Reklama:
100 % Whey Protein - akce 2250 g + 400 g
Vybírejte z 12 příchutí! Více zde.

Jaroslav Paseka o závodech v Rusku: "V den soutěže bylo -28 °C!"

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Mezinárodní amatérská soutěž v kulturistice a fitness, která se odehrála v neděli 13. listopadu v dalekém ruském Tyumenu, byla zajímavá i z českého pohledu. Do letošní sezóny zde totiž vstoupil Jaroslav Paseka, který se v kulturistice mužů bez rozdílů vah probojoval k výbornému třetímu místu. Jaké byly závody ve zmiňovaném prvním ruském městě založeném na Sibiři i jaké jsou další soutěžní plány Jaroslava Paseky pro zbytek roku, se dočtete v našem následujícím rozhovoru!


Jaroslav Paseka

Máte za sebou vstup do sezóny v dalekém ruském Tyumenu, kde jste nastoupil k tamní mezinárodní amatérské soutěži. Bral jste tyto závody jako testovací soutěž před Vaší účastí na Olympia Amateur San Marino? Pokud ano, co Vám napověděly?

Neřekl bych, že zrovna testovací. Potřeboval jsem, aby závody v Tyumenu pro mě dopadly co nejlépe. Díky odměně za třetí místo si mohu dovolit další start na soutěži, kterou je Olympie v San Marinu.

Předstihli Vás pouze domácí borci Roman Dudushkin a Alexey Tronov. Jak jste s výsledkem spokojený a jaká byla soutěž po organizační stránce?

Řekl bych, že v kategorii kulturistiky byli jinak jen ruští borci, já byl jediným cizincem. Takže jsem s výsledkem spokojený. Po organizační stránce měli soutěž velmi precizní. Chovali se všichni velmi přátelsky. Musím říct, že i publikum bylo super!

Klání bylo kromě jiného věnované oslavám 430. výročí vzniku města. Jaký na Vás Tyumen udělal dojem?

V Tyumenu jsem nebyl poprvé. Před třemi lety jsme tuto soutěž absolvovali s Vojtou Koritenským. Tenkrát jsem byl osmý. Zpátky k Tyumenu. Celkem pěkné město, plné památek. Ale tentokrát byla taková zima, že jsme byli rádi, že si dojdeme nakoupit. V den soutěže bylo -28 °C!

Olympia Amateur San Marino od závodů v Rusku dělí tři týdny. Jak v nich vypadá Váš trénink a jídelníček? Snažíte se trénovat stále tvrdě, či už k tréninku přistupujete radě opatrněji? Zařazujete sacharidové vlny, anebo sázíte na jiný typ diety?

Celý rok jezdím trénink s vysokým počtem opakování, v dietě se snažím přidávat supersérie. Teď je trénink složený už jen ze samých supersérií nebo gigantických sérií. Takový trénink mi pomáhá vypálit zbytky podkožního tuku. Jídlo držím na nízkém množství sacharidů do 200 g, masa asi kilo. Dostatek zeleniny. Také rostlinné tuky ve formě ořechů kvůli dostatku energie pro trénink. V superkompenzaci dvoufázově procvičím od neděle do středy (na 50 g sacharidů denně) dvakrát celé tělo, abych vypálil všechen glykogen. Potom moje tělo v cukrovací fázi reaguje absolutně nejlépe!

Jaroslav Paseka

Loňskou sezónu jste končil výborným pátým místem z Olympia Amateur England. Bylo by pro Vás zklamáním, pokud by se Vám v San Marinu nepodařilo podobný výsledek minimálně zopakovat?

Ano, bylo by to zklamání. Věřím, že výsledek bude minimálně stejně dobrý! I když v této přípravě nemám tolik financí jako jindy, dřu jako nikdy! A pozoruji pokroky.

Kdo Vám v přípravě na letošní soutěže pomáhal? Je někdo, komu byste chtěl poděkovat?

Z mých nejbližších patří hlavní poděkování mé budoucí ženě Barunce, která mě velmi podporuje a fandí mi. Ze sponzorů jsou to hlavně pan Petr Buďa, majitel Sypatch gymu, a pan Alois Valík, majitel firmy AJV Energo - servis a oprava turbín. K přípravě také potřebuji kvalitní doplňky stravy, těmi mě podporuje Czech King. Dále bych chtěl poděkovat penziónu U Šikulů v Bolešíně. A nesmím zapomenout na Tomáše Bureše, který mi umožnil startovat za jeho Olympia Fitness.

Děkuji za přízeň mým fanouškům. Těší mě to a motivuje!


Jaroslav Paseka na závodech v Tyumenu


Jaroslav Paseka na závodech v Tyumenu - zákulisní fotografie


Jaroslav Paseka na závodech v Tyumenu - kompletní videozáznam*

* Video neobsahuje zvukovou stopu.


Jaroslav Paseka na závodech v Tyumenu - volná sestava


Jaroslava Paseku v přípravě podporují:


Foto:
www.vk.com / Alexey Pilizin
www.vk.com / Geometria.ru
archiv Jaroslava Paseky

Video:
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.11.17:15reveira - Podle mě to k tak masivnímu borci prostě patří.S menším bř..-1
22.11.09:22dozahranici - *80*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie