Reklama:

Predator Race Run (Praha) 2016 očima vítěze Tomáše Tvrdíka

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Tomáš Tvrdík:
Spartan Race Super (Maďarsko) 2016
Tomáš Tvrdík:
Spartan World Championship 2016

[Text: Tomáš Tvrdík] Je sobota ráno, budík vyřvává už v 5:45 a mně se jako obvykle strašně nechce nic. Ale dal jsem se na vojnu, tak musím bojovat, takže vstávám. A proč vlastně tak brzy? Protože v 9:00 už budu stát v Prague City Golf resortu na startovní čáře mého letošního posledního závodu Predator Run Praha. Jedu tam s celkem skromným cílem - vyhrát (ostatně jako vždy a všude) a mám i jasnou taktiku. Od startu to napálit, co to půjde, a pokusit se nezkolabovat dříve než za cílovou čarou.

Rozběhání před závodem zajišťuje dvakrát cesta tam a zpět z asi 2 km vzdáleného parkoviště. S mým stylem, že není, kam se hnát, a na všechno mám dost času, musím od auta ke startu opravdu běžet, abych to vůbec stihnul. Samotný závod měl asi 9 km, převýšení 0 m a jen asi 7 překážek, takže to bylo celé o běhu, respektive úprk od startu až do cíle. Jen co nás vypustili ze startovního oblouku, mastili jsme to sprintem až na první překážku - parkur, 4x hop skok přes zídku a zase sprint.

Někdo tam běžel hrozně rychle, a jelikož má taktika byla od začátku běžet první, musel jsem se sakra zmáčknout, abych se dostal před něj. Po chvilce se to povedlo a já nasadil nemilosrdné tempo. Přidal se ke mně pouze Dušan Zapalač a ostatním jsme trochu poutekli. Čekaly nás první překážky v podobě šikmé stěny, přeskočit ohradník a zase úprk po rovině ke kolíkům. Vše v pohodě překonáno a zase úprk. Dušan se na chvilku rozhodl diktovat tempo, tak jsem se za něj zařadil a maličko si orazil. Pak jsem ale začal mít strach, že nás ostatní doženou, tak jsem šel zpět na první místo. No a to už jsme dobíhali k luxusní překážce, kde jsme pomocí dětské golfové hole měli golfovým míčkem, který jsme na startu všichni vyfasovali, trefit dřevěného predátora.

Jelikož mi všechno jde, postavil jsem se k tomu jako profík, pink a míček letěl úplně do pr... :) Takže hezky handicap v podobě šoupání zadku o zem při rakovi. Tam se na mě dotáhl později druhý borec a zároveň se mi ze zorného pole vytratil Dušan. Následovaly bahenní valy, kde jsem druhému maličko cuknul. Do další běžecké části jsem vyrážel s lehkým náskokem. Nohy po valech trošku protestovaly, ale už jsem byl za půlkou. A hlavně jsem byl pevně rozhodnut první místo udržet. Po chvilce běhu následoval takový úzký pytlík s pískem, se kterým jsme obkroužili kolečko, zahodili zpět na hromadu a vydali se směrem k parkovišti okouknout, zda tam není něco nového. Nebylo.

Běh po louce přerušilo jen překonání barikády ze slaměných kostek, pak už jen dloooouhá rovina k cílové aréně. Když jsem přibíhal k ručkovacímu monkey baru, už jsem věděl, že mi vítězství nikdo nevezme. Následovala lehčí verze megavlny, ještě kousek nahoru na klouzačku a pak koupání. Do vody jsem pro diváky poslal efektního prdeláče, čehož jsem následně trochu litoval, ale radost z vítězství všechny bolístky předčila. Mohl jsem tak v klidu projít cílem s rukama nad hlavou. Výsledný čas byl 39:24:05, což je docela rychlých 9 km.

Takže je to tam, první větší vítězství. Všechny cíle pro letošek splněny a ještě přeplněny. Teď už koukám dopředu k příštímu roku a cíle jsou hodně vysoké, takže bych asi měl konečně začít systematicky trénovat, ať se to posune a příští rok tam padne nějaké to vítězství i v mezinárodní konkurenci.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra