Reklama:

NPC Nationals 2016: čtrnáct
nových profesionálních kulturistů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Floridské Miami ve dnech 18. až 19. listopadu hostilo už pětatřicátý ročník prestižní americké amatérské soutěže NPC Nationals, která pro závodníky s americkým občanstvím tradičně představuje příležitost k boji o profesionální karty. Přes nebývalý boom nových kategorií, jehož jsme v posledních letech svědky, stále platí, že ústředním bodem klání zůstává zápolení v kulturistice mužů. V té bylo i tentokrát na NPC Nationals ve hře hned čtrnáct vstupenek do profesionálního tábora, když šanci zamířit mezi elitu měli získat zlatí a stříbrní medailisté všech hmotnostních kategorií.


Kulturistika mužů nad 102 kg - Dorian Haywood a Joe Mackey

V nejtěžší hmotnostní kategorii soutěž tentokrát nenabídla stejnou kvalitu jako vloni, kdy zde triumfoval Sergio Oliva Jr. Přesto ale rozhodčí dva borce, které posunou na příčky zajišťující profi kartu, najít museli. Za vítěze vybrali čtyřiatřicetiletého Doriana Haywooda, jenž do okruhu kandidátů na podobný úspěch patřil od svého absolutního prvenství z NPC Jr. Nationals 2014. Svěřenec trenéra Dava Kalicka k soutěži nastoupil o necelých 5 kg mohutnější než při svém letním startu na NPC USA, kde mu patřilo druhé místo. Kromě celkově vylepšených objemů zaujal především svalovým rozvojem hrudníku a paží. Klíčem ke slušné profesionální kariéře pro Doriana, jenž se může chlubit doktorským akademickým titulem v oboru chiropraxe, bude práce na dokonalejší prezentaci i výraznější tvrdosti svalů. V současnosti zvažuje návrh pořadatele květnového New York Pro Steva Weinbergera, aby si profesionální debut připsal už na jeho soutěži.

Druhé místo za 175 cm vysokým Haywoodem obsadil jednatřicetiletý svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta Joe Mackey. Kulturista, který dorostl do výšky 179 cm, se prezentoval mohutnou horní polovinou těla a vylepšeným rozvojem kvadricepsů, které dosud představovaly jeho nejvýraznější slabinu. Den před vstupem na pódium navážil zajímavých 116 kg.


Dorian Haywood a Joe Mackey na NPC Nationals 2016


Kulturistika mužů do 102 kg - Shaun Vasquez a Eric Dankwa

Ve druhé nejtěžší kategorii rozhodčí nejvíce oslovil jednatřicetiletý Shaun Vasquez, jenž k letošnímu NPC Nationals nastupoval se skromným cílem dosáhnout na umístění v první desítce. Možná právě proto, že na sebe nekladl žádný zbytečný tlak a na pódiu působil jistě, se později dokonce probojoval k absolutnímu vítězství. Shaun, který kromě kulturistiky podle svých slov miluje plnovous, psy a zbraně, se celkovým triumfem zařadil do mimořádně vybrané společnosti. Během dosavadní historie soutěže stejného úspěchu dosáhli totiž třeba Lee Haney, Shawn Ray, Vince Taylor nebo Kevin Levrone. K Vasquezovým přednostem patřily plné a oblé kvadricepsy, výborné paže a široká záda.

Druhou profesionální kartu v kategorii do 102 kg získal jednačtyřicetiletý Eric Dankwa. Prezentoval se impozantním svalovým rozvojem paží i ne vždy vídanou tvrdostí v oblasti břišních svalů a hrudníku.


Shaun Vasquez a Eric Dankwa na NPC Nationals 2016


Kulturistika mužů do 90 kg - Derik Oslan a Cane Bishop

V devadesátce se k vítězství při svém prvním startu na soutěži národní úrovně probojoval zajímavým potenciálem disponující Derik Oslan, kterého jsme Vám nedávno představili v souvislosti s jeho celkovým prvenstvím na NPC Eastern USA. Derik svůj výkon na NPC Nationals mohl postavit na dobré stavbě těla, a pokud se mu v budoucnu podaří přibrat několik dalších kilogramů svalové hmoty, mohl by před sebou mít mezi profesionály v kategorii do 212 liber (96,2 kg) slušnou kariéru. Začít by ji mohl už na květnovém New York Pro.

Ke druhému místu se probojoval svěřenec bývalého profesionálního kulturisty Krise Dima Cane Bishop, který na pódium přinesl pěkné kulaté svaly a vylepšené kvadricepsy. Pro konkurenceschopné účinkování mezi profíky se tento 171 cm vysoký borec kromě jiného bude muset zaměřit i na dosažení lepší dotaženosti v zadních postojích.


Derik Oslan a Cane Bishop na NPC Nationals 2016


Kulturistika mužů do 80 kg - Julius Rumingan a Miguel Senior

Kulturistika mužů do 80 kg představovala jednu z nejkvalitněji obsazených kategorií soutěže. Tuto skutečnost svým vystoupením jenom podtrhl vítězný Julius Rumingan, který se prezentoval brutální svalovou hustotou i tvrdostí, když na jeho postavě byly vidět roky tvrdé dřiny. Přibližně 163 cm vysoký borec, u nějž si nelze nepovšimnout následků dávného zranění prsního svalu, o zisk profesionální karty poprvé usiloval už v roce 2005. Tehdy na NPC USA v pětasedmdesátce svedl souboj s dnešní ikonou profesionální scény v kategorii do 212 liber Josem Raymondem. Nyní se na jednom pódiu budou moci sejít znovu.

Dalším závodníkem, který rozhodčí zaujal, se stal Miguel Senior. Nabídl pozoruhodnou formu i výjimečný rozvoj kvadricepsů a náleží mu druhé místo.


Julius Rumingan a Miguel Senior na NPC Nationals 2016


Kulturistika mužů do 75 kg - Cris Murray a Herbert Sotillo

V kategorii do 75 kg první místo vybojoval skvěle připravený Cris Murray, pro nějž je při ne zcela líbivém typu postavy právě stoprocentní forma cestou k úspěchu. O něco lepšími tvary i kompletnější postavou se může chlubit nakonec druhý Herbert Sotillo, jenž byl silný zejména v bočních postojích.


Cris Murray a Herbert Sotillo na NPC Nationals 2016


Kulturistika mužů do 70 kg - Justin Randall a Nicholas Cavallaro

Mezi borci, kteří se vešli do limitu sedmdesátky, všechny soupeře předčil pouze 157 cm vysoký Justin Randall, jenž se na soutěž připravoval pod vedením už jednou zmíněného Joseho Raymonda. Pětadvacetiletý závodník rozhodčí upoutal solidními objemy a tvrdostí i výborným dvojitým bicepsem zezadu. Druhé místo si připsal pěknými liniemi disponující Nicholas Cavallaro, jenž nabídl i úzký pas a ceněný vánoční stromeček v oblasti spodních zad, který dokresloval jeho dobrou formu. Ačkoliv Cavallarovi v tuto chvíli do limitu kategorie do 212 liber chybí propastných 26 kg, krátce po závodech se svěřil, že právě se závoděním ve dvěstědvanáctce do budoucna počítá.


Justin Randall a Nicholas Cavallaro na NPC Nationals 2016


Kulturistika mužů do 65 kg - Kenneth Ishikawa a Derek Okabayashi

V nejlehčí hmotnostní kategorii triumfoval Kenneth Ishikawa, jehož největší předností byl svalový rozvoj horní poloviny těla, která poněkud zastiňuje méně výrazná stehna. Druhou profi kartu v pětašedesátce vybojoval subtilnější, avšak vyváženější Derek Okabayashi.


Kenneth Ishikawa a Derek Okabayashi na NPC Nationals 2016


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.11.21:19Arnold Strong - Kolik stoji profi karta rocne ?licence
20.11.22:08Zodiak411 - Oproti loňskému roku to byla fakt slabota.
20.11.21:52Mikuc - Jedním slovem tragédie co se dnes dostane k profíkům!
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 39 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra