Reklama:
Zbývá už jen 43 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Nové boty Reebok Nano 7
- jak dopadly při testování?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

[Text: Michaela Palová] Vybrat nejvhodnější boty na CrossFit není právě jednoduché vzhledem k rozmanitosti crossfitových cviků. Proto společnost Reebok přichází každý rok s novou crossfitovou speciálkou, od které se očekává stoprocentní využití. V letošním roce společnost uvádí na trh boty Nano 7, tedy již sedmou generaci oblíbené crossfitové obuvi.

Boty Nano 7 mohou na první pohled připomínat loňský model Nano 6, ovšem již při obouvání zjistíte, že Nano 7 jsou mnohem pevnější a tvrdší. Nejvíce je to znát v oblasti paty, která je vyvýšená. Tím dodává velmi dobrou stabilitu při vzpírání, a to především při dřepu. Noha je dobře fixovaná v boční rotaci, což dodává větší jistotu a pohodlí pod činkou. Vidím to jako velké pozitivum pro ty, kteří vzpírají v lifterkách a bojí se přechodu na univerzálky. Tvrdost těchto bot je ovšem cítit v celé délce chodidla, což může při delších trénincích vést k nepohodlí.

I přes svou pevnost si bota stále zachovala lehkost, což je vítané u gymnastických cviků na hrazdě, kruzích, ale i při handstand push-ups, kde nás bota, snad až na stísněnost chodidla, vůbec nelimituje. Jinak je tomu ale u běhu nebo odrazů,  například při double unders nebo box jumps. U těchto cviků je noha příliš stažená a postrádá přirozenou volnost v odraze. Zatímco u vzpírání bota napomáhá dostávat nohu do správné pozice, u odrazových cviků je tomu právě naopak. Je tvrdá, netlumí náraz a nevrací odraz. Při workoutech zaměřených více na běh či skoky bych tedy raději volila přezutí.

Ač se nám na začátku může zdát, že Nano 7 jsou po přezutí z Nano 6 nepohodlné, určitě stojí za to dát jim šanci, alespoň při práci s činkou.


Boty Reebok Nano 7Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Peter Ustinov (18:58) • Dobry den, nechci se Radka /ani nikoho jineho) dotknout, ale co je to za soutez, kdyz c...
magazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra