Reklama:

Flex Wheeler
oficiálně ohlásil comeback!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Flex Wheeler na Arnold Classic 1993
Když se vloni na podzim začaly objevovat první zprávy o tom, že americký kulturista Flex Wheeler zvažuje návrat na profesionální pódium, zdálo se to jako sci-fi z pera Arthura C. Clarka. V současnosti jednapadesátiletá ikona bodybuildingu devadesátých let soutěžní scénu opustila v roce 2003. Flex tehdy musel kvůli vážnému onemocnění ledvin podstoupit transplantaci, což pro něj znamenalo předčasný konec kariéry. Absolvovat přípravu na závody v kulturistice za těchto okolností představovalo obrovské zdravotní riziko hraničící hazardem se smrtí, a to obzvlášť v době, kdy se profesionální kulturisté stávali čím dál tím mohutnějšími.

Na tom, že má Flex transplantovanou ledvinu, nejde nic změnit, mění se ale vnější podmínky. Na profesionální scéně se vloni etablovala nová kategorie classic physique, kde závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, což znamená, že zde nějaký nadměrný hon za objemy nepřipadá v úvahu. A právě v classic physique se Flex Wheeler plánuje na profesionální scénu vrátit. Svůj comeback ohlásil v pátek na Arnold Sports Festivalu v americkém Columbusu s tím, že díky speciálnímu pozvání nastoupí rovnou na pódium letošního ročníku Classic Physique Olympia!

Flex se podle svých slov před rozhodčí pokusí předstoupit s podobnou postavou, s jakou v roce 1993 zvítězil na Arnold Classic. Tam se představil s hmotností kolem 97 kg, v classic physique smí pak závodit s 95 kg. V souvislosti se svým comebackem vysvětluje, že se vrací jak pro své fanoušky, tak i pro inspiraci těch, kteří si prošli podobnými zdravotními problémy. Chce jim ukázat, že není potřeba vzdávat se svých snů. Dodává také, že se nechce pouštět do nějakých velkoústých prohlášení o tom, jak to na soutěži natře mladým, ale bude se snažit v přípravě odvést nejlepší možnou práci, totéž radí i svým příštím soupeřům.

Classic Physique Olympia 2017 se jako součást tradičního Olympia Weekendu odehraje v pátek 15. září v Las Vegas. Pokud se Flexovi Wheelerovi, který má na kontě čtyři vítězství z Arnold Classic v kulturistice mužů open, podaří dotáhnout přípravu do konce, k jeho konkurentům zde budou patřit například Damion Ricketts, Danny Hester, Arash Rahbar, Sadik Hadzovic anebo Darrem Charles. Právě Darrem Charles přitom ve startovním poli soutěže pro Flexe s největší pravděpodobností bude představovat jediného známého soupeře. Síly spolu změřili třeba už na Mr. Olympia v letech 1998 a 2002.


Flex Wheeler v přípravě na Classic Physique Olympia 2017

Flex Wheeler na Arnold Sports Festivalu 2017 o svém plánovaném comebacku


Video:
www.generationiron.com
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.03.10:19dcbmxx - Flex Wheeler byl můj nejoblíbenější kulturista. Ne, že byc..
04.03.22:11Turakam - Čo chce tento syntholéro ešte? Ach jo...-3
04.03.19:46Petr Prielozny - Skoda cloveka, ktery mu novou ledvinu/y daroval s predpokl..-2
04.03.17:58Seazer - Comeback mel udelat pred tim, nez si telo znicil tema kerk..-2
04.03.16:40Arnold Strong - A dá to flex naturalne jak všude rika jen se svými doplnka..-2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 32 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra