Reklama:

Kamil Dušejovský: Cesta za úspěchem v Los Angeles

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Odmalička mi bylo tlačeno do hlavy, že jedinou cestou za úspěchem a štěstím je mít ve škole jedničky a výborně se chovat. A tento vzor jsem následoval velmi úspěšně - dodělal jsem střední školu a maturitu s vyznamenáním. Mými talenty vždy byly matematika a fyzika, tak jsem se bez váhání vydal na matfyz. Až v druhém roce, přestože mám matematiku rád, jsem se začal od učení vzdalovat a více jsem se věnoval svým koníčkům, hlavně americkému fotbalu a posilování. Začal jsem si uvědomovat, že dřít ve škole a stát se zaměstnancem někoho není to, co mě udělá opravdu šťastným. Zkusil jsem štěstí, šel jsem si za svým snem a všechny našetřené peníze za rok brigád jsem použil, abych se podíval do Ameriky, kde jsem začal studovat.

Velkou částí mého života byla od mých 16 let posilovna, a tak jsem pokračoval v tom, co mě dělalo šťastným, a cvičil jsem téměř denně. Jak už to bývá, trávil jsem hodně času s lidmi se stejnými koníčky, což je skvělý způsob, jak zůstat motivován. Nejlepší věc, co mi zatím posilovna přinesla, je moje snoubenka Amie, která má stejnou vášeň pro fitness jako já. Naše první schůzka byla samozřejmě v posilovně. Oba jsme koukali na kulturistické soutěže a říkali si, že to zkusíme. Minulý rok se Amie rozhodla, že bude soutěžit v NPC v kategorii bikiny. Nedalo mi to, a tak jsem se odhodlal taky a přihlásil se na NPC show v Utahu v kategorii physique mužů. Vždycky jsem obdivoval kulturisty, ale nechtěl jsem svoje tělo změnit natolik, abych mohl vstoupit do kategorie bodybuilding. A tak jsme spolu s Amie drželi dietu a připravili se na soutěž v srpnu.

Den soutěže byl skvělým zážitkem, který nás oba udělal šťastnými. Oba jsme šli pro vítězství, bohužel jsme si oba přinesli 3. místa z novice i open. To nám ani v nejmenším nezkazilo den, protože celá příprava se přece jenom projevila na našich tělech, forma byla skvělá. Na soutěži mi každý říkal, že bych se měl dát na kulturistiku. Od té doby mi to začalo vrtat hlavou. Nechtěl jsem být tak velký, ale věděl jsem, že physique není pro mě.

Tak utekl další půlrok, ve kterém jsme si užívali života bez diety, ale nedalo nám to a v únoru tohoto roku jsme se rozhodli, že se do toho vrhneme znovu. Tentokrát na větší soutěži Salt City Showdown, což je stále NPC qualifier, ale je to akce spojená s IFBB Pro soutěží a FitCon Expo, takže očekáváme více. Rozhodl jsem se, že udělám kompromis mezi kulturistikou a svojí vizí pro moje tělo a přihlásil jsem se do classic physique. Momentálně máme přípravu v plném proudu a nemůžeme se dočkat, až si tentokrát odneseme první místa. Trénujeme spolu šest dní v týdnu a držíme podobnou stravu. Je skvělé mít u sebe někoho, kdo Vás udržuje zodpovědným a motivuje Vás po celou přípravu.

Před pár měsíci jsem v Los Angeles potkal Michala Šopora, se kterým jsem se ihned skamarádil, a když jsem zjistil, že točí videa na YouTube, tak jsem byl nadšen, protože to je něco, co jsem taky chtěl dělat. Neuteklo moc času a začali jsme točit videa na jeho YouTube. Po nějaké době jsem se rozhodl, že moji přípravu a život v Americe taky začnu dokumentovat na YouTube. Napadlo mě, že by bylo zajímavé udělat video z Gold's Gymu, kde trénoval Arnold. Je taky nazýván "the Mecca of bodybuilding". Je to skvělé místo, kde potkáte spoustu motivovaných a úspěšných lidí, nejen kulturistů. Za tu dobu jsem tu potkal a pozdravil se s osobnostmi ze světa fitness, jako je Calum von Moger, Bradley Martyn nebo Rich Piana. Párkrát se tu stavil sám Arnold, který je tu opravdovou hvězdou. Gold's Gym navštěvují také herci a různé hollywoodské celebrity.

Tak tohle je důvod, proč jsem se z normálního života, kdy jsem procházel českým školstvím, rozhodl vydat sem do Los Angeles, kde dělám, co mě baví, a jdu si za svým snem. Spolu s Amie jsme se rozhodli natočit trénink rukou.

Pište do komentářů, co byste chtěli vidět tady na Ronnie.cz příště, jestli videa z jiných posiloven, fitness akcí v Americe nebo z naší přípravy na NPC soutěž.

Odebírejte můj YouTube, jestli chcete vidět spoustu dalších videí z Ameriky. Chodíme na různá fitness expa a soutěže a natáčíme cestování a posilování po světě.


Kamil Dušejovský - trénink paží v Gold's Gym ve VeniceLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.03.11:35Arnold Strong - a jedeš nějaké kardio přED ZÁVODY KOLIK CCA ,kolik je zhru..
15.03.19:47Jardaflex81 - Oka mrknu na to .
15.03.18:12dusek - Jasne kamo, mame spoustu videi na youtube.com/kamfit24.
15.03.09:57Jardaflex81 - Natoč ještě něco o životě v usa chtěl bych se tam taky nek..
14.03.19:26dusek - Pohoda akorad musis zazadat o povoleni dopredu
14.03.19:12Arnold Strong - Jak je to s natáčením v gold gym foceni Atd nejsou tam pr..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra