Reklama:

Lenka Hradecká: Jaké bylo poprvé se připravovat na závody?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Granite Muscles 2016
- výsledky
GP Jalex Krnov 2016
- výsledky
Jednou z účastnic předzávodních pózovacích seminářů s Míšou Růžičkovou ve Fitness centru Ronnie.cz Vysočanská byla také Lenka Hradecká, která je absolvovala před svými prvními podzimními soutěžemi. Lenka nakonec objela hned šest kondičních závodů, na kterých se jí podařilo umístit nejlépe na třetím místě na soutěži Granite Muscles 2016.

Jak se Lenka ke cvičení dostala, co bylo nejtěžší na její přípravě a jak se jí nakonec závodění líbilo? To všechno se dozvíte v rozhovoru, který jsme s ní pro Vás připravili.


Lenko, můžete se našim čtenářům představit? Kdy jste začala chodit do posilovny a co Vás do ní přivedlo?

Jmenuji se Lenka Hradecká, je mi 32 let, pocházím ze Strakonicka a v současné době bydlím v Příbrami. Posilovnu jsem pravidelně začala navštěvovat paradoxně po těžkém úrazu kotníku, někdy před 3 lety. Pak jsem se po necelém roce ležení doma na neschopence potřebovala dát dohromady fyzicky i psychicky, tak jsem začala dělat sporty, ve kterých mě kotník neomezoval - ježdění na kole a zvedání činek v posilovně. Zraněný kotník se lepšil a lepšil, postupně jsem byla schopna odjet normální trénink. Pak nastal problém se sestavením tréninku, co a jak cvičit, kolikrát, výsledky nebyly takové, jaké bych si představovala. Prostě jsem se v tom hrozně plácala. Proto jsem se rozhodla udělat si kurz fitness instruktora. Kurz mně dal, co se týče teorie, slušné základy, se kterými jsem pak dál mohla pracovat. Následoval kurz Poradce pro výživu ve Fitness akademii Ronnie.cz a v současné době mě čeká kurz instruktora kulturistiky.

Proč jste se rozhodla závodit? V čem se Vám líbí kategorie bikiny fitness, kterou jste si zvolila?

Že bych mohla zkusit závodit byl nápad Míly Krále, který se připravoval na loňské kondiční závody pod vedením Petra Vaniše, a jelikož v tom nechtěl být sám, zkusil mě přemluvit. S Petrem jsme do toho nakonec šli i přesto, že genetické dispozice na bikinu úplně nemám a čekala nás spousta práce, co se týče shazování tuku. (úsměv) Pro mě to znamenalo hlavně zařadit hodně kardia, najet na vypalovací tréninky a na dietu. V přípravě jsem byla asi 5 měsíců a nemůžu říct, že to bylo zrovna jednoduché. Kategorii bikiny fitness jsme zvolili, protože na mě pasovala nejvíce, ne protože se mi kategorie líbí více než ostatní kategorie. Pokud bych měla proporce spíše na závodnici v bodyfitness, určitě bych neměla problém v této kategorii startovat. Není to o tom být za každou cenu bikina. (úsměv)

Co pro Vás bylo v předsoutěžní přípravě nejtěžší?

Nejtěžší byla určitě dieta. Tréninky ani kardio mi problém nedělaly. Mám hrozně ráda sladké a celkově ráda jím, takže i když se stravuji celkem zdravě, absence sladkého, celkové snížení sacharidů a dny na nulách pro mě byly celkem problém. Ale dalo se to zvládnout. (úsměv)

Předsoutěžní pózovací semináře ve Fitness centru Ronnie.cz
Pravidelně před každou soutěžní sezónou probíhají ve Fitness centru Ronnie.cz Vysočanská pózovací semináře s Michaelou Růžičkovou pro kategorie žen a nově s Tomášem Mikulou pro kategorie mužů. Účast je samozřejmě zdarma. Semináře začínají asi 4 - 6 týdnů před startem soutěží. Podrobné informace najdete včas na našich stránkách.
Kolik času jste věnovala nácviku prezentace? Pomáhal Vám s ní někdo?

Tady to trošku vázlo. (úsměv) Konečné rozhodnutí, že budu startovat v kategorii bikiny fitness, padlo na základě formy asi měsíc před samotnými závody. Takže s tréninkem pózování a celkové prezentace jsem začala až pak.

Na první lekci jsem byla u Káji Machové, pak jsem jezdila na lekce pózování ve Fitness centru Ronnie.cz Vysočanská pod vedením Míši Růžičkové. Musím říct, že Míša je skvělá a že mně osobně těch pár lekcí dalo hrozně moc. Pak jsem už trénovala jen doma nebo v posilovně před zrcadlem. (úsměv)

Loni jste závodila poprvé a objela jste hned šest soutěží. Splnilo soutěžení Vaše očekávání? Jaká byla atmosféra mezi závodnicemi a jak jste se cítila na pódiu? Jste pódiový typ?

Já si myslím, že celkem splnilo. Jediné, co mě štvalo a mrzelo, bylo to, a to hlavně u naší kategorie bikiny fitness, že porota dle mého názoru nemohla v takovém množství a za tak krátkou dobu objektivně všechny závodnice posoudit, a tak se jednou umisťovaly na předních příčkách hodně hubené závodnice, na dalších závodech to byly zase naopak nepříliš hubené slečny a podobně. Nikdo vlastně nedokázal dopředu odhadnout, kdo se umístí dobře, a kdo ne, jako tomu bylo u jiných kategorií. Atmosféru mezi závodnicemi jsem moc neregistrovala, na závody jsem jela vždy s bandou chlapů. (smích) S těmi jsem trávila i čas na závodech, případně jsem byla ráda, když jsem si mohla někam zalézt a odpočívat. Určitě tam byla ve větší či menší míře rivalita, ať už při zabírání místa na ležení, kdy jsem nejednou žasla, jak Vám někdo je schopen sbalit věci a vystěhovat Vás o pár metrů dál, než stačíte přijít z prezentace, nebo i na pódiu. (úsměv) Na druhou stranu musím říct, že většinou nebyl problém si od holek něco půjčit, někoho požádat o pomoc nebo radu. S některými závodnicemi jsem stále v kontaktu, za což jsem moc ráda, protože s kým jiným prožívat pozávodní stavy a probírat off season formu než s jinou bikinou. (úsměv) Co se týče zážitků z pódia, zkušenosti s vystupováním před hodně lidmi mám, ale v plavkách je to samozřejmě také trochu něco jiného. (úsměv) Ze začátku jsem byla trochu nervózní, ale člověk se rychle otrká. Vyloženě pódiový typ asi nebudu. Menší nervozita je tam vždycky, i když si to zároveň užívám. (úsměv)

Byla jste spokojená s Vašimi umístěními a s rozhodováním na soutěžích?

Jak jsem se již zmínila, s rozhodováním rozhodčích jsem nebyla vždy ztotožněná, ale chápu, že tolik závodnic za tak krátkou dobu je těžké posoudit. Člověk by neměl být nikdy úplně spokojen, aby ho to hnalo dál, ale ze 3. místa na Granite Muscles Skuteč 2016 a 4. místa na Grand Prix Jalex Krnov 2016 jsem měla samozřejmě radost. (úsměv)

Musela jste během sezóny a mezi jednotlivými soutěžemi něco postupně "vychytávat", nebo šlo všechno od začátku podle plánu?

Určitě jsem musela vychytávat. Na prvních závodech v Brně jsem si v šatně po nanesení závodní barvy připadala strašně tmavá. Když jsem se pak viděla na fotkách z pódia, zhrozila jsem se, jak jsem byla strašně světlá oproti ostatním. Navíc ani postoj a výraz nebyly žádná hitparáda. (smích) Cestou domů jsme udělali rychlou poradu v autě a druhý den jsem nastupovala na další závody o hodně tmavší, což se, dle mého názoru, odrazilo i na mém umístění. Pak jsme ještě vychytávali postupně make-up, spodní díl plavek, no... bylo toho dost. (úsměv)

Na kterou soutěž máte nejlepší vzpomínky a proč?

Každá soutěž byla něčím specifická a nemůžu říct, že by některá byla horší nebo lepší, zážitků jsem si přivezla vždy spoustu. Možná nejnezapomenutelnější byl Krnov. Domáckou atmosféru Kofola Clubu a přebíhání kluků v plavkách z vedlejší budovy ve sněhu si budu asi hodně dlouho pamatovat. (smích)

Jak teď vypadá Váš trénink a strava? Chystáte se soutěžit i letos?

Po závodech jsem měla hroznou chuť pořádně zase najet na silové tréninky, ale byla jsem asi dvakrát a necítila jsem se po nich vůbec dobře. Potřebovala jsem si asi dát pořádnou pauzu a zregenerovat, takže jsem si dala asi dva měsíce úplně volno a ani v jídle jsem se neomezovala. V současné době zase pomalu najíždím na tréninky a stravu budu muset také pořešit. (úsměv) S dalšími závody to vypadá tak, že se na jarní sezónu nechystám a uvidíme, jak na tom budu s formou na podzim. (úsměv)

Na Vašem facebookovém profilu jsem viděl, že u Vás není nouze o všelijaké záviny, koláče a jiné dobroty. Na čem si osobně nejvíc pochutnáte?

To máte pravdu. Klientky a kamarádky si čím dál tím víc psaly o nějaké fitness recepty na dezerty a podobně, tak jsem se rozhodla občas něco nafotit a dát to na stránky i s receptem. Musím říct, že to má celkem dobrý ohlas. (úsměv) Jinak mám hodně ráda rýži, kuřecí maso, vajíčka na všechny způsoby, ovesné kaše… No a když "prasím", tak je to většinou pizza, kebab a již zmiňované sladkosti. (úsměv)

Chtěla byste na závěr někomu poděkovat, případně něco vzkázat třeba ženám, které se rozhodují, jestli se také připravit na závody?

Určitě bych chtěla poděkovat Petrovi Vanišovi, pod kterým jsem na závodech startovala, rodině, kamarádům a všem, co mě podporovali a drželi mi palce. A těm, co váhají, bych vzkázala, aby pokud ta forma tam bude, do toho určitě šli. Důležité je nebát se a počítat s tím, že Vám samotná příprava hodně vezme, ale také hodně dá. A zkusit se má všechno. (úsměv)
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBehind the Pump - Branch Warren a Joh...
jr.e (22:39) • Nevím teda,ale technika Cviků u Branche a Johnniho je otřesná.,(hlavně co největší váhu...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (22:13) • To je jedna fotka podívej se zepředu málo hmoty zality břicho atd...... na mezinárodní...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (16:21) • Vždyť vypadá dobře.... https://kulturistika.ronnie.cz/img/data/clanky/galerie_2011/29...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (15:46) • Sobotkovi chybí trošku soudnost! Nechápu co se tam ser..... zbytečná cesta
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Klára (08:24) • Dávat za příklad někoho z roku 2013 je chyba, tenkrát byly bikini o hodně jinde než teď...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra