Reklama:

CrossFit: Pošesté a letos naposledy řádila Bestie v Ostravě

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V letošním roce crossfitový atlet, trenér a majitel gymu CrossFit Hradec Králové uspořádal celkem šest závodů série Bestie Open, určených primárně pro začínající a hobby sportovce. To ovšem ani zdaleka neznamená, že by se jednalo o závody snadné. Atleti vždy dostanou pořádnou nálož, jediná úleva je v tom, že je organizátor netrápí technicky náročnými prvky. Závod cestuje po republice, jeho poslední zastávkou se letos stala 26. listopadu Ostrava, kde prostory pro akci poskytl gym Colliery CrossFit.

Účastnící se atleti mohli závodit jako jednotlivci v ženské, či mužské kategorii, ti s týmovějším duchem si zde mohli zasoutěžit ve smíšených dvojicích. Na všechny kategorie čekaly celkem tři soutěžní workouty, všechny z hlavy "otce" závodu Martina Štěpánka.

Soutěž začala zostra. Intervaly s thrustery, assault bikem, box jumpy a veslem daly plícím řádný záhul, přičemž s assault bikem se zde celá řada závodníků potkala vůbec poprvé. Vyhnout se tomuto pekelnému stroji mohli jen někteří atleti startující ve dvojicích, kteří si mezi sebe disciplíny dělili, ostatní si ale téhle lahůdky užili plnými doušky.

Workout 1
interval 60 vteřin práce / 60 vteřin odpočinek

 • thruster 40 kg / 25 kg na počet opakování
 • assault bike max calories
 • box jump overs na počet opakování
 • row max calories

O tom, co bude náplní druhého WODu, rozhodl los. Vylosovat workout se odhodlal jeden odvážný dobrovolník. Za vylosovaný workout s názvem "Like Karen" mu asi nikdo neděkoval, ale všichni účastníci se zachovali sportovně a dotyčného nezbili. A co obnášelo ono "Like Karen"? Neznamenalo to nic jiného než jednu řádně poťouchlou modifikaci. Závodníci museli odjet předepsaných 150 wallballů na čas, ovšem zádrhel byl v tom, že se při tom nesměli zastavit. Tedy zastavit se mohli, ale jakékoli přerušení plynulého pohybu bylo penalizováno 50 přeskoky přes švihadlo.

Workout "Like Karen"
časový limit 9 minut

 • 50 single unders + 150 wallballs
  9 kg / 4kg

Mírný rozruch vzbudil i závěrečný třetí workout. Když jej Martin Štěpánek předčítal, v tělocvičně to vyděšeně zašumělo, ovšem nakonec se úkolu všichni ujali statečně a zvládli jej se ctí. Je vidět, že i úroveň "začátečníků" roste, byla snad pouze jediná závodnice, která nezvládala klasické shyby a musela je nahradit snazší modifikací.

Workout 3
AMRAP, časový limit 10 minut

 • 14 front rack reverse lunges 50 / 30 kg
 • 7 shoulder to over heads 50 / 30 kg
 • 14 burpees over bar
 • 7 / 4 pull-ups

Nejlepšími atlety poslední letošní soutěže Bestie Open se stali Šárka Svobodová z žen, Dan Mudřík z mužů, soutěž dvojic ovládl tým Get Up 62.


Nejlepší muži a ženy soutěže Bestie Open Ostrava 2016
p. muži ženy
1. Dan Mudřík Šárka Svobodová
2. Jan Pravec Eliška Růžičková
3. Tomáš Čechmánek Pavla Klímková

Nejlepší dvojice soutěže Bestie Open Ostrava 2016
p. dvojice
1. Get Up 62
2. On a Ona
3. Different athletics Trnava


Bestie Open Ostrava 2016


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 38 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie