Reklama:

Filip Šteflovič o svém vítězství na Olympia Amateur Jordan 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Soutěž Olympia Amateur Jordan 2016, konající se v jordánském hlavním městě Ammánu ve dnech 17. - 19. listopadu, měla i svého českého zástupce. Svěřenec trenéra Vladimíra Pajiče Filip Šteflovič soutěžil v kategorii physique mužů do 178 cm a ve své kategorii vyhrál!

Filipe, předně gratuluji k úžasnému výsledku na Olympia Amateur Jordan. Předvedl jste tam podle Vašeho názoru svoji životní formu?

Děkuji mockrát. Říkám to každý rok, že mám svoji životní formu, protože vždy dám do přípravy maximum, ale letos to byla opravdu až nadživotní forma. Osvalení i celková stavba těla byly letošní rok úplně někde jinde.

Jak byste zhodnotil kvalitu svých soupeřů v Jordánsku?

Kvalita soupeřů byla vysoká. Arabské státy mají totiž na kategorii physique velmi dobrou genetiku (úzké pasy, tvrdá a slisovaná břicha směrem dovnitř a celkově dobře strukturované tvary). Když bych neudělal svoji životní formu, určitě bych zde neměl šanci.

V čem dle Vašeho názoru vynikal závodník, který získal absolutní vítězství?

Nemyslím si, že by nějak vynikal, ale někomu se to prostě dát muselo. V superfinále byli všichni soupeři opravdu skvělí. Postavou, projevem i celkovým pózingem. Byl jsem jediný Evropan, který stál v superfinále proti čtyřem Kuvajťanům. To svědčí o tom, že porazit takovou převahu nebylo snadné. Co bych dodal, Kuvajt jako celek si zasloužil odvézt si absolutní vítězství.

Jak se Vám obecně líbila soutěž v Jordánsku co do organizace, kvality zázemí pro závodníky, atmosféry atd.?

Soutěž se mi opravdu líbila a celková atmosféra byla velmi příjemná. Jsem moc rád, že mě jako odlišného závodníka velmi mile přijali a chovali se ke mně vstřícně. Organizačně soutěž už trochu klopýtala. Program byl pomalý a neskutečně zdlouhavý. Stále se na něco čekalo, ať už na předání čísel, nástřiky, nastoupení na stage atd. Tímto bych vyzdvihl i rozhodčí, kteří měli opravdu nabitý program, a myslím si, že to velmi dobře zvládli. Také bych rád vyzdvihl sponzory a partnery této akce, kteří se o závodníky postarali víc jak dobře. Pro závodníky byla nachystaná fitness krabičková jídla bez soli, cukrů atd. ode dne registrace až po ukončení celé soutěže. Za mě velké plus!

Na této přípravě jste spolupracoval s Vladimírem Pajičem. Jak velkou pomocí byl a co změnil na způsobu přípravy, na který jste byl zvyklý před Vaší vzájemnou spoluprací?

K tomuto tématu byla spousta otázek. Proč jsem si vybral právě Vláďu Pajiče, když už mě jednou připravoval atd. Bylo to právě proto, že na začátku mé soutěžní kariéry byl jedním z nejdůležitějších lidí kolem mě. Nachystal mě na první soutěže v klasické kulturistice, kde jsem se stal vicemistrem Moravy a Slezska, a následně vicemistrem ČR. Rok nato jsem se právě pod vedením Vládi stal mistrem ČR v kategorii physique. Pak jsme se na nějakou dobu odloučili. Já se mezitím hodně hledal, leccos jsem zkoušel, ale postupem času jsem se ve všem ztratil. Vláďu jsem oslovil po velkém zklamání na Olympii v Praze, kde jsem nedopadl příliš dobře. Stále jsem si neuvědomoval proč, ani jsem to nejspíš nechtěl vidět. Ten směr mi ukázal Vláďa. Řekl mi, že jsem si tím musel projít, abych přišel na to, jak to vlastně je.

Můj hlavní problém byl, že jsem se v této kategorii hnal za čím dál větším objemem svalů, což mi uškodilo. Díky Vláďovi jsem si všechny tyto věci uvědomil a dal jsem mu plnou moc ze mě opět vytvořit estéta. Na překopání celé postavy jsme pracovali přes půl roku, výsledek vidíte sami. Pro mě Vláďa není pouze trenér, ale je hlavně motivátor, manažer, psycholog a člověk, ke kterému vzhlížím a kterého plně respektuji. To je u mě na prvním místě. Mít člověka, o kterého vím, že se mohu opřít, a on mě podrží. Vláďa je mojí psychickou oporou nadevše. Díky tomu jsme a budeme neporazitelná dvojka!

Na svém Facebooku jste psal, že příprava před Olympia Amateur Jordan byla možná tou nejtěžší, jakou jste prozatím absolvoval. Čím to?

V předchozích letech jsem neměl tolik práce, byznysu atd. Teď podnikám v oboru fitness, věnuji se trenérství. Aktuálně opět připravuji spousty závodníků na jarní soutěže, do toho se věnuji komerci, založil jsem firmu SF7 s.r.o., navrhuji a vyrábím oblečení SF7 Pro Wear. Je toho tedy opravdu hodně, ale mohu říci, že se mi daří. Stále si navyšuji limity. Skloubit ale všechny tyto věci ještě se svou vlastní přípravou bylo opravdu náročné. Ale jak já říkám, co tě nezabije, to tě posílí. A tato příprava mě opravdu zocelila.

V letošním roce Vás ještě čeká závod IFBB Diamond Cup v Řecku a Olympia Amateur v San Marinu. Dokážete ještě nasbírat dost sil na to, abyste se dokázal na těchto závodech předvést v co nejlepším světle?

Soutěž v Řecku mám už za pár dní, tím pádem to zvládnu. A San Marino je zatím v oblacích. Na začátku jsme měli tutové dvě soutěže a San Marino bylo s otazníkem.

Nechal jste se slyšet, že v letošním roce hodláte získat profi kartu. Bude toto Vaším hlavním cílem pro nadcházející soutěže?

Ano, určitě. Je to můj dlouhodobý sen. Věřím, že se mi to teď podaří.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (22:39) • ygg: no vidis.. shodneme.. celou dobu ti pisu,ze to je jednodusse cely nahlavu. k posle...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
jari (22:34) • Yggu, ty sis myslel, že se nějak testuje ve velkém. Ti čtyři, co zmiňuješ, byli pravděp...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:19) • Jinak technická ... u toho Hájka to bylo v první chvíli i o tom, že Dalibor byl přesvěd...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:16) • Já mám pocit, že my se v jednom shodneme ... že je to jednoduše levá. Jen u tebe mi při...
magazínNejvětší obr v historii naší kulturis...
Maj0 Lipták (20:37) • 125 kg a ešte k tomu v kvalite ! :)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra