Reklama:

Pět nejhorších cviků v historii podle Jerryho Brainuma

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Jerry Brainum je jednou z největších kapacit v kulturistice, ať už je řeč o tréninku, stravě, doplňcích, nebo i různých tajuplnějších substancích. Bývalý kulturista publikoval v různých kulturistických a fitness magazínech více než 5000 článků, ze kterých čerpal znalosti už třeba Frank Zane. Jerry trénoval v Gold's Gymu s Arnoldem a jeho rad a zkušeností využívala a využívá řada nejlepších kulturistů, ale i ostatních vrcholových sportovců.

Jerry je jednou z osobností, které se pravidelně objevují na YouTube kanále Generation Iron, a v jednom z posledních videí se rozhodl dát dohromady pět nejhorších cviků v historii kulturistiky. Seznam dával podle všeho dohromady na základě vlastních zkušeností podle toho, co všechno si při různých cvicích odrovnal. Takže teď už samotná zlatá pětka:

  • Tlaky za hlavou - cvik, který už dnes nebývá tak často k vidění. Pamětníci zamáčknou slzu v oku, když vzpomenou na svá mladá léta, kdy tento cvik býval nedílnou součástí pořádného tréninku ramen kdekoho. Jerry poukazuje na to, že tlaky za hlavou ramena přetěžují, když se při nich dostávají do slabé pozice. Trpí zejména rotátorová manžeta. Tlaky za hlavou jsou jedním ze cviků, které Jerry viní z toho, že dnes nemůže cvičit tlaky ani s tou nejlehčí váhou.

  • Přítahy k bradě úzkým úchopem - tento cvik je dnes stále rozšířený, nicméně na zdraví ramen má podobně devastační účinky jako tlaky za hlavou. Jerry navrhuje variantu legendárního Vince Girondy, který doporučoval rozšířit úchop alespoň na šířku ramen a činku zvedat pouze ke spodní části hrudníku. Takhle byste měli být schopni dostatečně zatížit boční delty, aniž byste museli podstupovat riziko poškození ramen.

  • Předpažování - cvik, který Jerry nepovažuje ani tak za nebezpečný, jako spíše za zbytečný. Přední delty jsou nevyhnutelně zatěžovány při všech cvicích na prsa, ať už jsou to tlaky, nebo třeba rozpažky, a není nutné je cvičit izolovaně. Boční a zadní delty naopak většina kulturistů, natožpak kondičních cvičenců zanedbává.

  • Stahování kladky za hlavu - stejný případ jako tlaky za hlavou v bleděmodrém. Jerry jednoznačně doporučuje variantu stahování kladky před hlavu.

  • Hacken dřepy s úzkým postojem - cvik, který Jerry viní z toho, že mu v průběhu let zbrousil chrupavky v kolenech až na kost. Rozumnějším přístupem je rozšířit postoj, aby nebyl samotný kolenní kloub tolik zatížen. Ne každý se očividně narodil s koleny Toma Platze. Jerry také varuje před používáním příliš těžkých vah u předkopávání, které by mělo zůstat pouze lehčím izolovaným cvikem.


Pět nejhorších cviků v historii kulturistiky podle Jerryho Brainuma


Video:
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.12.13:40reveira - Tak pod to se mohu jen podepsat.Cvičím sice o dva roky mén..
02.12.13:33xroll - To je právě ten omyl který má na svědomí to, že tyto cviky..
02.12.13:05mysH - Mrtvola a drep je pro `kazdyho`. Co neni pro kazdyho (bohu..
02.12.11:06xroll - Bohužel si musíme přátelé nalít čistého vína. To, že se pr..+1
01.12.19:12jari - Já dám za tlaky za hlavou ruku do ohně. Ono jde spíš o to,..
01.12.09:18Hulkie - Tlaky za hlavou můžu cvičit, i když mám rotátorovou manžet..
30.11.22:37Arnold Strong - No tahle stara era vydrzela. Vsechno mozny 3 az 5 hodin tr..
30.11.19:56Č174 - Pěkně napsáno. Tlaky vždy před hlavu, Stahování kladky tak..
30.11.14:30deiw - Nedá se než souhlasit. Předpažování jsem vyřadil ze stejné..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBehind the Pump - Branch Warren a Joh...
jr.e (22:39) • Nevím teda,ale technika Cviků u Branche a Johnniho je otřesná.,(hlavně co největší váhu...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (22:13) • To je jedna fotka podívej se zepředu málo hmoty zality břicho atd...... na mezinárodní...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (16:21) • Vždyť vypadá dobře.... https://kulturistika.ronnie.cz/img/data/clanky/galerie_2011/29...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (15:46) • Sobotkovi chybí trošku soudnost! Nechápu co se tam ser..... zbytečná cesta
magazínKarolína Machová - trénink zad a bice...
Klára (08:24) • Dávat za příklad někoho z roku 2013 je chyba, tenkrát byly bikini o hodně jinde než teď...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra