Reklama:

Jak dlouho vydrží kreatin monohydrát rozmíchaný ve vodě?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Suplementace

Na téma kreatin už bylo napsáno opravdu hodně. Aby taky ne, kreatin se v posledních desetiletích stal de facto nejvýznamnějším legálním doplňkem sportovní výživy, co se nárůstu svalové hmoty týče. Po nástupu kreatinu monohydrátu se postupem času dostala na trh celá řada jeho dalších forem, které se staly více či méně komerčně úspěšnými a využívanými. Ale tohle už všechno pravděpodobně znáte a není to předmětem tohoto článku. Podrobné informace o kreatinu doslova od A až do Z najdete v souvisejících článcích.

Dnešním tématem je praktická informace o tom, jak dlouho Vám vydrží kreatin rozpuštěný ve vodě, respektive připravený jako například potréninkový nápoj. Jistě jste se již někde doslechli, že kreatin monohydrát není ve vodě stabilní a degraduje na odpadní produkt kreatinin. To je sice pravda, jak ale tato degradace probíhá v čase a jak je významná? Odpověď je taková, že to není "příliš horké". Podívejte se dobře na následující graf, který zachycuje rychlost degradace kreatinu v závislosti na pH roztoku.

Rychlost degradace kreatinu monohydrátu v roztoku podle pH

Sami vidíte, že se prakticky nemusíte ničeho obávat, pokud si dáte kreatin do vody a odejdete například na trénink nebo do práce. Prvních zhruba deset hodin, pokud není roztok příliš kyselý (čistá voda má pH 7), se prakticky nic neděje. Nemusíte se tak zbytečně obávat o nějaké desítky minut či hodiny, kreatin vydrží stabilní dostatečně dlouho na to, abyste jej stihli zkonzumovat.


Zdroj:
Stability of Creatine in aqueous solution, Dr. Ralf Jäger (DEGUSSA Health & Nutrition)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.12.19:08igi27 - Vyborne! dlhu dobu som tiez radsej nenechaval kreatin rozr..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra