Reklama:

Karolína Borkovcová - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Australia 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

O nadcházejícím víkendu 17. - 19. března nás čeká další ze série "Arnoldů", tentokrát to bude Arnold Classic Australia. V amatérské části soutěže se letos představí hned tři naše závodnice, všechny tři přitom míří do ženské kategorie physique. Na soutěži v australském Melbourne uvidíme Lenku Ferenčukovou, která na Arnold Classic Amateur nedávno senzačně ovládla svoji kategorii nad 163 cm, Alenu Hatvani, která dokázala před pár dny zvítězit na soutěži Ben Weider Legacy Cup New Zealand, a Karolínu Borkovcovou, pro kterou bude Arnold Classic Australia vstupem do letošní sezóny. A právě s Karolínou jsme pro Vás připravili první dnešní rozhovor.


Karolína Borkovcová

Vybrané úspěchy:

WFF Universe 2015 - 1. místo ve Women Extreme Body
Mistrovství světa NABBA 2015 - 1. místo v Miss Physique
Mistrovství ČR NABBA/WFF 2015 - 1. místo ve Women Extreme Body
Arnold Classic Amateur 2014 - 8. místo ve physique žen do 163 cm

Karolíno, pokud se nepletu, naposledy jsme Vás viděli na Arnold Classic Amateur v roce 2014. Letos se chystáte na Arnold Classic Australia. Čím byla Vaše tříletá pauza od soutěžení způsobena?

Zdravím všechny čtenáře. Ano, je to tak, v IFBB byla má poslední soutěž v únoru 2014 v Ohiu. Bohužel jsem byla moc tvrdá a vyrýsovaná, takže jsem skončila osmá. V té době mi přišlo, že ještě asi není úplně zakotvený trend physique žen, rozhodčí volili měkčí a velmi málo vyrýsované závodnice. Demotivovalo mě to. Byla jsem zklamaná a říkala jsem si, že takto závodit mě nebaví, protože formy těch, co skončily přede mnou, byly podle mě až podprůměrné, skoro na úrovni objemovky. Každý má jiné měřítko. Mě baví závodit, protože je to extrém a jdeme opravdu nadoraz. Co nejvíc vyrýsovat. Závodit a mít 10 % a více tuku mi přijde o ničem. Naštěstí se už teď trend physique žen celkem slušně zakotvil a vyrýsovanost je žádoucí, takže je to super.

Jaký výsledek a konkurenci očekáváte na nadcházejícím AC Australia? Sledujete Vaše soupeřky?

Soupeřky radši nesleduji, akorát by mě to mohlo rozhodit. (úsměv) Stejně určité faktory postavy neovlivním, takže se na svém těle snažím udělat maximum, ale ovlivnit genetiku stejně nemůžu. Jaká bude konkurence, nemám ponětí, snad dobrá, když je to Arnold Classic. Chci soutěžit mezi opravdu kvalitními závodnicemi. Výsledek nedokážu odhadnout.

Uvidíme Vás v letošní sezóně i na dalších soutěžích?

Chystám se ještě na Diamond Cup na Maltě, potom máme ještě v plánu Arnold Classic Africa.

Které partie nebo aspekty postavy vnímáte jako své silné stránky? Kde naopak ještě vidíte své rezervy?

Za lepší partie považuji nohy a záda. Ale neříkám, že na nich není co zlepšovat! Horším aspektem je to, že mám širší pas.

Jak vnímáte nynější postavení ženské kulturistiky?

Jsem ráda, že se zase začíná klást důraz na kvalitu a vyrýsování - aby to opravu byla kulturistika a byl vidět znatelný rozdíl mezi figure a physique žen. Chápu, že pro normální populaci je to nepochopitelné a že nás svalnaté ženy odsuzují. Ale podle mě je to každého volba. Někdo chce mít rodinu, někdo firmu, jiný chce zase závodit a být v něčem dobrý. Koulařky a vzpěračky taky nevypadají zrovna jako princezny. Jsme sportovkyně, závodnice, ne královny krásy. Makáme na sobě a dřeme víc než kdejaký chlap v posilovně, co jde pak na pivo, takže se na nás samozřejmě ta dřina podepisuje.

Na YouTube jsou na Vašem kanále k vidění pravidelné videology. Baví Vás jejich natáčení? A jaká je odezva diváků?

Odezva je výborná. Lidi to baví. Točíme to tak, jak to ve skutečnosti je, na nic si ve videu nehrajeme. Nesnažíme se ze sebe dělat něco, co nejsme. Právě proto to baví i nás!

Co osobně vnímáte v předsoutežní přípravě jako nejtěžší? Je něco, na co se těšíte, až bude po soutěžích?

Určitě je to jídlo! Miluji jídlo a nechápu, jak se dokážu několik měsíců udržet a nic si nedat. Když vím, že mám před sebou cíl, tak si to v hlavě přepnu a dělám všechno pro to, abych byla co nejlepší.

Váš manžel je také kulturistou. Takové partnerství se jeví z hlediska vzájemného pochopení jako ideální. Má společný život dvou kulturistů také nějaká úskalí?

Zatím se žádné úskalí neobjevilo, přitom už jsme společně prošli několika závody i velkými změnami v pracovním i osobním životě. Co se týká soužití jako sportovců, tak lepší už to být nemůže. Oba přesně víme, co se druhému honí v hlavě, jak se cítí a co potřebuje, ani si to nemusíme říkat. Základem je ale samozřejmě to, že si rozumíme jako lidi a máme stejné názory a pohled na život.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Mému manželovi a také všem fanouškům, kteří mi fandí, sledují naše videa a chodí na naše semináře. Také děkuji Ronnie.cz za zájem o rozhovor se mnou.


Karolína Borkovcová 2 týdny před Arnold Classic AustraliaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.03.11:49dm - Tak myslím, že Vám všem vytřela zrak, parádní úspěch*2*
17.03.18:43Katalyzator - Zajimavý jak si nalhava ze jeji tvař vypada muzsky z duvod..
16.03.22:46imtheman - Osobně si myslim, ze na physique to bude pořád moc, ale tř..
16.03.19:25Bluepitt - Kája je úplně TOP a nejen jako sportovec, ale hlavně jako ..+1
16.03.13:12Humanic145 - ***
16.03.13:07KKarmasin - Objektivně vzato doopravdy ne, srovnávat se to s IFBB nedá.-1
16.03.13:03Humanic145 - jo zatímco v NABBA/WFF to vlastně žádné úspěchy nebyly :D
16.03.12:22Hockey1000 - Je to jedno, NABBA je úplně jiná liga. Její skutečný úspěc..+1
16.03.10:55LaFontaine - Když budu mít přesné názvy soutěží a umístění, rád je tam ..+1
16.03.10:50minsky - Vítězství na MS NABBA 2015 se nepočítá? :D pak i WFF Unive..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra