Reklama:

Muscle&Fitness 3/2017: Neporazitelný

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Text: ANDREW GUTMAN

Foto: SIMON VARSANO, MILLENIUM FILMS

Neporazitelný

Scott Adkins si udělal jméno jako nezničitelný bijec Yuri Boyka ve filmové sérii Neporazitelný (Undisputed). Nyní jeho hvězda míří na velké plátno.

Naznačuje to i jeho mysteriózní role v nové produkci studia Marvel Doctor Strange (2016), jež se setkala s velice příznivou odezvou diváků v USA i v zahraničí, včetně našich zemí.

Anglický rodák, propagátor bojových umění a herec, Scott Adkins má na svém kontě přes 50 filmových titulů. Zástupy fanoušků mu získala zejména hlavní role Yuriho Boyky v dosavadních třech dílech akční ságy z vězeňského prostředí Neporazitelný. Následně se dělil o stříbrné plátno s opravdovými legendami akčního žánru Sylvesterem Stallonem a Jean-Claudem Van Dammem v Postradatelných 2. Koncem loňského roku se pak blýskl po boku Benedicta Cumberbatche v kinohitu z produkce Marvel Studios Doctor Strange. I přes všechny tyto role zůstával loni 40letý Adkins v Hollywoodu donedávna pořád na béčkovém seznamu, s čímž se ovšem nemínil jen tak smířit. "Porovnávají mé filmy s Postradatelnými (The Expendables) nebo s marvelovskou produkcí, to však dost dobře nelze. Vždyť jejich výroba zabrala šest měsíců." Přitom natáčení Adkinsovy série Neporazitelný trvalo pokaždé pouze kolem pěti týdnů.

"Najděte někoho, kdo by udělal filmy v tak krátkém čase a které by byly lepší než ty mé. Samozřejmě, lidi to takhle nevnímají." Co však rozhodně vnímají a nemohou přehlédnout, je Adkinsova vyrýsovaná svalnatá postava. Přivést k životu Yuriho Boyku a jeho svět si po Adkinsovi během natáčení žádalo 14 hodin intenzivní fyzické přítomnosti šest dnů v týdnu, plus doplňující tréninky k udržení 86 kg vyrýsovaných svalů. To vše kvůli hodnověrnému ztvárnění ruské vězeňské mlátičky, jež proti svým soupeřům nastupuje vskutku grandiózním způsobem ve stylu Bruce Leeho (Adkins kopíruje mnohé Leeho pohyby).

K docílení kýženého vzhledu Adkins obvykle využívá tradiční kulturistický split se čtyřmi tréninkovými dny týdně, k tomu dvě lekce určené nácviku bojových umění. Potřebné živiny a energii pak přijímá z vyvážených porcí jídla, připravovaného z kvalitních potravin.

"Nedává smysl domnívat se, že neumím hrát. Věc se má tak, že natáčení akčního bojového filmu hodně ovlivní Váš dramatický projev coby herce, poněvadž jste silně rozhozen," říká Adkins. "Režisér si pak nemá jak ověřit, že jsem jedním z nejtvrději pracujících herců, který hraní miluje a cítí se nesmírně šťasten, že to může dělat."

Ukázka tréninku Scotta Adkinse

Scott Adkins má jednu z nejestetičtějších postav, jaká se kdy objevila na filmovém plátně. Jeho tréning je typický kulturistický split s rozdělením hlavních svalových partií do čtyř dnů, z nichž každý absolvuje jednou týdně. V úterý a čtvrtek se věnuje nácviku bojových umění. Po tréninku ramen pokračuje ještě aerobní aktivitou dle vlastního výběru.

Ponděli: hrudník a tricepsy
cvik série opakování
tlak na šikmé lavici* 5 8 - 12
bench-press s jednoručkami 3 8 - 12
rozpažování na stroji 3 8 - 12
stahování protisměrných kladek 3 8 - 12
bench-press úzkým úchopem 3 8 - 12
tricepsové stlačování kladky 3 8 - 12
tricepsová extenze s jednoručkou nad hlavou 3 8 - 12

* včetně dvou zahřívacích sérií

V souboji s britským kulturistou Martynem Fordem předvádí Adkins svůj typický kop z otočky s výskokem.

Zbytek článku a celý tréninkový rozpis najdete v březnovém (3/2017) čísle M&F,
které zakoupíte v novinových stáncích nebo zde.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFreimen´s FEST: nová generace silově-...
ContiHan (14:56) • Ahoj, je zde psáno, striktně dodržet den volna mezi FB tréninky. Bohužel práce mi to ne...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Zásady ochrany osobních údajů
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra