Reklama:

Boty Reebok CrossFit Combine
při praktickém testování

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Minulý rok jsem kvůli závodům v bikiny fitness strávila většinu času v posilovně na strojích nebo na páse na kardiu, a tak jsem si vystačila s jedněmi univerzálnějšími botami. Od závodů jsem si však svůj trénink začala zpestřovat kruhovými tréninky a kickboxem a celkově jsem se začala více zaměřovat na silové základní cviky jako například dřep a mrtvý tah. Zjistila jsem, že mi však klasické kecky nestačí, neboť mi chybí pevná obuv, která by mi poskytla stabilitu a pomohla tak ke správnému provedení cviku. Rozhodla jsem se tedy podívat se po botách, které správnou oporu nohy poskytnou, ale zároveň budou použitelné pro různé typy tréninků. Nakonec jsem našla sportovní boty Reebok Crossfit Combine, které jsou sice primárně určené pro CrossFit, jak název napovídá, ale jsou vhodné také pro fitness a trénink. Jak u mě tedy boty obstály při tréninku, kde jsem kombinovala různé typy aktivit?

Jak hodnotím vzhled?

Design bot mě dostal svojí jednoduchostí. Kombinace klasické univerzální černé barvy s bílou a hnědou podrážkou mi přijde nesmrtelná. Výrazným prvkem na botách je pásek přes kotník na suchý zip, který doplňuje tkaničky na zavazování a podporuje celkovou oporu boty. Musím říct, že oproti klasickým běhacím botám jsou tyhle opravdu pevné. Možná jen nejsem zvyklá, ale i tak je pevnost podrážky nesrovnatelná. Povrch bot je převážně ze síťovaného prodyšného materiálu, který je ale dostatečně zpěvněn výztužemi, zejména ze všech stran kolem paty, která je zpevněna i zevnitř. Z vnitřní strany boty je pak designový nápis CrossFit.

Dojem po našem prvním společném tréninku

Jak jsem již zmínila, boty jsou oproti klasickým velmi pevné a tvrdé. Skoro bych řekla, že na prvním tréninku jsem měla pocit, že moje nohy váží o několik kilo víc. Na druhou stranu mají to, co jsem od bot na kombinovaný trénink očekávala - stabilitu, zejména pak takové zpěvnění paty, aby mě bota podržela u dřepu či mrtvého tahu. Zároveň jsou ale boty na noze velmi pohodlné. Typově bych je zařadila spíše někam mezi crossfitovou a vzpěračskou obuv, což podle řazení na internetu moc neodpovídá, neboť jsou uvedeny v sekci dámský trénink a fitness. Z toho, co jsem vyzkoušela, jsou tedy vhodné na silové tréninky, kruhové tréninky či CrossFit. Méně pak ale vhodné na běh, angličáky, horolezce a podobné aktivity "kardiového typu", kde zvedáte nohy, čemuž se ale při smíšeném typu tréninku moc nevyhnete. Nebo alespoň já ne. Jak mi boty na různé typy aktivit sedí, se můžete podívat níže.

Kruhový trénink

Kruhový trénink dávám asi dvakrát týdně. Většinou se skládá z rozcvičky a pak z jednotlivých stanovišt, na kterých procvičíte celé tělo. Jedná se o kombinaci silovějších cviků se cviky výbušnějšími. Je to tedy ideální případ pro tento typ boty, které jsou pro kombinovaný typ aktivit určený. A ano, musím potvrdit, že jsou lepší než klasické boty pro fitness, protože ve většině cviků skvěle podrží nohu. U výbušnějších cviků, jako jsou například angličáky, horolezec, vykopávání kolen do výšky apod., trochu cítíte, že jsou boty těžší. Je to ale o zvyku. S každým dalším tréninkem to přestávám vnímat.

Trénink v posilovně

Reebok Crossfit Combine jsem vyzkoušela také v posilovně při klasickém kulturistickém tréninku. Pokud cvičíte zrovna třeba záda nebo biceps, je pravda, že zase takovou stabilitu nepotřebujete. O to víc ji ale oceníte, pokud jedete třeba nohy. U cviků jako dřep nebo výpady rozdíl významně pocítíte.

Se správnou technikou dřepu bojuji již dlouho, a ač za mě boty techniku nevypilují, je skvělé mít dobrou oporu nohy, zejména pak v zadní části u pat. Tu, jak jsem již psala, tyhle boty mají. Díky pevným výztužím je tak noha v botě upevněná, zároveň jsou ale boty díky měkkým polštářkům na noze velmi příjemné. U mrtvého tahu je pak využijete také. Pokud po posilovně ještě zařazujete třeba nějaké kardio, pak bych váhala, který typ budu volit. Pokud si chcete zaskákat přes švihadlo nebo zajezdit na rotopedu, pak nebudete mít zase takový problém. Pokud se ale rádi proběhnete na páse, počítejte s tím, že boty budou tvrdé a pevná podrážka bude na páse způsobovat výrazné zvuky. V tomto případě bych pak volila spíše chůzi na páse do kopce, kterou s těmito botami zvládnete v pohodě.

Kickbox

Protože do svého tréninku zařazuji i hodiny kickboxu, rozhodla jsem se boty vyzkoušet i tam. Sice jsem nepočítala s tím, že budou pro tento typ sportu vhodné, protože se většinou cvičí naboso, ale i tak jsem to zkusila. Když se pak v létě třeba trénuje venku, je důležitá i obuv. Jak se dalo očekávat, boty jsou kvůli relativně pevné podrážce těžké, což u tohoto sportu, kde potřebujete, aby Vám nohy lítaly rychlostí blesku, není nic moc. Na druhou stranu Vám díky pevné podrážce poskytují stabilní podporu na stojné noze a Vy pak máte tendenci být hezky zpevnění. Kop tak může být o dost silnější. Takže nakonec nevidím důvod, proč bych si je nevzala na nějaké soustředění, kde se často cvičí venku.

Závěr

Ač jsem si na prvním tréninku říkala, že jsou boty poměrně těžké a na noze je cítím i přesto, že jsou určené pro kombinovaný trénink, nyní bych je nevyměnila, protože jsem opravdu ráda za stabilitu, kterou mi poskytují. Po pár trénincích jsem si na ně zvykla a v pohodě je mohu využívat pro různé typy silových sportů. Navíc mi díky pevné podrážce a příjemným polštářkům v botě poskytují pohodlí. Za mě tedy opravdu kvalitní bota, která Vás podrží.

Aby nebyla moje recenze jen s fotkami, natočila jsem pro Vás i krátké video z tréninku, kde můžete vidět boty přímo v akci.


Obuv Reebok CrossFit Combine v akci


Reebok CrossFit Combine v detailech
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra