Reklama:

(Ne)kvalita českých trenérských škol v reportáži Českého rozhlasu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Na stránkách Českého rozhlasu se objevila reportáž zabývající se kvalitou výuky na českých trenérských školách. Níže Vám nabízíme její úryvek i kompletní audiozáznam. Český rozhlas v brzké době chystá na dané téma rozsáhlejší, přibližně dvacetiminutovou reportáž.

[Text: Evelyna Kulíšková] S tím, jak v Česku roste zájem o zdravý životní styl, přibývá lidí, kteří si z fitness dělají výnosný byznys. Za poslední dva roky udělilo ministerstvo školství trenérským školám rekordních 80 akreditací. Výuka na nich je však často nekvalitní.

"Čas od času se mi stane, že se na mě obrátí absolvent nějaké trenérské školy, když si uvědomí, že se vlastně nenaučil vůbec nic, abych mu doporučil nějakou trenérskou školu, kde se opravdu něco naučí," potvrzuje ze své praxe předseda Svazu kulturistiky a fitness ČR Martin Jebas. Kvalita komerční sportovní výuky se podle něj rok od roku zhoršuje.

Ministerstvo školství v loňském roce nepřikročilo kvůli nedostatku lidí ani jednou ke kontrole příslušných kurzů, respektive trenérských škol. Do budoucna by však mělo tuto oblast čekat zpřísnění pravidel a jasnější definování standardů jednotlivých kurzů.

Reportáž Evelyny Kulíškové si můžete poslechnout pomocí přehrávače pod článkem.
Původní článek naleznete v plném znění na stránkách Českého rozhlasu.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.01.22:28DiamonD123 - Dotyčnému vysvětleno skrz SZ, když to nechápe :)
18.01.22:22KKarmasin - Smůla, byli jsme v kurzu spolu, vím to na sto procent.
18.01.22:19DiamonD123 - Tak to jsi slyšel blbě :)
18.01.21:46KKarmasin - Co jsem slyšel, tak tě několikrát vyhodili od zkoušek, tak..
16.01.19:20Matheus - Problém je, že se požadavky studentů diametrálně liší od p..
16.01.15:18DiamonD123 - Zrovna Ronnie taky žádnou zázračnou kvalitou neoplývá, i k..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra