Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Váš příběh: Nejvyšší
stromy padají první

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Patrik
Nick: nemá účet na Ronnie.cz
Věk: 17 let
Zaměstnání: student
Koníčky: posilovna, hudba, čtení
Říká o sobě: Každý den žiji jako ten poslední. Jednou se to vyplatí.

Jmenuji se Patrik. Je mi čerstvě 17 let. Už si ani nepamatuji, co mě přimělo začít chodit do posilovny, a to, co mě donutilo u ní zůstat, už vůbec ne. Možná ta svoboda, že si člověk jde zacvičit, kdy chce. Možná šance si trochu nahnat ego. Ale nejspíš jsem jen chtěl vypadat dobře.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov "váš příběh" do našeho vyhledávače.


Bydlím v paneláku. V tom hnusném skladišti lidí. Vymysleli to komunisté a nikdo neměl náladu to potom rušit. Průměrné město, průměrný život. Vlastně ani neexistoval důvod, proč by mi někdo měl věnovat pozornost.

Snad ani nemusím popisovat způsob, jak jsem se k posilování dostal. 99 % z nás si prošlo tím stavem, kdy o svém těle nevíte vůbec nic, a prostě si jednoho dne lehnete na zem a uděláte si pár sklapovaček, dřepů a něčeho, co se sveřepě tváří jako kliky. Zahřátí? Ale kdeže. Protáhnutí? Co to vůbec je? Když konečně zjistíte, že to nikam nevede, obětujete tak pět minut svého drahocenného času a zadáte do Googlu něco jako "jak se rychle namakat", a když máte štěstí, tak výsledky těchto vyhledávání nepovedou k návštěvě ortopeda, ale k užitečným informacím, jako že shyb opravdu není cvik na břicho, nebo to, že mrtvý tah neznamená tajnou válečnou taktiku. Plní sebejistoty z toho množství nových informaci začněte do svého nového koníčka zasvěcovat i svoje známé se slovy, že Vy už tomu přeci rozumíte a že se jim nemůže nic stát. Mezitím dále pročítáte nekonečné množství článků poházených všude po internetu. Dozvídáte se, co je to série nebo opakování. Ale až teď začíná ta nejtěžší část. Doteď jste spokojeně nasávali informace ze všech zdrojů, které se Vám nabídly, a vše bylo správně. Ten pravý problém nastane, když začněte řešit podrobně techniku nějakého cviku. Tady se dozvíte, že ze stovky článků tvrdí o daném cviku osmdesát úplně něco jiného, zatímco těch zbylých dvacet se shoduje… na tom, že byste neměli ten cvik vůbec dělat. Každá další informace se najednou zdá jako rána pěstí do obličeje. A Vaši přátelé to odnášejí s Vámi, protože jim teď musíte vysvětlit, že to, co jste tenkrát četli na tom blogu, asi není úplně správně. Do toho Vám také pravděpodobně naskočí to tajemné slůvko "suplementace", na jehož rozluštění bohužel nemáte čas, protože se právě zabýváte tím, v jakém rozsahu dělat shyby, aby Vám u toho neexplodovaly ramenní klouby.

V tuto chvíli máte několik možností. Buď se zeptáte někoho, kdo už má v posilování praxi, nebo se tím prokoušete sám. Nebo s tím švihnout a začít… třeba hrát šachy. Já jsem radši zvolil první variantu. Jeden čas jsem si dokonce vedl sešit, kam jsem si zapisoval všechny informace, co jsem tenkrát měl. Ještě teď občas narážím na informace, které obrátí část mých tréninků vzhůru nohama. Bylo to dlouhé a krkolomné. Ale já i moji přátelé už jsme si zvykli. Přeci jenom už jsem asi ve čtvrtém kole výměny informací. Nicméně existuje způsob, jak se tomu všemu vyhnout. Pokud máte hned od začátku svého trenéra, který Vám říká, co a jak, tak přeci nebudete dobrovolně pročítat bžilión článků. Ale to by přece nebyla žádná zábava, že?

Každý styl života si Vaši psychickou i fyzickou stránku upraví jinak. Nějak si Vás přizpůsobí. Ať už chodíte každý pátek do hospody, nebo právě posilujete. A když pro sebe člověk něco cílevědomě dělá, tak přeci chce, aby ho to změnilo, no ne? A i ty nejskromnější duše někde v koutku duše doufají, že si někdo všimne, jak se pomaličku odlišuje od šedého průměru. Že se stává nějakým způsobem "výjimečný". Mohlo by se zdát, že je těžké být "výjimečný" v době, kdy se každý snaží něčím odlišit. Ale teď, když většina kluků mého věku našla svojí "výjimečnost" v tom, že nosí křiklavě barevné boty, tepláky neurčitého střihu, zelenou bundu s kožešinkou a na zádech zavěšený kus hadru na provázcích, na kterém chybí už jenom nápis "nenávidím svoji páteř", to není takový oříšek.

Měl jsem základní představu. Věděl jsem, co chci, věděl jsem, že chci být "výjimečný" zrovna tímhle způsobem. Tvrdě jsem dřel a výsledky se začaly dostavovat. Začal jsem na sobě pociťovat změny. Moje tělo se měnilo v tělo dospělého muže rychleji, než jsem očekával. A než bylo moje okolí schopno unést. Jednou, když jsem si ve třídě sundal košili z mého outfitu tílko + košile a odhalil jsem tak svoje už docela slušné paže, vzbudil jsem v okolí větší poprask, než kdybych držel v ruce odjištěný granát. Půlka třídy na mě hulákala, ať si tu košili zase obléknu, ta druhá, ať to tak nechám. Nerad jsem ve středu pozornosti a tohle pro mě nebyl dvakrát příjemný zážitek, co Vám budu povídat. Od té doby mě pronásledují neustálé narážky na moje geneticky slabá lýtka. Ta zkušenost mi přinesla nejen nechtěnou popularitu, ale i zjištění, že jako první nepadá ten nejvyšší strom, ale ten nejslabší. A kolikrát ti věční kritici z mého okolí překonali bolest jen proto, aby cítili větší bolest? Kolikrát překonali svoje očekávání? Kolikrát šli až za hranice svých sil jen proto, že chtěli zjistit, jaké jsou jejich nové hranice? Asi málokdy. Proto na mě jejich narážky nemají vůbec žádný vliv. Já jsem pro svůj úspěch schopný něco udělat. Jsem pro něj schopný udělat všechno. Ze stavu "posilka mi do všeho leze" jsem se plynule přesunul do stavu "všechno mi leze do posilky". A přitom ani nevím, za čím se ženu. To, jak na tom jsem, by někomu možná i stačilo. Tak proč mně ne? Protože nechci překonávat ostatní. Možná ani sám sebe. Jediné, co chci překonat, je činka. Když nad sebou mám naloženou osu na bench-press, tak se mě zmocní pocit, který nemám při ničem jiném. Občas bych si rád v posilovně vybil nenávist nebo vztek. Ale nakonec mi zbude v hlavě dokonalé nic. A když s tím prázdnem v hlavě konečně zvednu činku ze stojanů, jako by utichlo úplně všechno. Z celého světa zůstane jen ten pohyb - nahoru a dolů. Nic víc. I když vidím a slyším, tak prostě nevnímám. Když s vypětím všech sil dostanu činku tam, kam chci, vždy si přidám ještě jedno nebo i více opakování. Můj sparing se o tom většinou dozví z mého pokřiku: "Ještě!" Když odložím činku do stojanů, tak cítím, jak se mi znovu formuje a probouzí osobnost. Část po části. A znova. Další série. Další cvik. Další partie. Další trénink. Postupným bouráním a stavbou se dopracovávám ke svému ideálu. A přitom ani nevím, kde ten ideál je.

Můj příběh možná není ničím speciální. Je ale dosažitelný. To, co jsem dokázal já, může dokázat kdokoliv. Stačí být tím nejsilnějším stromem v okolí.


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra