Reklama:

Váš příběh: Není třeba ničeho, stačí pouze vůle

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Šimon Kania
Nick: ŠIMON
Věk: 19 let
Zaměstnání: student
Koníčky: cvičení, sportovní aktivity všeobecně
Říká o sobě: Mladý student, kterého bavilo cvičit. Stanovoval si cíle, které často i překonal.

Jsem studentem gymnázia v Ostravě. Od mládí jsem tíhnul ke sportu, ovšem láska ke cvičení přišla až ve 14 letech, kdy jsem poprvé uchopil činku.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov "váš příběh" do našeho vyhledávače.

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!


Zdravím všechny čtenáře. Začnu nejspíš otázkou, proč tohle vlastně píši. Někteří z Vás k tomu budou mít určitě negativní postoj. "Ten kluk nic nedokázal" a názory tomu podobné. Ten hlavní důvod, proč jsem tohle sepsal a zveřejnil, je, že necelé čtyři roky nazpět jsem četl podobné články o klucích ve věku 17 - 18 let, koukal na videa a doufal v to, že jednou budu vypadat tak jako oni. A zde je ten hlavní důvod. I když tento článek motivuje třeba jen jednoho či tři lidi, tak budu stále rád, že jsem nepromarnil čas a někomu pomohl.

Pojďme tedy k příběhu, jak vše vlastně začalo. Co mě posouvalo dál a co mě motivovalo. Nemyslím si, že se budu nějak lišit od Vás a Vašich začátků. Každý přeci začínal nějak, ať už z důvodu, že se chtěl líbit, či konečně přestal vysedávat celé dny u počítače a začal něco dělat. U někoho možná posměšky ve škole, někdo se chtěl jen cítit dobře.

Má hlavní priorita byla, že jsem sám se sebou jednoduše nebyl spokojený. Nebyl jsem nikdy nějak extra oplácaný, ale v té době mě velice oslovilo běhání. Začalo to společným během s kamarády na trase cca 5 km. A já prostě nestačil. Zajímavostí zůstává, že tento okamžik se stal osudovým i pro mého kamaráda, který dnes běhá závodně trasy 10 a více km a je ve své kategorii jedním z nejlepších v republice.

Začal jsem tedy vždy k večeru chodit běhat, snížil jídlo a vypustil sladkosti. Přišly první známky úbytku tuku. Méně jsem jedl a více běhal, došlo to do stavu, kdy se z malého baculatého kluka stalo vyžle s paží jako zápěstí a žebry na břichu. Fyzička byla dobrá, byl jsem ovšem naprosto hubený, něco kolem 60 kg na 178 cm. V té chvíli padla myšlenka, že takto setrvat nechci. A tak se dostáváme k mým začátkům a k prvním dotekům "železa". Už si to přesně nepamatuji, ale nějakým způsobem jsme se dostali do řeči s mým otcem právě na téma cvičení. Vyprávěl mi, jak dříve cvičili oni. Jak si čalounili lavičky a na soustruhu si vytvářeli násady na závaží. Ke sponě na stropě připevňovali kladky, které před chvílí sestavili vedle v dílně. Hned ten den jsme ve sklepě našli dvě jednoručky, přičemž každá vážila asi 5 kg. Začal jsem trávit hodiny na internetu pozorováním variant cviků a jejich provedením. Našli jsme starou lavičku, která sloužila k posezení, a přenesli ji do garáže, kde to vše vlastně začalo. Pamatuji si, že to bylo začátkem prázdnin ve 14 letech. Trávil jsem zde prázdniny.

Dvakrát nebo třikrát týdně pořád stejné cviky, nicméně mě to naplňovalo. Začal jsem si číst o stravě. Doma z toho nebyli nadšení, ale to určitě všichni znáte. Hláška "mamko, budu cvičit, potřebuji maso" vždy v očích rodičů budila hrůzu a otázku, kdy mě to přejde. Jako každý jsem se učil chybami, tak je tomu i teď. Hlava plná myšlenek, zmatku, nadšení a hlavně radosti z posunu. Ty hodiny strávené před zrcadlem v koupelně zná asi každý. Každý milimetr na bicepsu byl masivním přírůstkem. Co jsem přečetl, jsem ihned zkoušel, všemu jsem věřil. Nicméně si myslím, že všichni ty zažité mýty už známe. Postupně jsem přišel k dalšímu závaží, třeba od souseda či ve sběrně s výkupem železa. Začalo to postupně přibývat. Byl jsem vděčný za každý okamžik, kdy mi váha ukázala více. Čas šel kupředu a já měl přesně o rok později o 10 kg více. Vůbec mi nevadilo, že velká část z toho byla tuk, už to začalo vypadat lépe.

Ale jak se říká, nedaří se pořád. Byl jsem odvezen sanitkou do nemocnice a ze dne na den jsem šel na sál se slepým střevem. Týden v nemocnici a měsíc bez sportovní aktivity mě vyždímaly. Byl jsem hubenější než kdy předtím. Žebra vylézala, klíční kosti taktéž a já navážil 57 kg. Začal jsem se vykrmovat, jak jsem byl naučený, a postupem času k tomu pomalu začínal cvičit. Bylo jedno, jestli je podzim nebo zima, vždy jsem se teple oblékl a šel si do garáže zacvičit. Zase jsem na sebe začal něco plácat a postupem času jsem se dostal zpět na svých 70 kg. S postupným růstem přestala stačit i domácí posilovna a lákalo mě fitko. S tím taktéž přišla střední škola a určité povinnosti. Ze školy jsem dojížděl do posilovny a začalo to mít jiný směr a spád. Každý den ráno jsem si vařil do školy jídlo, odpoledne cvičil a večer se učil. Dá se říci, že jsem byl do toho blázen. Nikdy jsem si to neuvědomil, ale ve svých 18 letech jsem dosáhl postavy, o které jsem ani v životě nesnil.

Dostal jsem se na 100 kg při 188 cm a v dietě to dokázal udržet na 90 kg. Uvědomuji si to až zpětně, jak daleko jsem se dokázal posunout, a nebylo k tomu třeba nic jiného než trpělivost a disciplína. Prostě jíte, cvičíte a učíte se, hlavně musíte vytrvat. Žádný doplněk, žádný zázračný cvik Vám nepomůže.


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRadikální změna (29.): Od 110 kg ve 1...
jiiriik (20:16) • skvělá práce jen tak dál!!!
magazínMistrovství Evropy 2020 - kompletní v...
flyingkite (22:56) • Jana Jeřábková převyšuje ostatní o tolik, že by si to mohla v bikinách klidně střihnou...
magazínSlavoj Bednář a Pavel Koukal - trénin...
70mMyW!53 (19:41) • Nechci znit nejak spatne nebo negativne ale Bednar proste svuj geneticky potencial dav...
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
mr.kvadriceps (15:39) • tohle vidím na první místo v pořadí národů! gratuluji všem
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
Ronnie (21:45) • Neprotiřečí, protože to, že nemusí plnit monitoring X měsíců před soutěží, je dáno jeno...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra