Dobře se to počítá. Ale pokud svěřenec preferuje instantní formy, tak pokud se pevně řídí správným dávkováním a nevyužívá BCAA pouze jako ochucený džusík během tréninku, ale jako doplněk, jehož úkolem je ochraňovat svaly, tak v tom nevidím žádný rozdíl, naopak. Například BCAA 2:1:1 od MaxxWinu, které jsou bez přidaného cukru, ale zároveň jsou chuťově velmi dobré, jsou ve finální přípravě závodníka, ať se jedná o fitness, physique, či o kulturistiku, příjemným zpestřením diety.

Určitě se shodneme na tom, že v přípravě je velmi důležitý kvalitní protein. Obecně lidé řeší stravitelnost, rozpustnost, trávení a chuť. Jaké máš s tímto zkušenosti?

Láďa Kurčík: Pokud jde o chuť, tak nejsem zastáncem úplně přechucených a přeslazených koktejlíků, kdy máte skoro pocit, jako když jste někde v cukrárně nebo v mléčném baru, ale je nesporné, že i protein musí dobře chutnat. 100 % Whey 80 protein od MaxxWinu mi ve všem naprosto vyhovuje. Pokud jde například o vstřebatelnost, tu jsem si vyzkoušel především sám na sobě ve své poslední přípravě, a tak dnes nemám problém tento protein doporučit i mým svěřencům, kteří ho využívají také.

Je tu s námi i tvůj závodník Láďa Semerád, jehož jméno není v české kulturistice neznámé, a do kterého vkládáš velké ambice. Láďo, řekni nám, jakou ty máš zkušenost právě s tímto naším proteinem 100 % Whey 80?

Láďa Semerád: Protein 100 % Whey 80 využívám valnou část své přípravy kromě finální části, kdy využívám již zmíněný ISO Protein 90, který je do diety vhodnější. Jsem s nimi maximálně spokojen, protože jsou oba skvěle rozpustné, výborně chutnají a dobře se tráví. Já sám mám problémy s trávením a po většině proteinů se mi v žaludku odehrává třetí světová. U vašich proteinů jsem se s tím nesetkal. Takže za mě stoprocentní spokojenost.

Láďo a Láďo, moc děkujeme za rozhovor a ať se vám v nadcházející sezóně daří!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra