Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Jiří Vilímek a Alexandra Voronina - rozhovor před soutěžemi v Americe

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

První světové fitness soutěže pomalu začínají a hned na těch prvních se představí dva čeští závodníci - v kategorii physique Jiří Vilímek a v bikiny fitness nováček Alexandra Voronina. První start je čeká na NPC Gold Coast Muscle Classic 4. února v Los Angeles, NPC IFBB Legends Classic se koná o týden později v Las Vegas.

Vybrané úspěchy:

Grand Prix Florida USA 2016 - 3. místo ve physique mužů
IFBB World Fitness Championship 2015 - 5. místo ve smíšených párech
NPC Titans Grand Prix USA 2014 - 3. místo ve physique mužů
Fitbalance IFBB International Cup Hungary 2014 - 4. místo ve physique mužů
Arnold Classic Europe 2014 - 4. místo ve physique mužů

Proč právě zámořské soutěže v tuto mimosezónní dobu, Jirko?

Mám za sebou již dva starty v USA a na těchto soutěžích se mi dobře závodí. Dokládají to i dvě bronzové medaile z Kalifornie 2015 a Floridy 2016, které se mi podařilo pro Českou republiku ve velmi nabité konkurenci vybojovat.

Hlavním důvodem je i to, že v USA je kategorie masters nad 35 let, která u nás v Evropě zatím chybí. Jsem realista a vím, že se nemohu srovnávat s dvacetiletými závodníky, věkové rozdíly jsou znatelné. Proto vítám jako pozitivní krok, že v Evropě přibude nová kategorie masters nad 40 let. Rovněž je pro mne velkou motivací se alespoň jedenkrát ročně připravit a zúčastnit se soutěže. A vzhledem k mému časovému vytížení (otec dvou malých dětí, rozvíjející se fitness projekty, školení a studium vysoké školy) je třeba si vše dobře naplánovat a rozvrhnout.

A s jakými ambicemi do USA odlétáš?

Stále čekám na ten nejcennější kov, ale nikam nespěchám, mám ještě vše před sebou. (úsměv) Do přípravy dávám vždy maximum a snažím se, abych byl každým startem lepší a připravenější. Jsem za fitness prostředí, které mi přišlo do života, vděčný. S pokorou přijímám příležitosti v tomto světě a děkuji za ně, ať už hovořím o podnikání, závodění, výživě, disciplíně, poznávání nových lidí, cestování, nebo hlavně o přátelích a rodině. Poznal jsem zde i svou manželku, která mě velmi podporuje.


Alex, ty jsi nováček, můžeš se našim čtenářům představit?

Narodila jsem se na Ukrajině, ale žiji, studuji a pracuji již několik let v Praze. Do Fitness Victory jsem přišla na začátku podzimu roku 2015. Díky skvělé a profesionální spolupráci s Jiřím Vilímkem jsem na své první soutěži obsadila první místo v kategorii bikiny fitness do 169 cm. Samozřejmě teď chci vyzkoušet i jiné soutěže a společně s Jirkou a jeho podporou zabojovat v Americe.

A s jakými ambicemi do USA odlétáš ty?

Je pro mě obrovská čest účastnit se soutěží této úrovně, a přestože tam bude velká konkurence, udělám vše, co bude v mých silách, abych ze sebe vydala jen to nejlepší.


Jiří Vilímek a Alexandra Voronina - Road to America
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie