Reklama:

Zemřel americký profesionální
kulturista Mark Antonek

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Svět kulturistiky přišel o další ze svých osobností. Podle informací, které v pátek večer přinesl redaktor amerického magazínu Muscular Development Shawn Ray, ve věku jednapadesáti let zemřel americký profesionální kulturista Mark Antonek.

Mark představoval borce, který se od svých soupeřů v mnohém lišil. Se závoděním začínal až po čtyřicítce, profesionální kartu pak vybojoval ve čtyřiačtyřiceti letech na IFBB North American Championships 2009, kde dosáhl na celkové vítězství v kategorii masters. Svůj první start mezi elitou si Antonek připsal o rok později a na Europa Show of Champions při něm v kulturistice mužů open v šestnáctičlenném startovním poli dosáhl na slušné osmé místo.

Na soutěžních pódiích byl k vidění i v dalších dvou sezónách, posledním kláním jeho aktivní kariéry se pro něj stala Masters Olympia v roce 2012. Tehdy k soutěži nastupoval už s definitivně potvrzenou diagnózou Parkinsonovy nemoci. S podezřením na toto neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy Mark nicméně v té době žil již delší dobu. Lékaři podezření získali už v roce 2010, podle Marka se ale první příznaky toho, že s jeho zdravím není něco v pořádku, začaly projevovat ještě v dobách jeho amatérské kariéry.

Uvádí se, že Parkinsonova nemoc sama o sobě není smrtelná. Její příznaky ale mohou pacientům život podstatně zkrátit. Zda předčasný odchod Marka Antonka nějak souvisí právě s jeho zmiňovaným onemocněním, dosud není jasné.


Mark Antonek na Masters Olympia 2012


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra