Reklama:

Žebříček profesionálů IFBB 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Profesionálové IFBB mají za sebou nabitý rok 2016. Počet soutěží rok od roku roste a tento rok posouvá laťku ještě výše než rok předešlý. 24 profesionálních soutěží se v jednom roce nikdy neuskutečnilo. Na vzestupu se podílí nejvíce značka Arnold Classic, která letos splnila své slovo a uspořádala na každém kontinentu jednu show. Nejnabitější byla podzimní část konaná po Mr. Olympia, kde přišel i první experiment se značkou Olympia, která se uskutečnila v Dortmundu pod názvem Olympia Europe 2016.

přehled vítězů v roce 2016
Levrone Pro Classic McMillan Cedric
Arnold Classic Greene Kai
Arnold Classic Australia Greene Kai
Arnold Classic Brasil Greene Kai
BodyPower Pro Winklaar Roelly
New York Pro Jackson Dexter
California Pro Kuclo Steve
Arnold Classic Africa Jackson Dexter
Toronto Pro Supershow Sylvester Nathan
Wings of Strenght McCarver Dallas
Vancouver Pro Pakulski Ben
GP of Baltimore Martinez Victor
Wings of Strenght PBW Tampa Pro Williams Akim
Golden State GP Compton Justin
Arnold Classic Asia Compton Justin
Mr. Olympia Heath Phil
Arnold Classic Europe Jackson Dexter
Kuwait Pro Elssbiay Mamdouh
EVLS Prague Pro Bonac William
Nordic Pro Bonac William
Olympia Europe Jackson Dexter
Ferrigno Legacy Sylvester Nathan
Sheru Classic Winklaar Roelly
San Marino Pro Beyeke Lionel

Vrchol roku v podobě Mr. Olympia vyhrál Phil Heath a zůstává tak králem současné kulturistiky. Bohužel Phil soutěží již výhradně v Las Vegas, a tak s jediným startem figuruje v žebříčku na nižších pozicích. Na jeho obranu musí zaznít, že podobná soustředěnost jen na Olympii není především pro držitele tohoto titulu nic neobvyklého. Vůbec první držitel titulu Mr. Olympia, který vstoupil na pódium jiné soutěže v době svého kralování byl až v roce 1984 Samir Bannout, který na Canada Pro Cupu okusil chuť porážky hned od 4 soupeřů! Lee Haney během svého 8letého kralování v roce 1987 vyhrál GP Germany i proto, že se Mr. Olympia konala o týden dříve nedaleko ve švédském Göteborgu. Až Dorian Yates začal absolvovat evropské Grand Prix (8x), aby se mohl představit i na domácí půdě v Anglii. Nejaktivnějším v tomto směru byl Ronnie Coleman, který v době svých 8 titulů absolvoval 16 soutěží. Došel si i pro titul na Arnold Classic 2001, ale také utrpěl jednu porážku od Güntera Schlierkampa na Show of Strength Pro Championships 2002 a stal se tak prvním držitelem titulu Mr. Olympia, který v době svého kralování prohrál. Skóre zbývajících třech držitelů je: Jay Cutler 3 soutěže během 4 let kralování, Dexter Jackson v jediném roce, kdy vyhrál Olympii, nestartoval. A Phil Heath má na svém kontě 3 starty během šesti let.

Souboj o vedení v žebříčku se tak udál mezi ostatními finalisty Mr. Olympia 2016, ze kterých vyčnívá aktivní Dexter Jackson, jenž si v této sezóně došel pro prestižní tituly z New York Pro a Arnold Classic Africa. Po bronzu z Las Vegas vydržel soutěžit celý měsíc a ukořistil prvenství i z Arnold Classic Europe a Olympia Europe. Takové nasazení a úspěšnost zaručují slušný bodový náskok před ostatními. Dexter je rekordmanem v mnoha směrech. Podívejme se nyní na nejlepší borce v počtu vítězství na soutěžích Arnold Classic. Více jak dva tituly získali Jay Cutler (3x) a Flex Wheeler (4x) ještě v době, kdy se konal jen tradiční Arnold Classic v Columbusu. 5 titulů má na svém kontě Kai Greene, který ke třem „americkým“ titulům přidal i prvenství z Brazílie a Austrálie. Dexter se dělí s Flexem o rekord v počtu čtyř vítězství v USA a navíc začíná kompletovat svou sbírku, když k dalším dvěma titulům z Evropy doplnil titul z Austrálie a Afriky. Má tedy 8 titulů a zbývá mu získat Arnold Classic Brasil a Asia!

Nováček roku Nathan Sylvester a skokan roku Lionel Beyeke

Druhý Shawn Rhoden utrpěl sice po Olympii některé nepříjemné porážky, ale z toho si tento velký pohodář nic nedělal hlavně proto, že v den D slavil své malé vítězství. Phila Heatha sice neohrozil, ale ostatní ano a stříbrná medaile z Mr. Olympia je pro něj největším úspěchem kariéry.

Třetí William Bonac zažil také nejlepší sezónu své kariéry, když prorazil do absolutní špičky a získal cenné skalpy všech borců kromě Heatha. Základem jeho bodového úspěchu je titul z Prahy. William si oproti loňsku polepšil o 6 příček, a i když to není největší skok žebříčkem, je to určitě nejvýznamnější skok roku. Jeho konkurenceschopnost se zlepšila nejznatelněji z celé širší špičky a díky jeho nízkému vzrůstu (170 cm) má profi špička po dlouhé době tak malého konkurenta.

Nejaktivnějším borcem byl stejně jako loni Roelly Winklaar, kterému se také podařilo prorazit do nejužší špičky, ale vždy ji výsledkově jen uzavíral. Aby získal nominaci na další ročník, musel podržet formu až do listopadu (2 měsíce!), aby se mu vyklidilo pole k možnosti získat vítězství. Dočkal se až na Sheru Classic. Přesto je jeho zlepšení úchvatné, pořád dokáže přibírat svalovinu a zdá se, že problémy s dotažeností formy už nejsou tak znatelné. Devět startů v jednom roce je neskutečná porce, 4. místo mu tak patří určitě zaslouženě.

O páté místo se dělí již zmíněný Phil Heath a Mamdouh Elssbiay. Mamdouh dosáhl zlepšení na Mr. Olympia, ale na medaili to opět nestačilo. Týden nato se představil ve Španělsku možná v nejlepší formě své kariéry a sahal po titulu Arnold Classic Europe. Rozhodčí dali přednost Dexterovi, a tak mu mírnou vzpruhou bylo vítězství v podstatě na domácí půdě v Kuvajtu. Big Ramy se snaží pracovat na kvalitě a je ochoten obětovat i něco na objemech, ale zatím stále čeká na tvrdost, pruhy, detaily a občas nějakou tu žílu. Přesto již nyní můžeme konstatovat, že historicky Ramy nezapadne do škatulky obrů typu Fuxe nebo Rühla. Stále je mu 32 let, což je na dnešní kulturistiku takový začátek vrcholu.

rok nováček roku umístění skokan roku posun
2008 Tarek Elsetouhi 25.
2009 Evan Centopani 13. Hidetada Yamagishi +48
2010 Roelly Winklaar 9. Mike Kefalianos +33
2011 Robert Burneika 26. Victor Martinez +19
2012 Juan Morel 15. Shawn Rhoden +32
2013 Mamdouh Elssbiay 8. Keith Williams +19
2014 Max Charles 27. JoJo Ntiforo +34
2015 Michael Lockett 19. Joshua Lenartowicz +36
2016 Nathan Sylvester 14. Lionel Beyeke +39

Po loňském roce bez jediného startu se Kai Greene vrátil a ze svých kvalit rozhodně neslevil. Nyní je v pozici uraženého prince, který si řekl, že lepší než stříbro z Mr. Olympia jsou vítězství na jiných soutěžích, a to především na Arnold Classic. Letos přidal do své sbírky hned tři tituly: z Columbusu, Austrálie a Brazílie a zopakoval tak hattrick Dextera z loňska (USA, Australia, Europe). Sice s největším počtem titulů, ale bez bodů z Olympie to v žebříčku stačí na 6. místo.

Sedmý Cedric McMillan začal vítězstvím na Levrone Pro Classic 2016, pak se představil ve skvělé formě na Arnold Classic, kde bral stříbro, a na Olympii se o jedno místo nevešel do prestižní šestky. Osmý Compton zůstal trochu za očekáváním, když na Arnold Classic nestačil na medaili, pak sice ve slabší konkurenci získal dva tituly na soutěžích Golden State Grand Prix 2016 a Arnold Classic Asia 2016, ale každému bylo jasné, že v Las Vegas musí chytit daleko lepší formu, aby uspěl. To se bohužel nestalo, a tak Justin uzavíral první desítku. Po Olympii nesoutěžil a soustředil se na soutěž Ferrigno Legacy, která se konala až koncem října, ale plány na získání nominace na Mr. Olympia 2017 mu překazil Nathan Sylvester. Ještě před dvěma lety bych tipoval, že kariéry Justina i Cedrica budou strmější, ale Justin je stále velmi mladý (27 let), takže není všem dnům konec, a Cedricovi chyběl do prestižní TOP 6 na Olympii jen krůček. Desátý Joshua Lenartowicz potvrdil, že jeho dvě vítězství z podzimu 2015 nebyla náhodná, když na Arnold Classic dosáhl na senzační bronz a na Olympii se vešel do elitní desítky.

Petar Klančir, Lukáš Osladil a Tomáš Kašpar

Do TOP 10 se tento rok tedy dostali právě Justin Compton, Joshua Lenartowicz a navrátivší se Kai Greene na úkor zraněného Dennise Wolfa, Juana Morela a Branche Warrena. Z druhé desítky stojí za zmínku rozhodně Lionel Beyeke, který se po loňské nepovedené sezóně vrátil ve výborné formě, v Dortmundu získal cenný skalp Roellyho Winklaara a na poslední soutěži v San Marinu vybojoval vítězství a tím i nominaci na Olympii. Po třech letech neúspěšné a urputné snahy o nominaci se tento Francouz dočkal. Jeho úspěch dokumentuje i největší skok v žebříčku (+ 39 míst). Jen o bod za ním následuje nejlepší nováček roku Nathan Sylvester, který se ve své premiérové sezóně mezi profesionály představil ve skvělém světle. Na BodyPower Pro nestačil jen na kolegu z týmu Oxygen Gym Roellyho Winklaara, na další soutěži California Pro již sahal po vítězství, kterého se dočkal až v Torontu a zopakoval ho i na podzim na Ferrigno Legacy. Takhle úspěšnými nováčky byli v minulých letech jen další kolega z týmu Oxygen Gym Mamdouh Elssbiay (r. 2013), již zmíněný Roelly Winklaar (r. 2010) a Evan Centopani (r. 2009). Z dalších nováčků tohoto roku jmenujme dvacátého Petara Klančira a třicátého Alexise Riveru Rolona.

rok comeback roku umístění nejaktivnější závodník starty
2008 Kevin English 16. Toney Freeman 8
2009 Victor Martinez 6. Hidetada Yamagishi 5
2010 Dennis Wolf 7. Hidetada Yamagishi 6
2011 Victor Martinez 3. Toney Freeman 8
2012 Bill Wilmore 25. Shawn Rhoden 8
2013 Victor Martinez 7. Toney Freeman 7
2014 Marius Dohne 25. Juan Morel 8
2015 Renaldo Gairy 33. Roelly Winklaar 6
2016 Kai Greene 7. Roelly Winklaar 9

Lukáš Osladil potvrdil, že loňský skvělý vstup do kategorie open nebyl rozhodně náhodný. Lukáš zaznamenal opět znatelný pokrok, což dokládá mnoho skvělých výsledků a především časté vyvolávání s těmi nejlepšími. Dokázal porazit nejen Klančira, ale i Lenartowicze, Locketta nebo například Pakulskiho. Na Nordic Pro bral stříbro a na Ferrigno Legacy bronz. Lukáš má skvěle rozehranou hru o nepřímou nominaci. Momentálně je druhý, ale 7 bodů určitě stačit nebude, což si Lukáš jistě uvědomuje a plánuje účast na Arnold Classic South America 2017 a Arnold Classic Africa 2017. Věřme, že na nominaci dosáhne, a bude zajímavé pozorovat, kam až ho starty na těchto soutěžích v žebříčku posunou. Body se mu budou odečítat až po Olympii.

Z dalších českých profesionálů tento rok bodoval Tomáš Kašpar, který se oproti loňsku zlepšil nejen výsledkově, ale i postavou. V žebříčku je z toho skok o 18 příček výše na 34. místo. Bodovali i Dalibor Hájek a Tomáš Bureš.

p. jméno body r. 2015
1. Jackson Dexter 351 ( 1. )
2. Rhoden Shawn 231 ( 2. )
3. Bonac William 205 ( 9. )
4. Winklaar Roelly 203 ( 7. )
5. Elssbiay Mamdouh 200 ( 4. )
5. Heath Phil 200 ( 3. )
7. Greene Kai 160 ( - )
8. McMillan Cedric 150 ( 8. )
9. Compton Justin 142 ( 12. )
10. Lenartowicz Joshua 133 ( 19. )
11. Martinez Victor 98 ( 11. )
12. Charles Max 88 ( 14. )
13. Beyeke Lionel 85 ( 52. )
14. Sylvester Nathan 84 ( - )
15. Morel Juan 70 ( 10. )
16. Smalls Fred 64 ( 25. )
17. Curry Brandon 63 ( 13. )
18. Lockett Michael 58 ( 19. )
19. McCarver Dallas 56 ( 42. )
20. Warren Branch 47 ( 5. )
20. Klančir Petar 47 ( - )
22. Williams Akim 46 ( 34. )
23. Kuclo Steve 45 ( 26. )
23. Osladil Lukáš 45 ( 23. )
25. Pakulski Ben 36 ( 31. )
26. Kevin Jordan 30 ( 37. )
27. Delarosa Jonathan 29 ( 26. )
28. Jackson Johnnie 26 ( 18. )
28. DeVis Clarence 26 ( 39. )
30. Rivera Rolon Alexis 24 ( - )
30. Beckham Jeff 24 ( - )
32. Kefalianos Mike 23 ( - )
33. Centopani Evan 22 ( 16. )
34. Kašpar Tomáš 19 ( 52. )
34. Rockel Ronny 19 ( 15. )
34. Fateev Vitaly 19 ( 34. )
37. Gairy Renaldo 18 ( 33. )
38. Shabunya Alexey 17 ( - )
39. Fritz Roman 15 ( 64. )
39. Almeida Paulo 15 ( 74. )
41. Wyler Lukas 14 ( - )
42. Obaid Essa 12 ( 46. )
42. Abiad Fouad 12 ( 21. )
42. Al-Khayat Abdulhadi 12 ( - )
42. Ray Branden 12 ( 52. )
46. Jalali Aziz 10 ( - )
46. Freeman Toney 10 ( 31. )
48. Montgomery Cody 9 ( - )
49. Hudson Andrew 8 ( - )
49. Ano Henri-Pierre 8 ( 23. )
51. Jaramillo Rafael 7 ( 37. )
51. Wade Josh 7 ( - )
51. Rowe Brad 7 ( 43. )
51. Griffen Charles 7 ( - )
51. Zupan Miha 7 ( - )
55. Valliere Iain 6 ( 45. )
55. Fedorov Alexander 6 ( 28. )
55. Williams Gerald 6 ( - )
55. Choopan Hadi 6 ( - )
58. Fahim Ibrahim Sami 5 ( 49. )
58. Pateracki Ryan 5 ( 69. )
58. Decker Dan 5 ( - )
61. Hájek Dalibor 4 ( - )
61. Bracamontes Eddie 4 ( - )
61. Cipriani Mike 4 ( - )
61. Khalfan Taysir 4 ( - )
65. Long Jeff 3 ( 64. )
65. Yersky Brian 3 ( - )
65. Nguyen An 3 ( 83. )
65. Velichko Arkadii 3 ( - )
69. Hofer Sandro 2 ( - )
69. Romero Manuel 2 ( 39. )
69. Atoyan Grigori 2 ( 29. )
69. Toth Daniel 2 ( 46. )
69. Bureš Tomáš 2 ( - )
69. Lomeli Manuel 2 ( 49. )
69. Crawford Andrew 2 ( - )
76. Mone Blair 1 ( - )
76. Parra Benjamin 1 ( - )


Pohled do historie let 1978 až 2016

Stejně jako u žebříčku kategorie do 212 liber zařazuji na konci roku stručný pohled do historie, chtěl jsem vždy něco podobného zařadit i ke kategorii open, ale jedná se o dva dost rozdílné světy. Kategorie do 212 liber je velmi mladá a stále funguje na stejných základech. Soutěží sice přibývá a nově se koná i Arnold Classic, ale to jsou asi všechny významné změny kategorie lehkotonážníků. Naopak do světa kategorie open svým způsobem padá celá historie kulturistiky a její ucelený příběh se Vám pokoušela přiblížit série článků z roku 2013. Dnešní pohled do historie kategorie open bude ohraničen vznikem profesionální divize IFBB roku 1978. Od tohoto momentu má profesionální divize podobná pravidla. Je jasné, že porovnání formou žebříčku je pro borce minulých let trochu nespravedlivé, protože počet soutěží má vzestupnou tendenci. Stejně tak prestiž soutěží se v tomto čase mění a vyvíjí, některé soutěže zanikají a některé vznikají. Přesto jsem pro zpestření sestavil žebříček stejnými pravidly, jako je tvořen roční žebříček pravidelně publikovaný na našem webu. Velké hvězdy 60. a 70. let, jakými byli Arnold Schwarzenegger, Sergio Oliva, Frank Zane a další, na předních příčkách tohoto žebříčku nenajdete, ale přesto je porovnání zajímavé.

Žebříček dokládá, že Dexter Jackson je i přesto, že drží jen jeden titul Mr. Olympia, v historii kulturistiky velkým unikátem. Dexter se neuvěřitelných 18 let pohybuje v absolutní špičce a jeho zápal do soutěžení je nezlomný. V této matematice je jeho prvenství suverénní a všichni dobře víme, že Dexter ještě svou kariéru nekončí, a zdá se skoro nepředstavitelné, že by jeho výkonnost najednou na absolutní špičku neměla stačit. Proto se bude jeho náskok dále zvětšovat. Na druhém místě je osminásobný držitel titulu Mr. Olympia Ronnie Coleman a třetí těsně před Jayem Cutlerem Kevin Levrone.

Ze současných borců je pátý Phil Heath a ve druhé desítce se s podobnými bodovými zisky nachází Victor Martinez, Kai Greene, Branch Warren a Dennis Wolf. Shawnu Rhodenovi patří 21. místo.

Za žebříčkem dvaceti nejlepších jsou uvedeny i vybrané statistiky. Vedle známých výčtů držitelů titulů Mr. Olympia jsou zmíněna i jména borců, kteří byli v daný rok jedničkou žebříčku. Nejúspěšnější je v tomto směru Ronnie Coleman, který byl nejlepší 4x. Třikrát se to povedlo pětici Albert Beckles, Lee Haney, Kevin Levrone, Phil Heath a Dexter Jackson. K výčtu počtu vítězství, medailí a startů dodejme úspěchy Čechů a Slováků. Pavol Jablonický má na svém kontě 3 vítězství, 7 medailí a 37 startů. Lukáš Osladil zaznamenal v kategorii open zatím jedno vítězství a 4 medaile, Jaroslav Horváth 3 medaile a Dalibor Hájek jednu.

p. jméno body
1. Dexter Jackson 3 652
2. Ronnie Coleman 2 797
3. Kevin Levrone 2 498
4. Jay Cutler 2 460
5. Phil Heath 1 975
6. Lee Haney 1 953
7. Flex Wheeler 1 876
8. Chris Cormier 1 767
9. Albert Beckles 1 683
10. Dorian Yates 1 615
11. Shawn Ray 1 513
12. Vince Taylor 1 503
13. Victor Martinez 1 487
14. Kai Greene 1 452
15. Branch Warren 1 401
16. Dennis Wolf 1 366
17. Robby Robinson 1 359
18. Nasser El Sonbaty 1 316
19. Lee Labrada 1 296
20. Rich Gaspari 1 223


Vybrané historické statistiky profesionální divize IFBB kategorie open

rok 1. místo v žebříčku titul Mr. Olympia rok 1. místo v žebříčku titul Mr. Olympia
1978 Robby Robinson Frank Zane 1998 Ronnie Coleman Ronnie Coleman
1979 Mike Mentzer Frank Zane 1999 Ronnie Coleman Ronnie Coleman
1980 Chris Dickerson Arnold Schwarzenegger 2000 Flex Wheeler Ronnie Coleman
1981 Chris Dickerson Franco Columbu 2001 Ronnie Coleman Ronnie Coleman
1982 Albert Beckles Chris Dickerson 2002 Chris Cormier Ronnie Coleman
1983 Lee Haney Samir Bannout 2003 Jay Cutler Ronnie Coleman
1984 Albert Beckles Lee Haney 2004 Ronnie Coleman Ronnie Coleman
1985 Albert Beckles Lee Haney 2005 Gustavo Badell Ronnie Coleman
1986 Rich Gaspari Lee Haney 2006 Jay Cutler Jay Cutler
1987 Lee Haney Lee Haney 2007 Victor Martinez Jay Cutler
1988 Rich Gaspari Lee Haney 2008 Dexter Jackson Dexter Jackson
1989 Vince Taylor Lee Haney 2009 Branch Warren Jay Cutler
1990 Lee Haney Lee Haney 2010 Phil Heath Jay Cutler
1991 Vince Taylor Lee Haney 2011 Phil Heath Phil Heath
1992 Kevin Levrone Dorian Yates 2012 Shawn Rhoden Phil Heath
1993 Flex Wheeler Dorian Yates 2013 Phil Heath Phil Heath
1994 Kevin Levrone Dorian Yates 2014 Dennis Wolf Phil Heath
1995 Nasser El Sonbaty Dorian Yates 2015 Dexter Jackson Phil Heath
1996 Kevin Levrone Dorian Yates 2016 Dexter Jackson Phil Heath
1997 Nasser El Sonbaty Dorian Yates

vítězství medaile starty
Ronnie Coleman 26 Dexter Jackson 58 Albert Beckles 88
Dexter Jackson 26 Kevin Levrone 49 Dexter Jackson 81
Kevin Levrone 20 Ronnie Coleman 40 Johnnie Jackson 75
Flex Wheeler 17 Vince Taylor 38 Chris Cormier 72
Vince Taylor 16 Chris Cormier 37 Miloš Šarčev 72
Jay Cutler 15 Nasser El Sonbaty 31 Darrem Charles 71
Dorian Yates 15 Flex Wheeler 30 Ron Love 67
Phil Heath 12 Jay Cutler 27 Ronnie Coleman 66
Chris Cormier 11 Johnnie Jackson 26 Vince Taylor 65
Chris Dickerson 11 Albert Beckles 24 Kevin Levrone 63
Kai Greene 11 Toney Freeman 63
Lee Haney 11


Pravidla žebříčku:
umístění Mr. Olympia Arnold Classic úroveň 3* úroveň 4** úroveň 5*** úroveň 6****
1. 200 100 60 40 20 10
2. 150 75 45 30 15 6
3. 120 60 36 24 12 4
4. 90 45 27 18 9 2
5. 70 35 21 14 7 1
6. 50 25 15 10 5
7. 40 20 12 8 4
8. 30 15 9 6 3
9. 20 10 6 4 2
10. 10 5 3 2 1
11. 8 3 2
12. 6 1 1
13. 4
14. 2
15. 1

* úroveň 3 - Arnold Classic Europe, New York Pro, EVLS Prague Pro
* úroveň 4 - Arnold Classic Brasil, Arnold Classic Africa, Arnold Classic Asia
*** úroveň 5 - Arnold Classic Australia a ostatní soutěže s počtem závodníků 11 a výše
**** úroveň 6 - ostatní soutěže s počtem závodníků 10 a méně


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 6 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! https://docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Ag...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra