Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

Gym CrossFit Iron Land otevřel své brány v pražských Vysočanech

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Ve Vysočanech byla nedávno otevřena nová crossfitová tělocvična CrossFit Iron Land, která se stala již pátým oficiálně licencovaným boxem v Praze. Nápad otevřít tuto tělocvičnu vznikl v hlavě Soni Karáskové, úspěšné crossfitové atletky a celoživotní sportovkyně, kterou neodradila ani silná pražská konkurence.

"Jsem trochu střelec. Když se pro něco rozhodnu, jsem přesvědčená, že to bude fungovat. Vůbec si nepřipouštím opak. Dělám vždy všechno pro to, aby mi můj záměr vyšel, a tenhle přístup mi naštěstí zatím v životě vždycky vycházel," prozrazuje spolumajitelka gymu Soňa.

Co tedy mohou klienti v boxu CrossFit Iron Land očekávat?

1. Filozofie - cvičit zdravě, kvalitně a technicky správně

CrossFitu je často vyčítáno, že zanedbává techniku cvičení, jelikož v něm jde hlavně o rychlost. Špatná technika ovšem dříve či později dožene každého crossfitového atleta. Někoho dle hesla "sportem k trvalé invaliditě" dotlačí do ordinace fyzioterapeuta, jiného začne limitovat ve výkonu. V gymu CrossFit Iron Land ale na podchycení tohoto problému pracují už od samého počátku. "Máme to jasně nastavené, chceme, aby se u nás cvičilo správně a kvalitně. Rozhodně nenecháme lidi, aby se u nás ničili," říká provozovatelka a trenérka Soňa Karásková.

2. Trenéři - profesionální přístup a kvalitní vedení na prvním místě

Tak jako dobrou restauraci dělá kuchař, dobrou tělocvičnu bezpochyby dělají trenéři. Toho si je dobře vědoma i Soňa Karásková, a tak si do svého týmu hned na začátku povolala ty nejlepší. Úspěšný crossfitový atlet a zkušený trenér Karel Polzer vymýšlí tréninkový systém pro skupinové lekce, které také sám vede. Náplň tréninku je pro každý den daná, Karel je ale zároveň vždy připravený její náročnost modifikovat podle možností a schopností každého klienta. "Jelikož si pamatuji všechny lidi, kteří k nám chodí jménem, a zhruba vím, jakou mají výkonnost, jsem schopný jim trénink během lekce upravit na míru. Pokud přijde někdo se 130 kg, je jasné, že mu hned nenaložím toes to bar, ale pojede třeba sedy lehy, místo shybů si dá přitahování na kruzích. Ve finále si ale zamaká úplně stejně jako ti, kteří jedou předepsaný program," říká Karel Polzer.

Další silnou osobností v týmu, a to doslova, je vzpěrač a současně vynikající crossfitový atlet Michal Mička, který v boxu CrossFit Iron Land vede skupinové lekce a navíc samostatné lekce vzpírání. Jeho hlavním úkolem je zejména vštípit klientům precizní vzpěračskou techniku, jelikož ta je pro pokrok v CrossFitu klíčová.

Třetím členem trenérského týmu gymu CrossFit Iron Land je Jan Vlček, který dříve působil jako kondiční trenér ligových fotbalistů, ovšem nyní žije hlavně CrossFitem. Honza se ve vysočanské tělocvičně věnuje crossfitovým začátečníkům, ale jelikož nováčků je víc, než může jeden člověk zvládnout, s tréninky mu vypomáhá i Soňa Karásková.

3. On Ramp kurz - individuální program pro  začátečníky

CrossFit Iron Land není jediná tělocvična v republice, která nabízí intro kurzy pro začátečníky, ale zřejmě jediná taková, která v rámci nováčkovských kurzů nabízí zcela individuální přístup. Pro úplné nováčky poskytuje tzv. On Ramp kurz, zahrnující čtyři lekce, během kterých se trenér věnuje pouze jedinému klientovi. "Máme přesně daná kritéria, co musíme během On Ramp kurzu probrat, aby se klient mohl následně hladce zařadit do standardních skupinových lekcí," říká trenér Honza Vlček a dále rozvádí: "V první fázi tréninku se věnujeme nácviku správného dýchání a soustředíme se na práci s vlastním tělem. Ve druhé fázi pracujeme s kettlebellem, ve třetí fázi učíme začátečníky zacházet s olympijskou osou a ve čtvrté už nacvičujeme technicky složitější snatch. Pokud zbývá čas, věnujeme se intenzivněji největším slabinám klienta. Zcela na rovinu mohu říct, že nám v On Ramp kurzu nejde o kvantitu, ale o kvalitu prováděného pohybu."

4. Lokalita - bez problémů s parkováním, v dosahu MHD

Tělocvična CrossFit Iron Land "bydlí" na adrese Pod Harfou 9, Praha 9 Vysočany, což je zhruba 300 metrů od autobusové zastávky Nádraží Libeň a asi 10 minut chůze od stanice metra Vysočanská. Pokud plánujete na cvičení dojíždět autem, můžete se těšit na to, že zde nebudete muset řešit problém s nedostatkem parkování.

5. Tělocvična - důraz na dostatečný prostor a kvalitní vybavení

Jednou z konkurenčních výhod CrossFit Iron Land je dle Soni Karáskové prostornost gymu a špičkové vybavení. "Máme skutečně velkou cvičební plochu, takže se sem společně vejdou jak lidé ze skupinových lekcí, tak ti, kteří si přijdou zatrénovat individuálně na Open Gym. Máme pouze originální vybavení Rogue z Ameriky, což třeba žádná jiná z oficiálních tělocvičen v Praze nemá. Snažíme se, aby bylo prostředí u nás příjemné, lidem se tady líbilo a rádi se k nám vraceli. A zatím se nám to daří," říká spokojeně Soňa Karásková.

6. Závodní tým - pro ambiciózní sportovce

Lidé, kteří chtějí v CrossFitu závodit a vyhrávat, potřebují trénovat trochu jinak než běžná klientela. Proto připravuje tělocvična CrossFit Iron Land lekce i pro ambiciózní atlety. "Sama jsem byla ta, která začínala chodit do skupinových lekcí, ale velmi brzy jsem zjistila, že jen tohle mi nestačí a potřebuji jiný přístup. A ten taky chceme zapáleným klientům poskytnout," slibuje spolumajitelka Soňa.

foto: Štefan Drgon


Interiér tělocvičny CrossFit Iron LandLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínArnold Strongman Classic Europe Amate...
lipkofil (09:05) • pred chvilou som slecnu videl na czechcastingu a dnes sutazi na arnold classic
magazínŽeny, nehoňte se za nereálnými ideály...
maymilton (20:37) • Moc krásně napsaný článek hned se mi udělalo líp Děkuji 😊
magazínIFBB Elite Pro Madrid 2019 - kompletn...
amoresPE (05:41) • Turek mozno o priecku vyssie, slusna forma mu vysla. Roman potrebuje hmotu, inac forma...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra