Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Rok 2016: Jak hodnotíte extrémní překážkové závody? (anketa)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní


Kalendář extrémních závodů 2016

Uteklo to jako voda a překážková sezóna 2016 nám skončila. Nemusíte ale zoufat. Registrace na sezónu 2017 už odstartovaly a můžete se vesele hlásit na další adrenalinem a hlavně blátem nabité zážitky.

Než zmíním něco málo z toho, co nás čeká, pojďme si shrnout, co je již za námi.

Sezóna 2016

Predator Race Run 2016 - Praha
Army Run NATO 2016
- Praha
Spartan Race Beast 2016 - Liberec
Urban Challenge 2016 - Praha
Gladiator Race 2016
- Milovice
Spartan Race Sprint 2016 - Praha

Za tuto sezónu se u nás v ČR běželo přes 40 závodů a rozdalo kolem 38 tisíc medailí (skoro tisíc závodníků na závod). Nejtěžší medaile se rozdávají v sérii Spartan Race a nejlehčí se dávají na Army Runu a Predator Race. Samozřejmě tím myslím samotnou váhu medailí, ne obtížnost závodu. Není těžké uhodnout, že nejvíce medailí bylo rozdáno v sérii Spartan Race, hlavně díky sprintům v Praze a Litovli.

Medaile průměrně váží cca 77 gramů (zvážil jsem všechny medaile, co se mi dostaly pod ruku, a váhy zprůměroval), takže se rozdalo cca 2,9 tuny železa, které teď zdobí vitríny, poličky, háčky a skobičky závodníků. Na takovou kupu železa by bylo potřeba 33 tisíc tun čočky (čočka má cca 90 mg železa v 1 kg) anebo 9,8 tuny krevelu (železné rudy, kterou určitě všichni znáte, jde o hnědočervené kameny, které jsou vcelku běžné). Při pohledu z druhé strany byste za 2,9 tuny medailí dostali ve sběrně železa cca 10 200 Kč. A kdybyste si je naopak chtěli nechat vyrobit, tak 38 tisíc medailí vyjde tak na milion a čtvrt (asi 33 Kč za kus bez daně, polemizovat o tom, jak drahá je medaile z jednotlivých závodů, nehodlám). Tyto medaile by vystačily pro každého obyvatele města Třebíče (takže je to stejné, jako by se celé město vydalo na překážkové závody).

Na vzdálenost se uběhlo cca 350 km tras, což je skoro jako výlet autem z Prahy do Ostravy (auto by to mělo cca za tři a půl hodiny). Kdybyste si chtěli udělat turistický výlet na 350 km, tak byste mohli z Prahy vyrazit do Zlína. Po turistických trasách by to bylo zhruba 370 km a šli byste asi 110 hodin. Když to vezmu do extrému a sečtu uběhnuté kilometry všech závodníků na všech závodech, tak to máme kolem 370 tisíc uběhnutých kilometrů. Obvod Země je 40 000 km, takže by to stačilo na devět oběhnutí naší planety, přičemž by ještě 10 000 km zbylo (tak akorát na cestu z Prahy do indonéské Jakarty).

Kolik peněz za tuto sezónu přeskákalo přes překážky, odhadovat nehodlám, ale určitě bychom se pohybovali v řádech desítek milionů.

Každopádně je již všem jasné, že překážkové závody jsou rychle rostoucím sportovním businessem, který se těší velké oblibě. Je jen otázkou, jestli se na překážkovém trhu udrží i menší závodní série, nebo nám tu v příštích sezónách zůstanou jen velcí hráči.

Dle prvního grafu je vidět, že čeští závodníci masově preferují krátké tratě do 10 km. Je to tím, že většina závodníků z této kategorie zrovna vstala z gauče, nebo jsou všichni sprinteři?

Nejvíce závodů se letos konalo v květnu a červnu s tím, že horké letní měsíce slouží závodníkům k tréninku před podzimními závody. Řeknu-li to jinak, překážkovým závodům svědčí studenější počasí (zároveň pak není potřeba tolik občerstvovacích stanic a riziko úpalu značně klesá).

Sezóna 2017

Army Run
- představení závodu
Spartan Race
- představení závodu
Heroes Race
- představení závodu
Predator Race
- představení závodu
Gladiator Race
- představení závodu
Bahňák
- představení závodu

A co nás čeká v nové sezóně? Termíny závodů již zveřejnila většina sérií, dokonce již je možnost se registrovat. A jaká jsou největší lákadla?

  • Touto sezónou startuje Česká liga překážkových běžeckých závodů. Závodníci budou sbírat body za hodnocené závody a na konci sezóny se zjistí, kdo je ten nej.
  • V květnu pořádá Gladiator Race závod v Milovicích, který je zároveň prvním Mistrovstvím České republiky v OCR (překážkových závodech).
  • Spartan Race spouští šampionát střední Evropy v OCR na svých "Super" tratích (Spartan CEU Regional Championship Series). Závodníci musí absolvovat čtyři z pěti vypsaných bodovaných závodů. Kdo má na konci nejvíce bodů, je nej.
  • Predator Race Master víkend na konci května - víkend, který bude plný bláta. Tři závody během dvou dnů - Brutal, Dril a Masakr. A to bude masakr.

Anketa

Ze všech letošních závodů jsem se dostal na šest, které jsem si pořádně užil. O tom, jak jsem si užíval, jste se mohli dočíst v reportech, které jsem o nich napsal. Abych se ale nedělil o zkušenosti jenom já, připravil jsem si pro Vás krátkou anketu, kde se můžete zase Vy podělit o své zkušenosti.

Najdete v ní jednadvacet otázek na překážkové závodění (od registrace přes samotný závod až po hledání se na fotkách). Pokud se o své zkušenosti podělíte, budeme si moci překážkové závodní série ohodnotit. Jaký závod podle Vás dopadne nejlépe a který nejhůře?

Odpovídání není těžké, stačí zvolit závod, který chcete hodnotit, a pak vybírat k otázkám příslušný počet bodů od 1 do 5, který nejlépe vystihuje Vaši subjektivní zkušenost ze závodů. Kdo má nejvíce bodů, vyhrál (1 = nejhorší a 5 = nejlepší). Ohodnotit můžete postupně všechny série závodů, které jste běželi.

Děkujeme za Vaše hodnocení!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 58 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra