Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Kurz Poradce pro výživu mýma očima (VI.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Kurz Poradce pro výživu mýma očima (V.)
Kurz Poradce pro výživu mýma očima (IV.)

A je po všem. Uteklo to jako voda a jsou z nás výživoví poradci. Tedy alespoň z většiny z nás. Jak probíhala závěrečná zkouška a jak je náročné zkoušku složit?

Závěrečná zkouška nás čekala asi dva týdny po skončení kurzu, takže byl čas se na zkoušku dobře připravit. Je sice fajn, když chodíte na všechny přednášky a dáváte pozor, protože Vám to dá skvělý základ a přehled, nicméně závěrečný test vyžaduje také nějakou tu přípravu. Kdo by si také vážil certifikátu zadarmo bez vydání nějakého úsilí, že? Já tedy ne.

Co bylo však potřeba odhadnout, bylo to, kdy je potřeba se studiem začít. Materiálů se nám za těch 5 týdnů nashromáždilo docela dost, a tak bylo potřeba si studium nějak rozvrhnout, aby to bylo hezky na pohodu. Jako klasicky (už to u mě asi nebude jiné) je jedna věc mít plán a druhá věc se ho pak držet. V učení mi to tedy moc nejde. Lepší výkony mám prostě ve stresu. :-) Ale zase tolik jsem to nepodcenila. Učení jsem zařadila týden před zkouškou pár hodin po práci nebo ráno na kardiu. Něco bylo opakování toho, co si pamatujete z přednášek, a něco, zejména ta složitější látka jako biochemie a chemické procesy v těle, vyžadovalo větší soustředění a pochopení.

Závěrečná zkouška nás čekala v neděli ráno, a tak jsme se s kluky z kurzu domluvili, že se na něco podíváme společně v pátek po práci, abychom měli v sobotu čas na doučení všeho, co nám ještě chybí. Ač jsem na společné učení zvyklá z vysoké školy a preferuji ho k utříbení myšlenek, s kluky to tedy tentokrát moc nešlo. Ale tak byl z toho alespoň fajn pokec a kafe. Ještěže nám zbývala ta sobota.

V sobotu jsem díky volnému dni měla na přípravu dostatek času, takže to proběhlo relativně bez stresu. Nakonec to byla i docela zábava, neboť mě témata, která se na kurzu probírala, prostě bavila. V neděli nastal den D. Jaké to tedy bylo?

Když jsem přišla v neděli ke škole, již tam postávala většina mých spolužáků. Někteří z nich byli trochu nervóznější, někteří z nich zase úplně v pohodě. Já se cítila v klídečku do té doby, než se na mě ze všech stran začaly valit různé dotazy ohledně probírané látky. To je taková ta klasická předtestová doba, když začnete vyšilovat, že něco nevíte. Připomnělo mi to studium na vysoké škole a musela jsem se tomu smát. Začala jsem vyšilovat taky. Ale pohled na flegmatické kluky mě zase uklidnil. Přijeli zkoušející a my šli na to.

Jako první nás čekal test ze všech témat, která byla na kurzu probírána. Musím říct, že některé otázky byly takové nevyzpytatelné, některé, pokud jste dávali pozor, zase velmi jednoduché. Ve výsledku šlo o to dostat se na potřebné množství bodů, které určovalo, zda postupujete k ústní zkoušce, či nikoli. Test byste pak museli opakovat. Naštěstí jsme testem prošli všichni a mohli jsme tak na ústní zkoušku.

Na ústní se chodilo po jednom, ostatní čekali na chodbě. Zkoušejícími byli ředitelka Fitness akademie Ronnie.cz Jitka Bejdáková a spolumajitel Pavel Provázek. Oba byli velmi hodní a bylo vidět, že jejich cílem není nás potopit, ale zjistit, zda tématice rozumíme a zda obstojíme na poli výživových poradců. Většina otázek se týkala sestavení či navrhnutí přístupu stravování nebo jídelníčku pro konkrétního klienta, například konkrétního sportovce, manažera, děti, těhotné ženy apod. Plus dodatečné otázky.

Šla jsem na řadu mezi posledními a tématem pro mě byla oblast bikiny fitness a jejich přípravy. Zřejmě kvůli mému závodění na podzim. Bylo to hezké téma. Zkoušející zajímal i můj názor a vnímání zajetých stereotypů ve stravě v přípravě a obměny, které bych svých klientkám doporučila. K tomu pár dodatečných otázek, kterými prověřili moji připravenost.

Zkouškami jsem prošla a je ze mě výživový poradce! Juchů!

Jsem moc ráda, že jsem si kurz Poradce pro výživu udělala a zase se trochu vzdělala v oboru, který mě baví. V tuto chvíli se tím sice nemíním přímo živit, ale ráda bych nabyté informace aplikovala v praxi, abych získala dostatek zkušeností, které jsou vždy potřeba. A tak to budu aplikovat na všech známých. :-) Jo a taky bych mohla na sobě, když už jsme u toho. Nicméně kurz byl skvělý i z toho pohledu, že jsem zase poznala spoustu nových fajn lidí a vlastně si to celé i díky nim velmi užila.

Pokud tedy o kurzu uvažujete, nebojte se a jděte do toho. Pokud budete poctivě chodit na všechny přednášky, dávat pozor a věnujete trochu času přípravě na test, není to nic, co byste nezvládli.

Držím Vám palce! Výživářům zdar!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra