Reklama:

Věra Mikulcová: "Cvičím již sedmnáct let a jistě budu cvičit i dál."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Do dalšího ročníku profesionální soutěže Wings of Strength Chicago, který se odehraje během prvního červencového víkendu, zbývá ještě několik měsíců. Přesto si už nyní můžeme troufnout říci, že se toto klání odehraje s českou účastí. Právě k chicagské profesionální show se svou přípravu totiž chystá směřovat kulturistka Věra Mikulcová, která se zde vrátí na pódium po loňské vynechané sezóně. S jakými očekáváními a cíli se naše profesionálka na nadcházející závody bude připravovat, se dočtete v našem následujícím rozhovoru!


Věrko, minulou sezónu jsi vynechala. Jak moc ti závodění scházelo?

Vzhledem k mé pracovní vytíženosti mi dieta a dvoufázové tréninky moc nechyběly. (úsměv) Samozřejmě jsem ale celou dobu bez přestávky cvičila a připravovala se na tuto sezónu.

Aktuální forma Věry Mikulcové (7. února 2017)

Letos bys na soutěžním pódiu už neměla chybět, když je před tebou start na letním Wings of Strength Chicago. Proč tvoje volba padla právě na tuto soutěž?

Volba byla termínově jasná, neboť má pravá ruka Jana Paulátová dělá v květnu bakalářské zkoušky na vysoké škole, sama bych opravdu neletěla. (úsměv) Toronto Pro Supershow byla skvělá soutěž, ale na druhou stranu jsem ráda, že vyzkouším zase nové prostředí, a domnívám se, že i větší konkurenci.

Zaregistrovala jsi, že se den před chicagskou profesionální show odehraje připojená amatérská mezinárodní soutěž, na které budou ve hře tři profesionální karty? Co tomu říkáš? Zdá se, že po sezóně 2014, kdy to s ženskou kulturistikou vypadalo opravdu špatně, se situace o něco málo lepší...

Ano, zaregistrovala, jsem za to moc ráda. V USA je ženská kulturistika stále in, ne jako je tomu v Evropě. A to mi dělá opravdu radost.

Pokud by ses v Chicagu kvalifikovala ke startu na Wings of Strength's Rising Phoenix World Championships ("novou Ms. Olympia"), zúčastníš se?

Samozřejmě že bych se ráda zúčastnila nové Ms. Olympia. Dosáhnout postupového umístění na tak prestižní soutěži, jakou je Chicago, by pro mě byl velký úspěch. Na Toronto Pro Supershow jsem tuto možnost vybojovala, ale vůbec jsem nepočítala s tak dobrým umístěním při svém prvním profesionálním startu, proto jsem možnost nemohla využít.

Když se ohlédneš za svým vystoupením na Toronto Pro Supershow z roku 2015, kde ses probojovala ke druhému místu, v čem by tvoje letošní forma mohla nebo měla být jiná proti té z Toronta?

Určitě je stále třeba pracovat na slabinách. Na Toronto Pro Supershow jsem nebyla spokojená s mohutností a definicí zad a samozřejmě s mými prokletými lýtky, která by měla být rozhodně větší, než jsou.

Kolik vážíš teď a kolik bys ráda vážila na soutěži?

Moje současná váha je 96 kg a na soutěži bych ráda vážila 90 kg, ale reálně to spíš vidím na 86 kg.

Budeš se na závody připravovat sama, anebo se i tentokrát spolehneš na pomoc trenéra?

Na soutěž se připravuji sama. Každý závodník ale potřebuje další názor, neboť se s postupující dietou a únavou vidí dost zkresleně. (úsměv) Proto vždy žádám o radu toho, kdo dle mého názoru vidí do ženské kulturistiky, a to je Mirek Gottvald.

Cvičím již sedmnáct let a jistě budu cvičit i dál.
Věra Mikulcová

Nakolik je výhoda, nebo nevýhoda připravovat se na závody ve vlastní posilovně?

Velký omyl je myslet si, že je to pouze výhoda. Jediná, která mě napadá, že mám klíče a mohu jít cvičit ve 4:00 ráno. (úsměv) Nevýhodou je určitě psychická a fyzická náročnost práce s lidmi ve fitku. Předcvičuji skupinové lekce, vedu individuální tréninky, zajišťuji poradenství v oblasti výživy, včetně měření na přístroji InBody.

Pojďme si na závěr trochu zavěštit. Když si představíš sama sebe za pět let, věříš, že budeš ještě závodit?

Cvičím již sedmnáct let a jistě budu cvičit i dál. A co se týče závodění, pokud budu po všech stránkách schopna zvládat přípravu, moc ráda vyzkouším i další profesionální soutěž jako třeba Tampa Pro.


Věra Mikulcová - aktuální forma (7. února 2017)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.04.23:46Spazik - Když si najdeš starší fotky tak vypadala jako normální žen..
10.02.17:20TR - Souhlasím, že je dobrá v tom, co dělá. Ale vážně myslíš, ž..
09.02.14:55Seazer - Nikdo na světě jí nic nezávidí. NIKDO!!
09.02.13:32Radovan77 - Je prostě dobrá v tom co dělá a hlavně ji to baví. Ti, co ..+4
09.02.10:52decarabas - To je stále to isté v týchto diskusiách *2* Klobúk dole pr..+4
09.02.09:42Spazik - https://www.youtube.com/watch?v=XHhQd1wLJy0
08.02.20:57reveira - ...a hlavně,tak jako všechny,nechat si udělat nová (větší)..
08.02.17:39amoresPE - Vobec mi nevadi osvalenie, je to jej sport, v ktorom si id..+1
08.02.15:58Smile04 - jen ještě dodám, že osobně se tím naštěstí moc nezabývám, ..
08.02.15:52Smile04 - myslím že mnoho lidí haní Věru poněvadž jednoduše vypadá ž..+1
08.02.15:36ashitaka40 - Nechápu,proč se ještě po takové době někdo Věru haní.Říkám..+3
08.02.14:42Zodiak411 - I když se vám to nelíbí, tak to nemusíte nutně komentovat ..+7
08.02.14:09Bicakos - a sympaťák...+1
08.02.12:47maxpoint97 - Paráda, ať se daří v přípravě a výsledek stojí za to *79* +3
08.02.12:01TONIIIK - tvl dyk je to chlap-3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra